Na temat makijażu permanentnego powiedziano już wiele. Pokutuje wiele mitów i półprawd, a także nie zawsze jesteśmy świadome tego, że makijaż permanentny to dla nas idealne rozwiązanie.

Oto garść informacji na temat tego rodzaju makijażu wraz ze wskazaniem, które panie najbardziej na nim skorzystają.

Czy makijaż permanentny wygląda tandetnie?

Największą obawą kobiet, które chciałyby poddać się zabiegowi makijażu permanentnego, jest strach, że będzie to widać, i trzeba będzie tak chodzić przez wiele tygodni!

Strach przed tym, że makijaż będzie kiepski i będzie wyglądał tandetnie, zakorzeniony jest w przeszłości. W latach dziewięćdziesiątych sztuka makijażu permanentnego w Polsce dopiero raczkowała.

Wobec tego efekty były często niezbyt zachwycające. Wiele gabinetów kosmetycznych po prostu oszpecało klientki. Dlatego zaufanie do tego rodzaju praktyk jest dziś często dość niskie.

makijaz-permanentny
Makijaż permanentny

Jednak nie trzeba się obawiać, o ile nie oszczędzamy i nie wybieramy się do podejrzanie taniego salonu lub – co gorsza – nie poddajemy się zabiegowi spod lady, to nie ma powodów do obaw.

Współczesne salony makijażu są profesjonalne i wykonują ładny makijaż. Dobrze wykonany makijaż permanentny to taki, który nie rzuca się w oczy. Kluczem jest odpowiednie dobranie odcienia barwnika do typu urody kobiety.

Makijaże permanentne – dla kogo?

Nie jest prawdą, że niektóre kobiety nie powinny robić makijażu permanentnego, bo będą wyglądać jak klauny. Makijaże wykonuje się i u jasnych blondynek, u szatynek i brunetek o różnych odcieniach cery.

I wszystkie panie na tym skorzystają. Oprócz tego makijaż permanentny polecany jest kobietom, które chcą zawsze wyglądać pięknie, a nie chcą tracić czasu na nakładanie kosmetyków.

Mogą również prowadzić aktywny tryb życia, co wiąże się z ryzykiem, że zwykły makijaż łatwo się zmaże. Nie chcą stale pamiętać o make-upie i uważać, żeby się nie zniszczył na przykład przy przebieraniu lub na pływalni.

Jest to rozwiązanie również dla pań planujących wyjazd na wakacje, albo dłuższy pobyt w innym miejscu, gdzie robienie makijażu może być uciążliwe, na przykład sanatorium, szpital. To również rozwiązanie dla tych, którzy w wyniku choroby lub wieku stracili rzęsy i brwi.

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny – z daleka nie jest możliwy do odróżnienia od naturalnych brwi. Wreszcie z makijażu mogą skorzystać te osoby, które pragną poprawić symetrię twarzy i jednocześnie dodać sobie urody, złagodzić rysy twarzy. To też rozwiązanie dla kobiet o bardzo jasnej karnacji, które pragną wyglądać nieco poważniej.

Jak robi się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnika roślinnego o mniejszej trwałości pod skórę na twarzy. Jest to rodzaj tatuażu, barwnik wstrzykiwany jest w skórę za pomocą specjalnej igły. Efekty stopniowo słabną w ciągu kilku tygodni. Gdy wszystko idzie pomyślnie, możemy umówić się na zabieg.

Zabieg wykonywany jest z użyciem maści znieczulającej. Możliwy jest jeszcze ostatni test, czy kolor dobrany do typu urody pasuje klientce, nałożony na miejsce wykonywania makijażu. Jeśli wszystko jest w porządku, przystępuje się do tatuażu.

Niestety jest to rzecz bolesna, mimo maści znieczulającej, którą nakłada się kilka razy podczas trwania zabiegu. Twarz, okolice oczu, ust, to miejsca bardzo delikatne i wrażliwe na ból, gdzie skóra jest cienka.

Wiele zależy również od progu wrażliwości na ból. Dla niektórych kobiet nie jest to wyzwanie, dla innych dosyć silny dyskomfort. Całość trwa około trzech godzin, jeśli decydujemy się na pełny makijaż permanentny.

Przeciwwskazania do zabiegu permanentnego makijażu

Przed zabiegiem po telefonicznym umówieniu się trafiamy na konsultacje. W czasie ich trwania ocenia się jaki makijaż będzie najbardziej odpowiedni, klientka wybiera jakich części ciała ma dotyczyć. Ważne jest również ocenienie, czy klientka nie cierpi na uczulenie, oraz czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Jeśli występują takie schorzenia jak choroby skóry (ostry trądzik, łuszczyca, egzema, czy choroby zakaźne jak świerzb)  to wykonanie makijażu jest wykluczone. Jest tak także w przypadku niektórych schorzeń zdrowotnych takich jak cukrzyca. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży.

Gojenie

Efekty zabiegu permanentnego możemy ocenić natychmiast po jego zakończeniu. Nie należy przerażać się trochę przerysowanym efektem. Zniknie on dosyć szybko i wszystko wróci do normy. Jednak należy liczyć się z tym, że potrzeba nieco czasu na zagojenie się miejsc, gdzie wykonywano zabieg.

Przez jakiś czas będą one wrażliwe, spuchnięte. Szczególnie efekt ten jest widoczny na ustach. Mogą być powiększone i nadwrażliwe na dotyk. Mogą pojawić się również krwawe wybroczyny – wszystko zależy od wytrzymałości i rodzaju cery. Nie u wszystkich pań wystąpią takie efekty.

Koszt makijażu permanentnego

Profesjonalny permanentny makijaż wciąż nie należy do najtańszych przyjemności. Musimy na ten cel przeznaczyć nawet czasami tysiąc złotych, w zależności od tego, jaką część ciała chcemy wytatuować.

Jest to kwota dosyć duża, szczególnie że makijaż należy poprawiać co kilka tygodni, aby zachować ciągłość. Dlatego raczej niewielka liczba kobiet decyduje się na wykonywanie makijażu co miesiąc – raczej wolą go wykonać co jakiś czas na specjalne okazje.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

1 KOMENTARZ

  1. Zdecydowanie wolę makijaż permanentny – zawsze mimo upału wygląda się dobrze. Ja byłam w Vici Clinic na brwiach i kreskach na górnej powiece i jestem bardzo zadowolona z efektu…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.