Organizowany od 1946 r. Festiwal Filmowy w Cannes to drugie najszerzej opisywane w mediach wydarzenie na Świecie. Co roku akredytowanych jest tu niemal 5000 dziennikarzy. Niemałą i wciąż rosnącą rolę odgrywa tu moda. Kreacje wybrane na galę finałową są szeroko komentowane, a zdjęcia gwiazd na słynnym czerwonym dywanie obiegają cały Świat.

ShopAlike wzięło pod lupę kreacje, w których występowały nagradzane na Festiwalu aktorki. Pod względem koloru, kroju sukienki/ kostiumu, czy rodzaju rękawów porównano wszystkie stroje od 1977 r. (z wcześniejszych lat brakuje kolorowych zdjęć).

ewolucja-kolorow-40-lat-zwycieskich-kreacji-z-cannes-shopalike

Jakie wnioski płyną z tej analizy? Do 2007 r. przeważają kreacje w kolorze czarnym, w ostatnich latach natomiast kremowe lub białe. Jaskrawe kolory to rzadkość, choć na długo zapadają w pamięć, jak choćby różowa suknia Björk z 2002 r.

40 lat zwycięskich kreacji z Cannes 1

Jeśli chodzi o długość, zdecydowanie dominują długie suknie wieczorowe. Na początku XXI w. na popularności zyskały co prawda sukienki za kolano (Kati Outinen 2002, Maggie Cheung 2004, Hanna Laslo 2005, Berenice Bejo 2013), jednak nadal nie udało im się zająć pozycji lidera.

Na przestrzeni 40 analizowanych lat tylko 3 aktorki zdecydowały się na kostium  (Isabelle Huppert 1978, Irène Jacob 1991 i Kathy Burke 1997), udowadniając tym, że Cannes nie zamyka się na mniej klasyczne stylizacje.

ewolucja-rekawow-40 lat-zwycieskich-kreacji-z-cannes-shopalike

Jakie będą kreacje w 2017 r.? Czy gwiazdy zaskoczą, czy wybiorą bardziej klasyczne rozwiązania? Śledząc dotychczasowe stylizacje, można stwierdzić, że zwycięska aktorka będzie odbierać nagrodę w sukni wieczorowej lub koktajlowej, białej lub kremowej, najprawdopodobniej bez ramiączek.

A może jednak zaskoczy nas wszystkich, stawiając na przykład na zieleń (która według Pantone jest kolorem tego roku)? Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już 28 maja. Koniecznie przeczytaj: pomysły na sylwestrową sukienkę!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.