Upływ czasu widoczny na naszym ciele jest nieunikniony, zaś zmarszczki są jedną z najczęstszych oznak starzenia się skóry. Defekt ten dodaje nam lat i czujemy się z nim niekomfortowo.

Na szczęście istnieje wiele różnych metod, które pozwalają na redukcję lub całkowite usunięcie zmarszczek. Poznajmy te najnowocześniejsze, które nie tylko są najbardziej skuteczne, ale także bezpieczne, bezbolesne oraz długotrwałe.

Zmarszczki – czym są i jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Zmarszczki są to zmiany w strukturze skóry, będące wynikiem naturalnego procesu starzenia się organizmu. Wraz z wiekiem stopniowo zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, a więc podstawowych białek, będących tkankami łącznymi skóry.

nowoczesne-metody-usuwania-zmarszczek

Pierwsze z nich – kolagen – odpowiada za utrzymanie prawidłowej wilgotności skóry, drugi zaś nadaje jej sprężystości. W efekcie skóra traci swoją jędrność i tworzą się na niej zmarszczki.

Choć postępujący czas jest głównym winowajcom powstawania zmarszczek, to istnieje wiele czynników, które mogą sprzyjać temu procesowi. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim brak odpowiedniej pielęgnacji skóry, nadmierną ekspozycję na słońce, palenie papierosów, nadmierny stres, niezdrową dietę, picie zbyt małej ilości wody, niedobór snu i inne.

Zmarszczki podzielić można na dwie kategorie – zmarszczki mimiczne oraz zmarszczki statyczne:

  • zmarszczki mimiczne – pojawiają się na skórze w wyniku powtarzających się ruchów mięśni twarzy, takich jak uśmiech, marszczenie brwi czy mruganie oczami. Zwykle są one bardziej widoczne podczas wykonywania mimiki i najczęściej pojawiają się w okolicach oczu, na czole, wokół ust oraz na szyi;
  • zmarszczki statyczne – pojawiają się na skórze bez wpływu ruchów mięśni twarzy, a za ich występowanie odpowiedzialny jest naturalny proces starzenia się skóry, a także czynniki zewnętrze, takie jak wspomniana wcześniej ekspozycja na słońce, brak odpowiedniej pielęgnacji czy palenie papierosów. Zmarszczki statyczne są widoczne na skórze cały czas, bez względu na naszą mimikę.

Sposoby na pozbycie się zmarszczek

Zmarszczki, choć ich pojawienie się nie powinno nikogo zdziwić, nie należą do pożądanych zmian na naszej skórze i nawet jak najlepsza pielęgnacja nie sprawi, że ich unikniemy. Dostępnych jest zaś mnóstwo zabiegów, dzięki którym można zniwelować, a niekiedy także całkowicie usunąć zmarszczki.

Natomiast wspominaliśmy o dwóch rodzajach zmarszczek – mimicznych oraz statycznych – dlatego, że istnieją zabiegi, które są skuteczne w przypadku danego typu zmarszczek. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Zmarszczki mimiczne – jakie zabiegi wybrać?

Jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się zmarszczek mimicznych jest zastosowanie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa, bardziej znana jako botoks, to substancja, z użyciem której wykonuje się zabieg pozwalający na redukcję zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki czy zmarszczki na czole.

Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w wybrany obszar twarzy, co powoduje tymczasowe osłabienie mięśni mimicznych, które spowodowały powstanie zmarszczek. Zauważalne efekty w postaci rozluźnienia mięśni oraz wyrównania zmarszczek pojawiają się po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu i utrzymują się do 6 miesięcy.

Zmarszczki statyczne – jakie metody zastosować?

W przypadku zmarszczek statycznych, możliwości ich niwelacji jest nieco więcej. Wśród najlepszych metod podczas walki ze zmarszczkami wyróżniamy:

  • kwas hialuronowy – zabieg z wykorzystaniem substancji wiążącej wodę w organizmie, która przyczynia się do nawilżenia skóry, poprawy jej elastyczności, a jednocześnie wygładzenia zmarszczek;
  • miękki lifting –
  • zabieg, który ma na celu ujędrnienie skóry i poprawienie jej elastyczności, a tym samym wygładzenie zmarszczek poprzez działania bez użycia skalpela. Procedura ta polega na przywróceniu skórze właściwej objętości poprzez wolumetryczne wypełnienie odpowiednich miejsc kwasem hialuronowym, które odbywa się za pomocą specjalnej, miękkiej i tępo zakończonej igły, zwanej kaniulą.
  • zabieg I PEEL The Signature Facelift – peeling chemiczny, który ma na celu wygładzenie skóry i poprawienie jej wyglądu. Zabieg wykonywany z użyciem specjalistycznego preparatu, mający bogaty skład, dzięki czemu skóra po zabiegu staje się gładka, nawilżona i odżywiona.

Gdzie najlepiej usunąć zmarszczki?

Nowoczesne metody usuwania zmarszczek to duża szansa na pozbycie się pierwszych i najczęstszych oznak starzenia się skóry. By jednak tak było, należy odpowiednio dobrać zabieg do potrzeb danej skóry oraz oczekiwań i możliwości pacjenta, a także przeprowadzić zabieg zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Decydując się więc na tego typu zabiegi, należy wybrać sprawdzoną, renomowaną i godną zaufania placówkę – Klinikę Dr Szczyt w Warszawie. To miejsce, w którym pacjentami zajmują się wykwalifikowani specjaliści, dobierając odpowiednie zabiegi, dzięki którym pacjenci na nowo mogą poczuć się młodziej i piękniej w swojej skórze.

Wykwalifikowany zespół lekarzy wielu specjalizacji, stosuje nowoczesne metody usuwania zmarszczek, które przynoszą satysfakcjonujące efekty, a prócz tego są mało inwazyjne, komfortowe i bezpieczne dla pacjenta.

Istnieje wiele nowoczesnych, skutecznych metod, które pozwalają zwalczyć objawy starzeni się skóry, w tym niwelują zmarszczki. Aby uzyskać najlepsze efekty, ważne jest, aby przy pomocy specjalisty wybrać odpowiednią metodę dla siebie i łączyć ją z właściwą pielęgnacją skóry i zdrowym stylem życia. Tylko takie połączenie pozwoli cieszyć się piękną i młodszą skórą przez długi czas.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.