Na zabiegi w japońskim SPA decyduje się coraz więcej osób. Rozwiązanie to zyskuje na popularności na całym świecie. Japońskie SPA to świetny sposób na relaks oraz oczyszczenie ciała i umysłu.

Mowa tutaj o zbiorze praktyk, które zostały stworzone przez tysiące lat w Japonii i oparte na kulturze i tradycjach kraju. Masaże, zabiegi i atmosfera w japońskich SPA mają na celu przywrócenie harmonii i wewnętrznej równowagi.

Japońskie zabiegi SPA – niepowtarzalny klimat i relaks

Japońskie SPA to nie tylko miejsce wypoczynku i relaksu, ale też część kultury i tradycji Japonii. Klimat panujący w tym miejscu jest niepowtarzalny. Ciężko porównać go z czymś innym na świecie. Co istotne, już sam wystrój i architektura japońskiego SPA wprowadzają w niepowtarzalny nastrój w niepowtarzalny nastrój.

Japońskie zabiegi SPA

Takie miejsce przeważnie utrzymane jest w stylu minimalistycznym, a wnętrza zdobione są przez naturalne materiały, na przykład przez drewno czy kamień. W takim miejscu można zapomnieć o codziennych problemach i stresach.

Charakterystyka zabiegów japońskiego SPA

Japońskie SPA jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów SPA na całym świecie. W tym miejscu klienci doświadczają tradycyjnych japońskich rytuałów pielęgnacyjnych. Jednym z popularnych zabiegów jest zabieg z zastosowaniem ciepłych kamieni. Nazywa się ”hot stone therapy”.

Kamienie są podgrzane, a następnie umieszczane na ciele, co pomaga w rozluźnieniu mięśni i poprawie krążenia krwi. Popularny jest również zabieg “onsen”. Mowa tutaj o kąpieli w gorących źródłach. Woda zawiera bardzo dużo minerałów pomagających w relaksie mięśni i usuwaniu toksyn z organizmu.

Japońskie SPA – masaże i kąpiele

Japońskie SPA oferuje niepowtarzalne masaże, które słyną na całym świecie. Jednym z nich jest “shiatsu”. Masaż ten polega na naciskaniu palcami na punkty akupunkturowe w ciele. Dzięki niemu usuwane są blokady energetyczne. Akupunktura poprawia krążenie też krążenie krwi.

Innym popularnym rodzajem masażu jest “anma”. Opiera się ona na ugniataniu i rozcieraniu mięśni w celu poprawy krążenia krwi. Japońskie SPA słynie również z kąpieli termalnych. Korzysta się z nich w otwartych basenach, w otoczeniu malowniczej przyrody. Taka kąpiel zawiera wodę bogatą w cenne minerały.

Ma właściwości lecznicze i kojące dla skóry czy układu nerwowego. Co więcej, woda w kąpieli termalnej podgrzewana jest naturalnie, dzięki czemu wpływa pozytywnie na organizm.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.