W każdym wieku chcemy czuć się i prezentować jak najlepiej. Zabiegi medycyny estetycznej w skuteczny sposób w tym pomagają – pod warunkiem jednak, że są przeprowadzane przez specjalistów na doskonałej jakości sprzęcie.

Jak wybrać godne zaufania miejsce do wykonywania zabiegów estetycznych? Czym kierować się w trakcie podejmowania decyzji?

Poznaj swoje potrzeby i oczekiwania

Zanim zaczniesz szukać konkretnych klinik, dobrze przemyśl swoje potrzeby i oczekiwania. Jakie konkretne problemy chcesz rozwiązać? Jaki efekt chcesz osiągnąć? Czy szukasz zabiegów anti-aging, interesuje cię wsparcie w modelowaniu sylwetki, a może chcesz skutecznie pozbyć się zmarszczek? Określenie swoich celów pomoże ci zawęzić wybór klinik i wybrać te, które specjalizują się w danej dziedzinie.

Jak wybrać centrum medycyny estetycznej

Pamiętaj, że nie musisz się znać na konkretnych zabiegach estetycznych – doborem i wskazaniami konkretnych metod terapeutycznych powinni zająć się specjaliści z centrum medycyny estetycznej, którzy po rozpoznaniu Twojej kondycji i potrzeb, będą w stanie udzielić porady.

Sprawdź kwalifikacje i doświadczenie personelu

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze centrum medycyny naczyniowej czy też estetycznej jest personel. Upewnij się, że lekarze i kosmetolodzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu zabiegów, na których ci zależy. Sprawdź, czy należą do renomowanych stowarzyszeń medycznych i czy regularnie uczestniczą w szkoleniach i konferencjach.

Dobrze jest również przeczytać opinie o danym lekarzu lub klinice w Internecie – w tym ostatnim przypadku jednak pamiętaj, że nie warto wierzyć w absolutnie każde słowo, które znajdziemy online, tylko zawsze konfrontować je z odbiorcą referencji.

Porównaj oferty i ceny

Ceny zabiegów medycyny estetycznej mogą się różnić w zależności od kliniki, lokalizacji i rodzaju zabiegu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj oferty kilku klinik. Pamiętaj, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Najlepszej jakości sprzęt, wraz z jego odpowiednią konserwacją, jest bardzo drogi. Dlatego też szczególnie niska cena zabiegu na tle konkurencji powinna ci dać do myślenia.

Ważne jest również, aby upewnić się, że klinika oferuje kompleksową opiekę przed i pozabiegową. Nawet nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi kosmetologiczne obarczone są pewnym ryzykiem, a także wymagają odpowiedniej pielęgnacji skóry. Otrzymanie odpowiednich wskazówek jest kluczowym elementem rekonwalescencji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bez wątpienia liczy się Twoje pierwsze wrażenia. Czy klinika jest czysta, schludna i profesjonalnie urządzona? Jakie są Twoje spostrzeżenia odnośnie personelu – czy jest uprzejmy i chętny do udzielania odpowiedzi na zadawane przez ciebie pytania?

Nie obawiaj się pytać, szczególnie o zasady bezpieczeństwa, certyfikaty czy też procedury sterylizacji sprzętu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zabiegu, kolejnych etapów pozabiegowych czy możliwych efektów ubocznych – również zadawaj pytania.

W tym miejscu jeszcze jedna ważna uwaga: miej na uwadze, że od Twojej zupełnej szczerości na temat kondycji zdrowotnej i przyjmowanych leków zależy Twoje bezpieczeństwo. Wiele preparatów i zabiegów nie może być stosowanych np. w połączeniu z określoną grupą antybiotyków czy leków hormonalnych. Zatajając takie informacje, narażasz się na niebezpieczeństwo oraz zmniejszasz szanse na powodzenie zabiegu.

Pamiętaj, że wybór centrum medycyny estetycznej to decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Poświęć czas na research, porównaj oferty i wybierz klinikę, która spełnia Twoje oczekiwania i zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.