Nie przejmuj się tym, co myślą inni!
Co by się stało, gdybyśmy zaczęli oceniać swoje osiągnięcia, osobowość i wygląd oczami innych ludzi? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego nie powinnaś przejmować się tym, co sądzą inni.

Wszyscy chcemy być lubiani. Nie ma w tym nic złego, prawda? Cóż, wszystko zależy od tego, jak bardzo pragniesz podziwu, aprobaty i pochwały ze strony innych ludzi oraz jak daleko jesteś w stanie się posunąć, aby otrzymać to, czego potrzebujesz. Weź pod uwagę poniższe stwierdzenia, zanim zbyt poważnie zaczniesz traktować wszystko to, co inni mówią na twój temat!

1. Ludzie wierzą w to co chcą wierzyć

Dita Von Teese powiedziała kiedyś:Możesz być najbardziej soczystą brzoskwinią na świecie, a i tak znajdzie się ktoś, kto nienawidzi brzoskwiń.”

Powiedzmy, że jesteś taką pyszną i kuszącą brzoskwinią i ​​bardzo chcesz zostać zjedzona przez jedną osobę w szczególności. Niestety, ta konkretna osoba nie chce cię nawet spróbować, a ty nie masz pojęcia dlaczego tak jest… Cóż, może po prostu ten ktoś zwyczajnie uważa, że brzoskwinie są źródłem wszelkiego zła i unika ich jak ognia, bez względu na to jak są smaczne. Tak już jest, że ludzie mają pewne uprzedzenia (jakkolwiek śmieszne czy niedorzeczne) i ciężko jest się ich pozbyć, bez względu na to, ile wysiłku w to włożysz. Niemożliwe jest, aby zawsze wiedzieć dokładnie co ludzie myślą i dlaczego. Nie staraj się wszystkiego kontrolować. Świata nie zmienisz, więc po co w ogóle tracić na to czas?

2. Ludzie zawsze będą gadać

Nic na to nie poradzisz, ludzie będą plotkować, osądzać i krytykować – zwłaszcza, jeśli jesteś popularną osobą. Prawda jest taka, że podczas, gdy ty martwisz się co inni o tobie mówią, oni są zbyt zajęci sobą, a plotkowanie na czyjś temat szybko im się znudzi.

3. Nie potrzebujesz niczyjej aprobaty

Lubisz, gdy jesteś podziwiana i chwalona? Kto nie lubi! Pamiętaj jednak, aby nie stawiać sobie w życiu czyjejś aprobaty na pierwszym miejscu. Przykład z brzoskwinią: ludzie, którzy do tej pory uwielbiali te owoce, nagle przestali je lubić, a ci, którzy absolutnie ich nienawidzili, zmienili zdanie. Tego nie można kontrolować, więc cokolwiek robisz, rób to dla siebie.

4. Skup się na ludziach, którym na tobie zależy

Nie trać czasu na to, by zaimponować innym. Nie skupiaj się na opinii osób, którym na tobie nie zależy. Nie ma się co przejmować tym, że ktoś cię nie lubi czy nie akceptuje. Po co się w ogóle męczyć, skoro są ludzie, którzy lubią cię za to kim jesteś? Czasami jesteśmy tak skoncentrowane na stwierdzeniu „co ludzie powiedzą”, że lekceważymy tych, którzy nas wspierają czy nam pomagają. To właśnie na nich powinnaś się skupić! Pamiętaj, to, że nie dbasz o zdanie innych ludzi na swój temat, nie oznacza, że jesteś niegrzeczną czy egoistyczną osobą. Nie chodzi o to, aby całkowicie nie liczyć się ze zdaniem innych, ale nie traktuj tych opinii jako wyznaczników w swoim życiu. W końcu to twoje życie, twoje decyzje i to ty ustalasz własne priorytety, nikt inny!

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl