Najlepszą i najefektywniejszą formą nauki dla dzieci jest zabawa. Szczególnie młodsze dzieci chętnie przyswajają sobie różne pojęcia oraz budują motorykę przy pomocy zabawek.

Różnorakie układanki, a także tworzenie konstrukcji pomagają rozwijać kreatywność, rozbudzać wyobraźnię, a przy tym uczą konsekwentnego parcia do celu. Dlaczego właśnie klocki sprawdzają się w tej roli idealnie?

Nauka poprzez zabawę z klockami

Według psychologów zabawki są dzieciom niezbędne i w momencie ich braku, maluchy często same tworzą je sobie same. Ciekawe świata maluchy mogą sięgać po różnorakie przedmioty i używać ich do zabawy, ale niekoniecznie będzie to dla nich bezpieczne. Z myślą o zaspokojeniu potrzeb dziecka, rodzice powinni zatem zadbać o to, aby zawsze miało do dyspozycji kreatywne zabawki.

Zabawa klockami a rozwój dziecka
Zabawa klockami a rozwój dziecka

Jest wiele zabawek edukacyjnych, pozwalających dzieciom rozwijać wyobraźnię, a przy tym nie nudząc malców. Są to przede wszystkim różnorakie puzzle i inne układanki, a także klocki, którymi dzieci mogą zaczynać się bawić już w weku kilku miesięcy. Oczywiście mowa tu o najprostszych klockach, które są przez dzieci po prostu układane obok siebie.

Jednak już przy tak prostej zabawie dochodzi do ćwiczenia perspektywy – dzieci będą starały się bowiem, aby klocki jak najlepiej do siebie pasowały, co rozwija u nich motorykę małą oraz logiczne myślenie. Natomiast klocki LEGO są już przeznaczone dla dzieci kilkuletnich, oferując znacznie szersze możliwości zabawy.

Klocki LEGO jako forma rozrywki i rozwoju

Klocki LEGO są obecnie szeroko dostępne i w ogromie różnorakich konstrukcji do budowy. Co pewien czas pojawiają się nowe serie, a mnogość dostarczanej dzieciom w ten sposób rozrywki praktycznie nigdy się nie kończy.

LEGO bywa ponadto dosyć skomplikowane i czasami do ułożenia konkretnej konstrukcji niezbędna jest pomoc rodzica. Powinna ona być jednak umiarkowana i jedynie nakierowywać potomka na odpowiednie wybory.

Klocki LEGO służą jednocześnie do zabawy już po złożeniu w całość i mogą być wykorzystywane często z innymi podobnymi produktami, a także stanowić początek albo uzupełnienie kolekcji danych klocków.

Klocki LEGO dostępne są do kupienia w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Ze względu jednak na mnogość worów do wyboru klocki LEGO najwygodniej kupić online. Rodzic ma wówczas łatwiejszy wgląd w szeroką gamę produktów, jak również do pojedynczych opisów produktów, co wydatnie pomaga w dopasowaniu danego produktu do konkretnych serii oraz wymagań i predyspozycji dziecka.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.