Mówią, że miłość jest ślepa. Czasami jednak miłość jest po prostu głupia. Zanim całkiem się zakochasz i wpadniesz po uszy, przeczytaj tych 10 oznak, czy facet, z którym się spotykasz nie jest kompletnym idiotą. Najważniejszą rzeczą z jakiej należy zdać sobie sprawę to to, że twój partner może okazać się kretynem. Zbyt dosadnie powiedziane? Być może, jednak prawda jest taka, że z takiego związku powinnaś się szybko ulotnić, zanim całkiem się zaangażujesz.

Wiele kobiet od razu zaprzecza. „Mój chłopak nie jest idiotą, gdyby tak było zerwałabym z nim w jednej chwili”. Cóż, czasem może być za późno. Być może nie zauważasz pewnych sygnałów, które cię ostrzegają. Nie daj się zwieść pięknym słówkom ani oślepić miłym gestem. Jeśli kiedykolwiek wasza randka skończyła się tym, że czułaś się nieszczęśliwa lub zawiedziona, przejrzyj poniższą listę.

1. Nie przedstawia cię swoim znajomym

Jedna z oznak, że może jemu wcale nie zależy. Nieważne czy wstydzi się swoich znajomych, czy też nie jest pewien ich reakcji. Powinien im ciebie przedstawić , tak abyś nie czuła, że on się ciebie wstydzi. Zdarzają się czasami wyjścia tylko w męskim gronie i nie ma w tym nic złego, że on chce iść sam. Natomiast jeśli widzisz, że często wychodzi bez ciebie na imprezy, gdzie jest mieszane towarzystwo i inne pary, daj sobie z nim spokój. Powinnaś mieć faceta, który będzie chciał pochwalić się tobą przed całym światem.

2. Odwołuje randki

smutna kobieta randka,

Od czasu do czasu może się to zdarzyć. Samochód nawalił, ktoś z rodziny zachorował lub on musi zostać dłużej w pracy. Jeśli jednak jest to nagminne, a wymówki zupełnie błahe, być może on wcale nie ma ochoty spędzać z tobą czasu. Jeśli rzeczywiście mu zależy, będzie ustalał swoje plany tak, abyś była w nich na pierwszym miejscu. Jeśli nie, nie trać dla niego czasu.

3. Zrzuca winę na ciebie

Nie chce wyjść z tobą do kina, bo jest kompletnie spłukany. A to wszystko twoja wina, bo wydał pieniądze na waszą wczorajszą kolację. Poza tym przecież widzieliście się już dwa dni z rzędu, więc on chce teraz przerwy, aby móc spędzić czas z kolegami (tak, na piwo zawsze ma pieniądze). Bez komentarza, uciekaj!

4.Wychodzi zaraz po seksie

Jeśli się z kimś spotykasz potrzebujesz pewności, że druga osoba jest także zaangażowana w ten związek. Jeśli po seksie wstaje, ubiera się i wychodzi to widać czarno na białym, że dla niego nie liczą się uczucia tylko kontakt fizyczny. Zastanów się także dlaczego, jeśli w ogóle, zostaje na noc. Czy chce obudzić się przy tobie, aby móc zrobić ci rano śniadanie? Czy może był zbyt pijany by wracać do domu, ale nad ranem szybko się ulatnia? Jeśli prawdziwa w waszym przypadku jest wersja druga, pokaż mu gdzie są drzwi – niech idzie i już nie wraca.

5. Ignoruje cię dłuższy czas

Nie ma nic bardziej irytującego. Wysyłasz mu sms-a, a on nawet nie odpisuje. Dzwonisz, ale on nie odbiera ani nie oddzwania. Coś jest nie tak. Odzywa się nagle po paru dniach z beznadziejną wymówką. Zdecydowanie nie jest to facet godny zaufania. Jeśli przypomina sobie o tobie tylko wtedy, gdy nie ma innych planów lub wszyscy znajomi są właśnie zajęci, czas byś o nim zapomniała.

6. Nie szanuje innych kobiet

smutna kobieta natura woda

Zwróć uwagę na to jak traktuje inne kobiety i jak się o nich wypowiada. Jak rozmawia ze swoją mamą? Czy komentuje dziewczyny mijające was na ulicy? Jeśli słyszysz, że w obraźliwy sposób wypowiada się pod adresem kobiet, bądź pewna, że jeśli coś między wami się nie ułoży, może to samo powiedzieć o tobie. Nie potrzebujesz faceta, który nie wie co to szacunek do kobiety.

7. Nie płaci

Nie wymagasz, aby płacił za ciebie za każdym razem. Być może w ogóle nie lubisz, gdy mężczyzna za ciebie płaci, jednak miłym gestem byłoby gdyby chociaż to zaproponował. Jeśli jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej i to on nie raz prosi cię, abyś uregulowała wasz rachunek lub pożyczyła mu pieniądze, nie jest to do końca mężczyzna, na którym możesz polegać. Nie daj się wykorzystać. Powtarzające się takie sytuacje nie wróżą nic dobrego.

8. Nie pamięta co lubisz

Niezbyt go interesuje co lubisz, a czego nie? Nie wie nawet gdzie pracujesz? Czy pamięta w ogóle o czym wczoraj rozmawialiście? Jeśli jest to początek waszej znajomości, daj mu szansę. Jeśli jednak znacie się długo, a on nadal nie ma pojęcia czym się zajmujesz i jakie masz hobby, odpuść go sobie. Nie trać czasu na kogoś, komu nie zależy na tym, aby cię dobrze poznać.

9. Nie docenia twoich osiągnięć

wycofana smutna obrażona kobieta

Zdarzają się faceci bardzo zazdrośni o osiągnięcia i sukcesy swoich kobiet. Uważaj jeśli trafiłaś na taki typ. Twój mężczyzna powinien cię wspierać, a nie dołować. Nie pozwól, aby on podcinał ci skrzydła. Nie powinnaś czuć się winna jeśli coś ci się w życiu udaje. Jeśli on tego nie rozumie, niech szuka nowej kobiety.

10. Stosuje szantaż emocjonalny

Jeśli twój facet jest w stanie posunąć się już do takich rzeczy jak szantaż emocjonalny, musisz być bardzo ostrożna. Zakończenie tej relacji może być niezwykle trudne. Jednak daj mu jasno do zrozumienia, że na szantażu nie da się niczego zbudować. Nie daj się też oszukać jeśli on obieca, że więcej tak się nie zachowa. Zazwyczaj faceci, którzy stosują aż takie metody, by zatrzymać przy sobie kobietę nie są warci uwagi, a w przyszłości mogą być wręcz niebezpieczni. Im szybciej zakończysz ten związek, tym lepiej

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl