Rzadko myślimy o tym, jak zmienił się status kobiet w ostatnim stuleciu, ale poniższe fakty dotyczące kobiet są naprawdę zabawne i powinny dać nam poczucie dumy. Pozwolą ci one otworzyć oczy na to, co my kobiety osiągnęłyśmy do tej pory. Często jesteśmy niedoceniane i zdarza się, że same siebie również nie doceniamy. Kobiety stają się bardziej aktywnymi członkami społeczeństwa i statystycznie co roku widzimy kolejne kobiece sukcesy.

1. Najmłodszy dyrektor generalny jednej z największych amerykańskich przedsiębiorstw to kobieta

Yahoo ustanowiło dwa nowe rekordy odkąd zatrudnili Marissę Mayer jako dyrektora generalnego. Nie tylko zatrudnili najmłodszego dyrektora generalnego, ale także najmłodszą kobietę. Jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet biznesu na świecie.

2. Kobiety wypowiadają dziennie więcej słów niż przeciętny mężczyzna

Co możemy na to poradzić? Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale w większości możemy uznać to za prawdę. Jeśli jesteśmy ostrożne co do słów, które wypowiadamy, a nie mówimy o wszystkim co nam ślina na język przyniesie, możemy powiedzieć, że nasza płeć została obdarzona darem słowa.

Chociaż uważa się, że mówimy za dużo, potrafimy wyrażać swoje emocje i uczucia, a to jest bardzo cenne. Umiejętność „wygadania się” pozwoli ci uwolnić negatywne emocje, zamiast dusić je w sobie.

Z drugiej strony, musimy być świadome, aby nie zrzucać naszych problemów na innych ludzi, ponieważ może to być irytujące. Nie ma nic złego w mówieniu o swoich uczuciach, ale pamiętaj by opowiadać też o pozytywnych rzeczach, nie tylko problemach.

3. Kobiety zadają pytania, na które przeważnie znają odpowiedź

Czy to nie interesujące? Kobiety liczą na to, że złapią kogoś na kłamstwie i możemy nawet nie być tego świadome. Czy nie jesteśmy z natury nieufne? Czy nie staramy się w naturalne sposób chronić siebie? Czy próbujemy rozwinąć swoją intuicję obejmując taką taktykę?

rozmawiajaca-kobieta

Co takie zachowanie mówi o naszym stylu komunikacji? Być może powinnyśmy być bardziej bezpośrednie w tym co mówimy, a nie owijać w bawełnę. Najlepiej mówić to, co się myśli, chociaż zdarza się, że możemy być  wtedy postrzegane jako niegrzeczne czy niekulturalne. Niestety, nie każdy jest w stanie przyjąć kilka słów prawdy. Nie zmienia to faktu, że my, kobiety, jesteśmy bardzo intuicyjne.

4. Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni

Nie jest żadną tajemnicą, że kobiety częściej przestrzegają diety niż mężczyźni. Zaczynamy przybierać na wadze wcześniej i nasze żołądki są bardziej wrażliwe. Poprzez zdrowe odżywianie, średnia długość życia kobiet jest większa.

Mamy możliwość wpłynąć na mężczyzn, którzy są nam bliscy, nie ważne czy to partner, dziecko czy ktoś z dalszej rodziny. Nie powinnyśmy się denerwować, że mężczyźni podążają za popularnymi nawykami żywieniowymi, tj. fast food, ale nauczyć ich zdrowego odżywania i wprowadzić zdrowe produkty to ich diety.

5. Na świecie więcej jest kobiet

Bardzo często, słysząc ten fakt pierwsze co przychodzi na myśl kobietom to: „trudniej się umówić na randkę”. Nie powinnyśmy postrzegać tego, jako trudności, że na jednego mężczyznę przypada kilka kobiet. Powinnyśmy wykorzystać to, aby bronić siebie, kształcić się i zarabiać tyle samo co mężczyźni.

Jeśli chodzi o to jak postrzegamy siebie jako kobiety, powinnyśmy zmienić perspektywę i spojrzeć jakie mamy możliwości. Sposób, w jaki mówimy o naszych zdolnościach musi być oparty na pewności siebie, a nie na przeświadczeniu, że mamy drugorzędne znaczenie na świecie.

6. Kobiety są aktywne w polityce

Dawniej główną rolę w polityce odgrywali mężczyźni, teraz coraz częściej mile widziane i dostrzegane na arenie politycznej są kobiety. Poszerzyły się nasze możliwości. Od czasów, gdy przyznano kobietom prawo do głosowania wiele się zmieniło na naszą korzyść. Powinnyśmy wspierać siebie nawzajem, abyśmy mogły odnosić sukcesy także w polityce.

7. W ciągu swojego życia kobiety spędzają godzinę na zastanawianiu się nad garderobą

Spędzamy sporo czasu na malowaniu paznokci, przygotowywaniu fryzur, robieniu makijażu, ale jeszcze więcej czasu poświęcamy stojąc przed szafą i zastanawiając się co dziś na siebie włożyć. Czas zacząć poświęcać nasz cenny czas na rzeczy ważniejsze, spędzać do produktywnie.

co-ubrac

Urok z czasem minie, nie będziemy wiecznie młode ani nie będziemy modelkami do końca życia. Warto więc skupić się na sukcesach, jakie chciałybyśmy osiągnąć. Trzeba zachować zdrowy balans. Kobieta powinna dobrze wyglądać, ale nie kosztem odnoszenia korzyści w innych sferach swojego życia.

8. W Arabii Saudyjskiej kobieta może rozwieść się z mężem, jeśli ten nie przynosi jej kawy

To akurat zabawny fakt, ale prawdopodobnie nie jest to egzekwowane. To tylko przykład jak można wyolbrzymić pewne drobne rzeczy. Brzmi to przecież jak absurd. Kochamy poranną kawę, ale czy oczekujemy, że zawsze ktoś nam ją będzie przynosił? To chyba lekka przesada. Im bardziej same staramy się robić dla siebie pewne rzeczy, tym więcej szacunku do samych siebie otrzymamy.

9. To nie kobiety pierwsze nosiły obcasy

Czy wiedziałaś, że buty na obcasie były pierwotnie męskim trendem w modzie? Dawniej mężczyźni nosili je by wyglądać na wyższych. Później trend ten przejęły kobiety, aby wyglądać męsko. Obecnie szpilki u kobiet nie mają z męskością nic wspólnego.

10. Podobno pierwszym programistą komputerowym była kobieta, Ada Lovelace

Mówi się, że Ada Lovelace napisała pierwszy algorytm, który został zaprojektowany do maszyny. Algorytmy zmieniły wszystko o naszym życiu, ponieważ internet oraz media stale dostosowują doświadczenia użytkownika w oparciu o te algorytmy.

11. Średnia waga kobiety to 75kg

Oczywiście w zależności od wzrostu, fakt ten może się trochę różnić. Jest to jednak pocieszające, ponieważ często roztacza się kobietom wizję figury i wagi idealnej niczym Victoria Beckham – w granicach 45kg.

Wyglądajmy zdrowo. Każda z nas ma inną budowę i nie należy się głodzić, aby wpasować się w podawane nam w mediach kanony piękna. Jesteśmy piękne bez narzucanych nam z góry koncepcji piękna.

12. Kobiety mają lepszą pamięć niż mężczyźni

Badania wskazują, że prawdopodobnie mamy bardziej szczegółowe wspomnienia i szybciej przypominamy sobie pewnie zdarzenia niż mężczyźni. Biorąc pod uwagę to, że żyjemy dłużej, mamy więcej do zapamiętania niż przeciętny mężczyzna. Czasami jednak skupianie się na przeszłości nie przynosi nam niczego dobrego.

lepsza-pamiec

Niech punktem wyjściowych będzie to, że należy się skupiać tylko na pozytywnych aspektach i bardziej żyć chwilą obecną. Skoncentruj się na przyszłości, zamiast tkwić w przeszłości.

Rozpamiętywanie dawnych zdarzeń i ciągłe do nich wracanie może hamować twój rozwój. Jeśli będziesz wracała do tego, co i kto powiedział nie zrobisz dla siebie nic produktywnego. Musisz też nabrać trochę grubej skóry i odpuścić sobie przejmowanie się tym, co mówią inni na twój temat.

To pocieszające, że niektórzy uważają, że kobiety tworzą świat, ale może uda nam się skończyć z tą walką płci i uznać, że świat nie jest ukierunkowany na jedną płeć bardziej niż na drugą. Jak da się zauważyć, kobiety potrafią same się z siebie śmiać. Należałoby skończyć także ze stereotypami, wspierać siebie nawzajem i od czasu do czasu podbudować  komplementem.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.