Pielęgnowanie w sobie kobiecości to wielowymiarowe i złożone zadanie. W każdym wieku odczuwamy “bycie kobietą” na inny, ale zawsze fascynujący sposób. Z jednej strony to subtelność, z drugiej siła – ta cudowna mieszanka wymaga dużej uważności i wrażliwości na detale – o każdej porze dnia, nocy czy roku.

Piękno ma wiele definicji, przede wszystkim jednak wiąże się ono z samoakceptacją. Ten bardzo złożony proces związany z naszą psychiką, powinien odbywać się równolegle z dbałością o obszary fizyczne.

365-dni-kobiecosci

Przede wszystkim, my kobiety powinnyśmy dbać o swoje zdrowie w zakresie diety i ruchu. Regularna aktywność fizyczna, dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów – wszystko w zgodzie w wewnętrznym rytmem i indywidualnymi potrzebami.

Rzecz jasna do obszernej listy związanej ze zdrowotnością dochodzą również aspekty związane z wyglądem, który kobiety cenią sobie jak mało kto.

Bycie piękną nie tylko od święta to nie lada zadanie. O każdej porze roku chcemy wyglądać idealnie. A zmienność naszej kobiecej natury powinna harmonijnie współistnieć ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi.

Dziś, istnieje możliwość korzystania z szerokiego wachlarza zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających – gama jest tak szeroka, że nie sposób omówić ich wszystkich. Jednym z bardzo ważnych obszarów naszej drodze do piękności jest skóra i to właśnie ona jest najbardziej narażona na działanie czynników atmosferycznych, innych o każdej porze roku.

Latem, skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego zawsze należy zabezpieczać ją kremami z filtrem UV. Jednak miesiące wiosenno-letnie są zdecydowanie bardziej łagodne dla naszego wyglądu. Regularna dawka promieni słonecznych dostarcza nie tylko atrakcyjnej opalenizny, ale i niezbędnej do witalności witaminy D.

Gdy słońce nie dostarcza już na tyle przyjemności, a za oknem coraz częściej pojawiają się szarości – dobrze abyśmy zadbali o wygląd również od wewnątrz. Przede wszystkim warto regulować poziom wspomnianej witaminy D, którą Słońce w trakcie naszej polskiej zimy dostarcza na innej stronie globu.

Suplementacja, to jednak odrębny obszar analiz. Skupmy się zatem na nieco bardziej dotykalne stronie atrakcyjności. Jak to kiedyś rzekł specjalista od piękna, Michał Anioł: „Nie lekceważ drobnostek, do nich bowiem należy doskonałość”.

Tak też jest i z nami kobietami. Jednym z detali, o które lubimy dbać – są dłonie, a wisienką na tym torcie perfekcji są paznokcie. Jest tak nie bez powodu, ponieważ dodają one nie tylko koloru do naszej codzienności, ale zdecydowanie podnoszą poziom pewności siebie.

Niezależnie czy sięgamy po wspomniany już krem do opalania na basenie, czy po kubek ciepłej herbaty w chłodny jesienny wieczór.

Dziś patrzymy na swoje paznokcie częściej niż kiedykolwiek, czy to skrupulatnie stukając w klawiaturę komputera, skrollując naszego smartphone – nieustannie są przed naszymi oczami. Dlatego zawsze powinny być piękne i zadbane – tak jak cała ty.

Niestety, chyba każda kobieta zna uczucie frustracji, gdy tuż przed wyjściem z domu zauważa odprysk lakieru! Potrafi to przysporzyć niepotrzebnego stresu i oczywiście zajmuje cenny czas – bo przecież pożar należy natychmiast ugasić. Aby pielęgnacja paznokci nie musiała sprowadzać się do częstego, monotonnego rytuału – rewelacyjnym rozwiązaniem są trwałe lakiery hybrydowe.

Wizyta u kosmetyczki wiąże się jednak nie tylko z wydatkiem, ale i ze sporą inwestycją czasu. Poza tym nie zawsze znajdzie się wolny termin do twojej ulubionej manicurzystki, wtedy, kiedy najbardziej potrzebujesz.

Od dziś możesz postawić na niezależność i o każdej porze dnia i nocy i samodzielnie zadbać o swój paznokciowy look. Strzel sobie hybrydę sama! Dwie warstwy lakieru, chwila naświetlania i Voilà! Wizyty u kosmetyczki spokojnie będziesz mogła zostawić na specjalne okazje.

Codzienne dbanie to niezwykle istotna kwestia dla każdej z kobiet. W pogoni za pięknem o każdej porze roku należy pamiętać o sobie kompleksowo, i poza idealnym frenchem dbać też o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne – bo to głównie ono przekłada się na nasz blask. Jeżeli promieniejesz witalną energią i zdrowotnością, z pewnością idealne paznokcie będą tylko idealnym dopełnieniem pięknej całości.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.