Jeżeli już niedługo powitasz na świecie swoje pierwsze dziecko, warto jak najszybciej skompletować wszystkie akcesoria, które ułatwią Ci późniejszą opiekę nad maluchem. Poznaj, jak działa niania elektroniczna i dlaczego warto ją kupić.

Niania elektroniczna – dlaczego warto ją mieć?

Opieka nad dzieckiem to nie lada wyzwanie. Często trudno połączyć go z wykonywaniem domowych obowiązków albo pracą na home office. Zwłaszcza młodzi rodzice obawiają się, że opuszczając dziecko nawet na chwilę, tracą kontrolę nad jego bezpieczeństwem. Z drugiej strony nie są w stanie pracować przy dziecku tak cicho, aby nie zakłócać jego snu.

W takich sytuacjach idealnie sprawdza się niania elektroniczna. To system urządzeń złożony z nadajnika z kamerą, który umieszczany jest przy dziecku oraz odbiornika, który cały czas ma przy sobie opiekun.

niania elektroniczna

Rolę odbiornika czasem może spełniać smartfon lub tablet. Obydwa moduły komunikują się ze sobą za pomocą fal radiowych lub WiFi. Dzięki temu siedząc w drugim pokoju, a nawet będąc w ogrodzie, możesz stale monitorować swoje dziecko, aby w razie potrzeby w porę zareagować.

Zaawansowane nianie elektroniczne

Nianie elektroniczne nie tylko zapewniają przesył obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym. Zaawansowane sprzęty tego typu mają także szereg innych funkcji, np. detektor ruchu powiadamiający o każdym wybudzeniu się dziecka.

Niektóre nianie elektroniczne dostępne w sklepie Senmalucha.pl są także wyposażone w czujnik temperatury. Dzięki temu możesz mieć mieć stałą kontrolę nad warunkami termicznymi w pokoju, w którym przebywa dziecko.

Funkcją niań elektronicznych cenioną przez wielu rodziców jest także możliwość dwustronnej komunikacji. Oznacza to, że opiekun słyszy dźwięki wydawane przez dziecko, a jednocześnie może do niego mówić, używając tylko i wyłącznie swojego odbiornika. To bardzo przydatna funkcja, gdyż głos rodzica zapewnia wielu dzieciom poczucie bezpieczeństwa i działa uspokajająco w sytuacji rozłąki.

We wspomnianym sklepie internetowym znajdziesz także zaawansowane nianie elektroniczne, które są w stanie zastąpić aparat fotograficzny, gdyż umożliwiają zapisywanie obrazu i robienie zdjęć. Wiele modeli ma też wgrane kołysanki lub tzw. biały szum, przy którym Twoje dziecko łatwiej zaśnie.

Kup nianię elektroniczną, aby ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem i zyskać spokój wewnętrzny wynikający z tego, że zawsze masz go na oku. To także doskonały pomysł na prezent dla młodych rodziców!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.