Wspieranie zainteresowań dziecka wpływa korzystnie na jego fizyczny oraz intelekty rozwój. Poprawia jego pamięć, koncentrację, a przy tym pomaga zwiększyć poczucie własnej wartości. Rodzice mogą rozwijać zainteresowania dzieci także poprzez inwestycję w klocki LEGO®.

Najlepsze serie klocków rozwijające zainteresowania młodych konstruktorów

klocki LEGO

Seria LEGO Friends

Zestawy LEGO z tej serii opowiadają o przygodach 5 najlepszych przyjaciółek. Zabawki te stanowią znakomitą okazję do rozwijania zainteresowań, radosnej zabawy i ćwiczenia zdolności manualnych podczas budowania. Twoje dziecko będzie z pełnym zaangażowaniem składać realistyczne modele domów, budynków czy pojazdów, ze świata, które zna.

Produkty z tej serii od marki LEGO wyróżniają się bogactwem detali oraz akcesoriów urozmaicających twórczą zabawę. Dzięki nim dziecko może wcielać się w wymyślone role i odgrywać ciekawe historie- samemu, jak i z przyjaciółmi. W każdym pudełku znajdują się też figurki wybranych przyjaciółek.

Cała seria została wykonana w jasnych, żywych kolorach z dbałością o detale. Klocki te podkreślają to, jak ważna w życiu jest przyjaźń, rodzina, jak i opieka nad zwierzętami.

Skupiają się na życiu codziennym, relacjach i emocjonujących przygodach. Może sięgnąć po nie zarówno dziewczynka, jak i chłopczyk. Twoje dziecko pasjonuje się zwierzętami, takimi jak konie? W rozwijaniu jego zainteresowań pomoże na przykład taki zestaw jak “Kąpiel dla kucyków w stajni”.

Z jego ułożeniem poradzą sobie już maluchy w wieku od 4 roku życia. W pudełku znajduje się wszystko to, co niezbędne do stworzenia SPA dla koni. To świetna propozycja dla mniejszych i większych miłośników zwierząt.

Kolejna zabawka, która pomoże w rozwinięciu zainteresowań Twojej pociechy to np. Skatepark, czyli zestaw dla aktywnych dzieci, uwielbiających sport. Ciekawą propozycją jest także produkt Szkoła aktorska Andrei, a więc klocki stworzone z myślą o młodych budowniczych, marzących o aktorstwie.

Seria LEGO City

Kolejna seria, dzięki której rodzice mogą pomóc swojemu dziecku w rozwijaniu jego pasji. Seria LEGO City to szeroka gama zabawek, za pomocą których można wybudować od podstaw, swoje własne miasto. Klocki te pozwalają na stworzenie licznych scenariuszów prosto z tętniących życiem metropolii.

Ta seria od marki LEGO daje nieograniczone możliwości budowania i jest jedną z najpopularniejszych na rynku. Co ciekawe, seria LEGO City istnieje już od 1978 roku.

Spośród bogatej oferty klocków o różnej tematyce, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Łączenie ze sobą różnych kompletów to sposób na wybudowanie okazałego miasta, ze wszelkimi jego najważniejszymi budynkami (policja, straż pożarna, bank itp). Miasto od LEGO City oferuje mieszkańcom wszystko to, co niezbędne do życia. W tej serii nie zabrakło więc także szkół, szpitali czy linii kolejowych.

To również cała seria wszelkiej maści pojazdów, którymi poruszają się jego mieszkańcy, a więc: pociągi pasażerskie i towarowe, samochody, motocykle, wozy strażackie, karetki, quady, helikoptery, samolot.

Mieszkańcy tego miasta zmierzają się z licznymi wyzwaniami, ale mogą też podejmować całkowicie zwyczajne aktywności. To wszystko zależy wyłącznie od dziecka! Znakomitą inspiracją do zabawy jest serial animowany LEGO: City Adventures. Seria LEGO City to niezwykle rozbudowana propozycja.

Trafi ona w gusta chłopców, jak i dziewczynek. W ofercie marki znajdują się zabawki dla młodych konstruktorów o różnych zainteresowaniach. To proste i łatwe do ułożenia budowle, jak i duże zestawy, pozwalające na stworzenie okazałych modeli.

Dla dzieci zaciekawionych pracą policjantów czy strażaków dobrą propozycją będą takie zestawy jak: Posterunek policjiAkcja strażacka i policyjny pościg. Młodym budowniczym pasjonującym się samochodami i ich tuningiem, polecamy Warsztat tuningowania samochodów. Pasją Twojej pociechy są podróże kosmiczne i odkrywanie wszechświata? Zwróć uwagę na zestaw Start rakiety z kosmodromu.

Seria LEGO Technic

Seria LEGO Technic jest kolejnym wsparciem dla rodziców, tym razem starszych dzieci, które chcą rozwijać swoje zainteresowania. To prawdziwa gratka dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. Kolekcja ta rozbudza u dzieci pasję do szybkich pojazdów, ponadto zapoznaje młodych budowniczych z ich zaawansowaną konstrukcją.

Klocki LEGO Technic to niezwykle skomplikowane zestawy. W każdym pudełku znajduje się szereg precyzyjnych elementów, jak np. łączniki, krzyżaki czy gąsienice. Produkty z tej serii od marki LEGO stawiają na idealne odwzorowanie prawdziwych pojazdów i uchwycenie ich wszystkich detali.

To wyjątkowe zabawki, które zachwycają swoim wyglądem, jak i funkcjami. Ich ułożenie jest dla dzieci nie lada wyzwaniem, wymagającym cierpliwości i skupienia. Składanie modeli znakomicie rozwija umiejętności manualne i jest sposobem na pożyteczne spędzenie czasu.

Warto dodać, że producent oferuje także zestawy wzbogacone o elementy elektroniczne, dzięki czemu po złożeniu pojazdu można sterować nim zdalnie. Dzięki serii LEGO Technic Twoje dziecko pozna tajniki tworzenia połączeń, współdziałania danych mechanizmów jak i podstawowe zasady fizyki. Seria ta jest rewelacyjną propozycją dla wszystkich dzieci, które interesują się inżynierią, mechaniką czy budowaniem robotów.

Marka LEGO proponuje wiele zestawów klocków, które pomogą w rozwinięciu wszelkich pasji u młodszych, jak i starszych dzieci.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.