Gęstość włosów to aspekt, który definiuje nasz wygląd, ale również samopoczucie. Włosy stanowią jeden z najważniejszych elementów naszej prezencji, silnie wpływają na odczucie własnej atrakcyjności.

Wiemy, że gęste, zdrowe włosy to idealne dopełnienie każdej stylizacji, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, czym tak naprawdę jest gęstość włosów i od czego zależy?

Gęstość włosów to ilość włosów na jednostkę powierzchni skóry głowy, a wpływ na nią mają różne czynniki. Pierwszym i najważniejszym jest genetyka – odziedziczyliśmy od naszych przodków określoną liczbę włosów i niestety, nie mamy na to wpływu.

Włosy mogą jednak stawiać się bardziej cienkie i osłabiać się z powodu niewłaściwej diety, braku odpowiednich substancji odżywczych bądź ze względu na stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Styl życia także mocno wpływa na kondycję włosów – stres, brak snu, niewystarczająca ilość wody w organizmie, wszystko to wpływa na ich gęstość i zdrowie.

Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Spis treści

Kok-doczepiany

Odpowiednio dobrana dieta oraz pielęgnacja wpływają na to, jak wyglądają nasze włosy. Czasem jednak potrzebujemy dodatkowego wsparcia. Na szczęście, nie musi to oznaczać zawsze drogich, specjalistycznych kosmetyków. Istnieje wiele sprawdzonych i łatwych do przeprowadzenia domowych sposobów na zagęszczanie włosów.

Jednym z nich jest olejek rycynowy, który jest naturalnym źródłem kwasów tłuszczowych i witaminy E. Można go stosować bezpośrednio na skórę głowy, masując ją delikatnie przez kilka minut. Pamiętajmy, że aby efekty były widoczne, zabieg ten powinniśmy powtarzać regularnie, przez około 2-3 miesiące.

Kolejnym domowym sposobem na gęstsze włosy są maseczki z awokado. To owoc bogaty w witaminy, zwłaszcza grupy B oraz E, które są niezwykle istotne dla zdrowia naszych włosów. Aby przygotować maseczkę, wystarczy zmiksować dojrzałe awokado, należy je nałożyć na włosy i pozostawić na około 30 minut. Następnie trzeba umyć włosy jak zazwyczaj.

Choć domowe metody bywają efektywne, czasami potrzebne może okazać się wsparcie z zewnątrz, jak na przykład w postaci profesjonalnych kosmetyków do zagęszczania włosów. W następnym zakładzie dowiesz się jaki wybór oferuje rynek i na co zwracać szczególną uwagę przy ich wyborze.

Profesjonalne kosmetyki do zagęszczania włosów

Robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby zagęścić włosy – od stosowania olejku rycynowego, po maseczki z awokado – często zapominamy o roli, jaką odgrywają profesjonalne kosmetyki. Ich skład, wyselekcjonowany pod kątem skutecznego działania na cebulki włosów, często zawiera składniki, które nie są dostępne w domowych warunkach. Jest wiele kosmetyków, które pomagają w zagęszczaniu włosów, a tu przyjdziemy z pomocą, pokazując kilka z nich, które zdobyły uznanie wśród profesjonalistów i klientów.

Przykładem może być szampon “Volume Boost” od Nioxin, który oprócz dzielenia się na gęstość, wspomaga także wzrost nowych włosów. Jego unikalna formuła zawiera aminokwasy i witaminy niezbędne dla zdrowia naszych włosów. Kolejnym produktem jest odżywka zagęszczająca “Full Again” od Kevin Murphy, która zawiera mikrocząsteczki, które fizycznie zwiększają objętość włosa.

Jednak pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na skład produktu. Niektóre z nich, mimo obietnic producentów, mogą zawierać substancje szkodliwe dla naszych włosów, jak np. SLS, parabeny czy silikony. Zawsze wybieraj produkty, które będą nie tylko efektywne, ale także bezpieczne dla Twoich włosów.

Kiedy zgłosić się do trychologa?

Wielu z nas skusiło się na zastosowanie naturalnych metod i przeznaczyło więcej czasu na przemyślane wybory kosmetyków wpływających na zagęszczanie włosów. Nie zawsze jednak samodzielne działania przynoszą oczekiwane skutki i tu właśnie pojawia się pytanie – kiedy warto zasięgnąć porady specjalisty, czyli trychologa?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób włosów i skóry głowy. Specjalista ten dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie pomóc nam efektywnie i bezpiecznie zadbać o gęstość naszej czupryny.

Dlatego, jeżeli po zastosowaniu naturalnych metod i profesjonalnych kosmetyków nie zauważyliśmy oczekiwanych rezultatów albo problem z gęstością naszych włosów ma charakter nagły i intensywny – nie zwlekajmy i skonsultujmy naszą sytuację z trychologiem.

Właściwe rozpoznanie problemu, jakim jest rzadkie włosy, może być kluczowe dla powodzenia terapii. Czasem problem z gęstością włosów może być bowiem wynikiem choroby czy zaburzeń hormonalnych.

Leczenie objawów, a nie przyczyny, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a nawet pogorszyć sytuację. Właściwie dobrana kuracja pod okiem trychologa, zlokalizowanie przyczyn problemu i ich eliminacja, może przynieść o wiele lepsze rezultaty.

Doczepianie włosów jako metoda zagęszczania

W poszukiwaniu metod na zagęszczenie włosów, wielu z nas decyduje się na profesjonalne rozwiązania, które oferują natychmiastowe i spektakularne efekty. Jednym z takich rozwiązań jest doczepianie włosów – metoda, która zyskuje na popularności nie tylko wśród osób borykających się z problemem rzadkich włosów, ale również tych, którzy pragną zmienić swój wygląd na bardziej efektowny. Doczepiane włosy mogą być naturalne lub syntetyczne, a metody ich aplikacji różnią się w zależności od potrzeb i preferencji klienta.

Najpopularniejsze metody doczepiania to mikroringi, taśmy adhezyjne, oraz keratynowe łączenia. Można skorzystać również z produktów clip in, flip in, czy doczepianych koków lub kucyków. Mikroringi to małe pierścienie, za pomocą których doczepiane pasma są przymocowywane do własnych włosów – metoda ta jest wysoce ceniona za swoją trwałość i możliwość wielokrotnego użytku pasm.

Taśmy adhezyjne to szybka i mniej inwazyjna technika, która polega na przyklejeniu pasm doczepianych specjalną taśmą bezpośrednio do własnych włosów. Z kolei metoda keratynowa, choć czasochłonna, zapewnia najbardziej naturalny efekt, ponieważ pasma są łączone pojedynczo, co daje dużą swobodę stylizacji.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.