Brachydaktylia znana także jako krótkopalczastość. Jest to wrodzona wada dziedziczna. Objawia się krótkimi palcami rąk i stóp a także ich krzywizną. Brachydaktylii często towarzyszy dysplazja czyli niewłaściwy rozwój paznokci. Najczęściej schorzenie  to dotyczy kciuka dłoni lub stopy.

Czym jest Brachydaktylia ?

Brachydaktylia to nieproporcjonalność rozmiaru palców dłoni i stóp. Krótkopalczastość  dotyczy w takim samym stopniu kobiet jak i mężczyzn, płeć nie ma tutaj żadnego wpływu na ryzyko tej wrodzonej wady.

Brachydaktylia to 5 rodzajów schorzenia które dzieli się na typy A, B, C, D i E, typy są pomocne przy selekcjonowaniu stopnia deformacji palców lub dysplazji paznokcia.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Dlaczego lepiej nie spieszyć się w odchudzaniu?
krótkopalczastość
Krótkopalczastość (brachydaktylia) Megan Fox

Brachydaktylia / krótkopalczastość – objawy

Schorzenie najczęściej pojawia się jako niedorozwój płytki paznokcia oraz krótkimi kilkoma palcami u dłoni lub stopy. Schorzenie może być także przyczyną niskiego wzrostu jak i zniekształceń takich jak polidaktylia (dodatkowy palec), syndaktylia (kostne lub skórne zrośnięcie palców) i symfalangizm (łączenie się sąsiednich palców).

Brachydaktylia
Brachydaktylia

Jak leczyć brachydaktylię?

Leczenie krótkopalczastości polega głównie na metodach zachowawczych i chirurgicznych. Jeśli deformacja dłoni lub stopy jest niewielka to w takim przypadku mogą pomóc rehabilitacja oraz specjalistyczne masaże. Takie zabiegi skutkują polepszeniem sprawności mięśniowo-więzadłową oraz niwelują ograniczenia ruchowe.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
E-papierosy - truciciele płuc?

Leczenie brachydaktylii chirurgicznie głównie polega na rozdzielaniu palców lub ingerencji w wielkość palca który posiada wadę. Zabieg chirurgiczny jest w stanie naprawić niemal 100% deformacji palca/palców i sprawić, że pacjent odzyska 100% sprawność ruchową wadliwej kończyny.

PODZIEL SIĘ
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Lily Black
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.