W poszukiwaniu wymarzonej pracy, jednym z pierwszych kroków, jakie musisz podjąć, jest przygotowanie profesjonalnego Curriculum Vitae (CV).

Prezentuje ono Twoje doświadczenie zawodowe i umiejętności oraz odzwierciedla profesjonalizm i przygotowanie.

W tym artykule przedstawiamy wskazówki, jak stworzyć skuteczny dokument. Curriculum Vitae – przykład, który pomoże Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Curriculum Vitae przykład – co zawiera?

Sekcje, które znajdują się w Twoim CV, powinny w kompleksowy, ale zwięzły sposób obrazować Twoją kandydaturę. O czym musisz pamiętać?

Curriculum Vitae przykład – dane osobowe

Na początek, przedstaw się swojemu przyszłemu pracodawcy w sekcji danych osobowych. Podaj swoje imię i nazwisko, numer kontaktowy i adres e-mail. Dzięki temu będziesz łatwo dostępny dla rekrutera w razie potrzeby.

Curriculum Vitae przykład – podsumowanie zawodowe

Teraz czas na podsumowanie Twojej kariery zawodowej. Opisz w kilku zdaniach swoje główne umiejętności i doświadczenie, które możesz zaoferować firmie. Skup się na najmocniejszych stronach oraz na tym, jak możesz przyczynić się do sukcesu swojego przyszłego zespołu.

Curriculum Vitae przykład – doświadczenie

Przejdźmy do sekcji dotyczącej Twojego doświadczenia zawodowego. Wymień poprzednie stanowiska, które zajmowałeś, oraz krótko opisz wykonywane zadania i jakie osiągnięcia odnotowałeś na każdym z nich. Pamiętaj, że pracodawcy interesują się nie tylko Twoimi obowiązkami, ale także tym, jakie rezultaty osiągnąłeś.

Przykład Curriculum Vitae Ciekawe CV

Curriculum Vitae przykład – wykształcenie

Kolejny ważny punkt to sekcja dotycząca Twojego wykształcenia. Podaj informacje o swoich stopniach naukowych, tytułach i uczelniach, na których studiowałeś. Jeśli masz dodatkowe kursy czy szkolenia, które uzupełniają Twoje kwalifikacje, również warto je tutaj uwzględnić.

Curriculum Vitae przykład – umiejętności

Wymień swoje kluczowe kompetencje, które wyróżniają Cię spośród innych kandydatów. Uwzględnij zarówno znajomość języków obcych i programów komputerowych, jak i Twoje pozytywne cechy, takie jak na przykład umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, zaangażowanie i myślenie analityczne.

Curriculum Vitae przykład – certyfikaty

Ta sekcja nie jest obowiązkowa, ale dzięki niej pokażesz swoje dodatkowe osiągnięcia w postaci certyfikatów. Wymień certyfikaty, kursy czy szkolenia, które ukończyłeś i które potwierdzają Twoje dodatkowe umiejętności oraz wiedzę. To świetny sposób, aby zaimponować rekruterowi i pokazać, że jesteś gotowy na kolejne wyzwania zawodowe!

Przykładowe Curriculum Vitae Ciekawe CV

Curriculum Vitae przykład – zobacz wypełniony wzór CV

Jan Kowalski

Telefon: 123-456-789

E-mail: jan.kowalski@example.com

LinkedIn: linkedin.com/in/jankowalski1234

Profil zawodowy:

Jestem doświadczonym specjalistą ds. marketingu z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży. Specjalizuję się w strategiach marketingowych, analizie danych i zarządzaniu projektami. Posiadam umiejętności analityczne, kreatywnie podchodzę do każdego zadania i potrafię kierować zespołem.

Doświadczenie:

Specjalista ds. marketingu

XYZ Corp, Warszawa

Luty 2019 – Obecnie

 • Wdrażanie działań marketingowych
 • Analiza wyników i raportowanie
 • Koordynacja pracy zespołu 5 osób

Osiągnięcia:

 • Zarządzanie kampaniami reklamowymi online i offline, prowadzącymi do wzrostu konwersji o 25%

Asystent marketingu

ABC Inc, Warszawa

Maj 2015 – Styczeń 2018

 • Wsparcie w realizacji kampanii marketingowych i analiza wyników
 • Zarządzanie bazą danych klientów i segmentacja rynku
 • Organizacja eventów firmowych i koordynacja działań promocyjnych

Wykształcenie:

Uniwersytet Warszawski

2010 – 2015

Kierunek: Zarządzanie

Uzyskany Tytuł: Magister

Umiejętności:

 • Analityka rynku
 • Zarządzanie projektami
 • Biegła znajomość Google Analytics i Google Ads
 • Komunikacja interpersonalna
 • Kreatywność

Certyfikaty:

 • Certyfikowany Specjalista ds. Marketingu Internetowego (CIM)
 • Certyfikat Google Analytics

Kreator CV online Ciekawe CV

Curriculum Vitae przykład – inspiruj się profesjonalnymi wzorami

Stwórz swój dokument w oparciu o gotowy przykład CV, na którym możesz się wzorować. Dopasuj życiorys do swojej branży i stanowiska, na które aplikujesz. Pamiętaj, żeby na końcu dokumentu znalazła się aktualna klauzula RODO. Z kompletnym CV możesz rozpocząć poszukiwanie pracy.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.