Telemedycyna to rozwiązanie, które znacząco zwiększyło dostępność konsultacji lekarskich. Wiele problemów zdrowotnych można skutecznie diagnozować i leczyć bez konieczności stacjonarnej wizyty pacjenta w gabinecie lekarskim.

Zobacz, jak przebiega taka wizyta, kto może z niej skorzystać i jakie daje możliwości! 

W ostatnim czasie znacząco wzrosła popularność telemedycyny. Taki sposób kontaktu z  lekarzem sprawdza się w wielu przypadkach i do pewnego stopnia może zastąpić tradycyjny model opieki nad pacjentem. Jednak pomimo rosnącej powszechności takiego rozwiązania, nie wszyscy wiedzą, jak ono funkcjonuje. Kiedy można umówić się na wizytę?

Przeziębienie lub grypa – zgłoś się na e-wizytę

Konsultacja lekarska online

Telemedycyna odnosi wiele sukcesów w dziedzinie ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Pacjenci z sezonowymi infekcjami nie muszą już osobiście przychodzić do gabinetu lekarskiego i narażać na zarażenie pracowników placówki medycznej i osób oczekujących w poczekalni. Wystarczy szybko i wygodnie umówić się na e-konsultację z lekarzem z Halomed.pl. Specjalista zaleci odpowiednie postępowanie i przepisze niezbędne lekarstwa.

Taki rodzaj wizyty jest często preferowany przez pacjentów. W trakcie infekcji organizm jest osłabiony, często pojawiają się też dolegliwości bólowe i wysoka gorączka. Podróżowanie po mieście w takim stanie jest bardzo niekomfortowe i męczące – nie dziwi więc popularność konsultacji online.

Recepta przez internet – jak ją zdobyć?

Konieczność skorzystania z konsultacji lekarskich online może się też pojawić w związku z potrzebą uzyskania recepty. Dotyczy np. leków przyjmowanych stale, kiedy z różnych przyczyn nie można uzyskać na czas recepty umożliwiającej kontynuowanie leczenia.

W takiej sytuacji często znajdują się kobiety przyjmujące hormonalne tabletki antykoncepcyjne. Wówczas najszybszym sposobem uzyskania recepty jest konsultacja, podczas której ginekolog online przepisze potrzebny preparat.

Konieczność szybkiego zdobycia e-recepty może się także pojawić na urlopie np. jeśli zapomnisz wziąć ze sobą swoich leków. Pomijanie dawek preparatów przyjmowanych stale może mieć negatywny wpływ na zdrowie, a czasami bywa wręcz niebezpieczne. Dlatego warto skorzystać z takiej możliwości i w pełni cieszyć się urlopem.

L4 od lekarza przez internet – czy to możliwe?

Jak zwykle cenioną przez pacjentów opcją jest także możliwość uzyskania zwolnienia lekarskiego podczas konsultacji online. To bardzo wygodny sposób uzyskania L4 – nie trzeba fatygować się do gabinetu lekarskiego i czekać w długich kolejkach.

Wystarczy zapisać się na konsultację, podczas której lekarz będzie mógł ocenić objawy i postawić diagnozę, a także wypisać stosowny dokument pozwalający na uzyskanie zwolnienia.

Ograniczenia telemedycyny – o czym trzeba pamiętać?

Chociaż zdalnie można rozpoznać wiele chorób, to w części przypadków wciąż konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim. Niektóre problemy zdrowotne wymagają bezpośredniego zbadania pacjenta i wykonania różnych procedur diagnostycznych.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.