Powszechnie uważa się, że usuwanie tatuażu stanowi wyjątkowo długotrwałą i bolesną dla Pacjentów procedurę. Zgadza się – całkowite usunięcie tatuażu to jedno z trudniejszych wyzwań, jakie stoi nie tylko przed Pacjentami, lecz także specjalistami medycyny estetycznej.

Jednak stały rozwój laseroterapii sprawia, że wraz z każdym nowym urządzeniem laserowym, usuwanie tatuażu staje się procesem dużo prostszym, szybszym, skuteczniejszym i mniej bolesnym dla Pacjenta.

Współcześnie przełomowe osiągnięcie w dziedzinie laseroterapii stanowią lasery pikosekundowe, które bardzo szybko zyskały miano laserów nowej ery i niekwestionowanych liderów w zwalczaniu trwałych mankamentów urody.

Dlaczego odniosły tak wielki sukces? Podpowiadamy, dlaczego decydując się na usunięcie niechcianego tatuażu, warto wykonać zabieg właśnie przy pomocy laserów pikosekundowych.

Kilka słów o laserach pikosekundowych

Spis treści

tatuaz-2
Usuwanie tatuażu

Pojawienie się laserów pikosekundowych zrewolucjonizowało światowy rynek medyczny, a także całą dziedzinę laseroterapii. Podstawowym, choć wcale nie jedynym, zastosowaniem urządzeń pikosekundowych stało się laserowe usuwanie tatuaży.

Technologia pikosekundowa okazała się niezwykle skuteczna w usuwaniu kolorowych, głębokich i wieloletnich tatuaży, które stanowiły wyraźny problem dla laserów starszej generacji.

Wykorzystywane wcześniej w tym celu lasery nanosekundowe nie posiadały odpowiednich parametrów do usuwania kolorowych tatuaży, a zwiększenie ich mocy, w celu usunięcia kolorowego barwnika, zwiększało ryzyko przegrzania i poparzenia skóry, a także powstania nieestetycznych blizn.

Lasery pikosekundowe okazały się doskonałym rozwiązaniem na wszystkie te problemy. Dzięki nim możliwe stało się usuwanie tatuaży praktycznie w każdym kolorze bez ryzyka powikłań i nieprzyjemnych dla Pacjenta skutków ubocznych.

Laser pikosekundowy – laser do usuwania tatuaży czarnych i kolorowych

PicoSure był pierwszym pikosekundowym laserem na świecie, który całkowicie odmienił oblicze medycyny estetycznej. W Polsce pojawił się niedługo po swojej światowej premierze i przez półtora roku dysponowali nim jedynie specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki.

Obecnie mijają już trzy lata od momentu kiedy w Klinice Miracki wykonywane były pierwsze zabiegi. Dzięki temu eksperci z zespołu Kliniki Miracki posiadają dziś największe w kraju doświadczenie i szeroką wiedzę na temat wykorzystywania technologii pikosekundowej.

“PicoSure zgodnie z zapewnieniami producenta okazał się skutecznym remedium nie tylko na niechciane tatuaże w kolorze czarnym, lecz także, dużo trudniejsze do wywabienia, tatuaże kolorowe. – wyjaśnia doktor Krzysztof Miracki, ekspert laseroterapii, jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie.

Dzięki swoim wyjątkowym parametrom pokazał, że możliwe jest usunięcie w całości również tatuaży w kolorze zielonym czy niebieskim – bez narażania Pacjenta na duży ból, ryzyko poparzenia czy blizn. Lata doświadczeń i setki wykonanych zabiegów w praktyce potwierdzają, że terapia pikosekundowa to najlpeszy sposób na usunięcie każdego tatuażu ”

Zaledwie 2 lata po premierze lasera PicoSure, na rynku medycznym pojawił się kolejny laser pikosekundowy Discovery Pico, który stał się niekwestionowanym liderem w usuwaniu tatuaży czerwonych, żółtych i brązowych. PicoSure i Discovery Pico to urządzenia, które wzajemnie się uzupełniają i są w stanie usunąć praktycznie każdy rodzaj tatuażu.

Dzięki temu, że specjaliści z Kliniki Miracki dysponują obydwoma rodzajami laserów pikosekundowych, jako jedyni w Polsce mogą dziś zapewnić swoim Pacjentom najskuteczniejsze i kompleksowe leczenie.

Czy dziś usuwanie tatuażu boli?

Specjaliści medycyny estetycznej zgodnie przyznają, że usuwanie tatuażu nigdy nie należało do najprzyjemniejszych zabiegów. Jednak dzięki pojawieniu się na rynku laserów pikosekundowych, ból odczuwany przez Pacjentów podczas zabiegu został zredukowany do minimum.

Stoi za tym przede wszystkim unikalna technologia najkrótszego czasu emisji wiazki laserowej liczonej w pikosekundach – ten ultrakrótki czas dostarczania światła do skóry skutecznie chroni ją przed przegrzaniem, które dla Pacjentów stanowi podstawowe źródło odczuwanego bólu.

Oczywiście, trzeba zaznaczyć, że odczuwanie bólu podczas zabiegu jest pojęciem względnym, w związku z czym Pacjenci mogą różnie reagować na działanie lasera. Osobom mało odpornym na ból specjaliści z Kliniki Miracki są w stanie zaoferować skuteczne rozwiązania redukujące uczucie dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu.

Jedną ze skutecznych metod niwelowania dyskomfortu podczas zabiegu laserowego jest trójskładnikowy preparat znieczulający, który działa dużo mocniej i szybciej niż tradycyjne kremy znieczulające stosowane przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. W większości przypadków wystarczające okazują się jednak specjalne urządzenia chłodzące skórę.

Jak długo trwa laserowe usuwanie tatuażu?

Lasery pikosekundowe pozwoliły nie tylko zredukować do minimum ból odczuwany przy zabiegu, lecz także wyraźnie skrócić terapię. W zależności od rozmiaru i głębokości tatuażu czas pojedynczego zabiegu może się od siebie różnić, jednak specjaliści z Kliniki Miracki na jeden zabieg poświęcają zazwyczaj maksymalnie 20-25 minut.

Podczas zabiegu wiązka światła laserowego wchodzi w kontakt z niechcianą strukturą (w tym przypadku barwnikiem tatuażu), zamieniając się w energię akustyczną. Wysokie ciśnienie w trakcie tego procesu pozwala rozbić pigment na mikrocząsteczki, które nasz organizm jest w stanie samodzielnie usunąć.

Szybkość i niespotykana precyzja działania laserów pikosekundowych sprawia, że jesteśmy w stanie pozbyć się niechcianego tatuażu nawet 5-15 razy szybciej niż w przypadku laserów starszej generacji, np. lasera nanosekundowego Q-Switch.

Zmniejsza to tym samym całkowity koszt usunięcia tatuażu, który do tej pory również stanowił pewne ograniczenie dla osób chcących pozbyć się trwałej pamiątki na skórze.

Więcej informacji na temat usuwania tatuażu laserami pikosekundowymi oraz szczegółowy cennik znajdą Państwo na stronie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.