Skórka pomarańczy ma nierówną, lekko chropowatą powierzchnię. Tak samo wygląda skóra, którą dotknął cellulit.

Oznacza to, że w tych miejscach doszło do nierównomiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej, co mogło doprowadzić również do zmian w tkankach podskórnych. Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby pozbyć się cellulitu.

Przyczyny cellulitu – co powoduje pojawienie się skórki pomarańczowej?

spectrum-krakow

Za powstawanie cellulitu odpowiedzialne są zaburzenia krążenia krwi i limfy oraz odkładanie się pod skórą tkanki tłuszczowej. Niektóre kobiety są bardziej narażone na jego pojawienie się ze względu na predyspozycje genetyczne. Jednak do jego powstawania przyczynia się głównie niehigieniczny tryb życia, a w tym:

 • nieprawidłowa dieta – wysokokaloryczna, składająca się z produktów przetworzonych i zawierających dużą ilość cukru;
 • brak aktywności fizycznej – uprawiania sportu czy choćby spacerów;
 • nieodpowiednie nawyki – chodzenie na co dzień w butach na wysokich obcasach, zbyt gorące i długie kąpiele, noszenie obcisłych ubrań.

Sposoby na cellulit – jak walczyć o gładką, jędrną skórę ud i pośladków?

Możesz być pewna, że cellulit, który sam się pojawił, sam nie zniknie. Aby pozbyć się skórki pomarańczowej, musisz podjąć konkretne działania.

Domowe sposoby na cellulit

Pierwszym krokiem w walce z cellulitem powinna być zmiana nawyków żywieniowych. Zrezygnuj ze słodyczy i słodzonych napojów na rzecz warzyw, owoców i wody. Pij zielone koktajle, jedz chude ryby i mięso. Do zdrowej diety dołącz aktywność fizyczną. Niech będą to np. długie spacery, aerobik czy jazda na rowerze.

Aby walka ze skórką pomarańczową przynosiła lepsze efekty, możesz:

 • masować na sucho newralgiczne partie ciała – w ten sposób wspomożesz krążenie krwi i limfy, co sprzyja redukcji nierównomiernie rozłożonej pod skórą tkanki tłuszczowej;
 • podczas kąpieli kierować na skórę pokrytą cellulitem na przemian strumień ciepłej i zimnej wody – spowoduje to szybkie obkurczanie się i rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz ich uelastycznienie; w efekcie pomaga to zmniejszyć widoczność cellulitu;
 • wykonywać masaż bańką chińską – polega on na zasysaniu skóry, tak aby pod wpływem podciśnienia wspomóc usuwanie cellulitu.

Jakie kosmetyki na cellulit wybrać?

Kosmetyki na cellulit zawierają składniki wspierające jego redukcję. Jednak ich stosowanie nic nie da, jeśli nie będziesz zdrowo się odżywiać i więcej ruszać.

Jeżeli zależy ci na redukcji cellulitu, sięgnij np. po produkt z:

 • wyciągiem lub ekstraktem ze skrzypu polnego, które wspierają krążenie,
 • L-karnityną, która pomaga spalać tłuszcz,
 • kofeiną, która zarówno wspiera zmniejszanie obrzęków, redukcję tkanki tłuszczowej, i wspomaga krążenie krwi.

Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit oddziałują na głębokie warstwy skóry, dlatego należy się spodziewać, że mogą skutecznie i szybko pomagać wygładzać skórę oraz redukować skórkę pomarańczową. By osiągnąć jak najbardziej satysfakcjonujące efekty, warto poddać się im kilkukrotnie.

Z cellulitem w klinikach medycyny estetycznej walczy się:

 • ciepłem – na newralgiczne miejsca aplikuje się preparaty ze składnikami wspomagającymi krążenie limfy oraz metabolizm, a następnie nakłada się maskę podnosząca temperaturę ciała. Pole zabiegowe – najczęściej uda i pośladki owija się folią. Utrzymanie przez dłuższy czas wyższej temperatury ciała powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie krążenia krwi oraz usuwanie toksyn i złogów tłuszczowych;
 • za pomocą peelingów, które pomagają usunąć ze skory martwy naskórek, wygładzić ją, pobudzić produkcję kolagenu i elastyny oraz redukować cellulit;
 • ostrzykując newralgiczne partie ciała specjalnymi preparatami – ich formuła bazuje na składnikach wspierających rozpuszczanie, rozkład i usuwanie tanki tłuszczowej znajdującej się bezpośrednio pod skórą.

Zabiegi te wykonuje się m.in. w Klinice Spectrum w Krakowie, o której więcej dowiesz się, wchodząc na https://spectrum-krakow.pl/.

Nie musisz żyć ze skórką pomarańczową na udach i pośladkach. Pamiętaj jednak, że nie ma cudów i że nadmiar tkanki tłuszczowej sam nie zniknie. Aby uporać się z nim jak najszybciej, warto zdecydować się na zabiegi na cellulit, zmienić nawyki żywieniowe i więcej się ruszać.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.