Poniższe mantry zostały wybrane by cię zainspirować i zmotywować. Wykorzystaj je i powtarzaj codziennie. Możesz również stworzyć własną mantrę, która będzie dla ciebie idealnym motywatorem.

Czym właściwie jest mantra?

„Matra”, inaczej „święta wypowiedź”, jest to wyrażenie, które można powtarzać w kółko. Istnieje przekonanie, że recytując mantrę wyzwala się potężna dobra energia. Mantra jest wykorzystywana w medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej i wierzeniach hinduskich.

mantra

Mantra to coś więcej niż tylko inspirujący cytat. Możesz stworzyć swoją własną mantrę, która w rzeczywistości będzie jeszcze skuteczniejsza, ponieważ odnosi się wyłącznie do ciebie i twojej sytuacji.

Poniższe mantry służą jako przykłady, które możesz wykorzystać na co dzień:

1. Za mną jest nieskończona moc i siła, przede mną nieskończone możliwości, wokół mnie nieograniczone okazje. Dlaczego miałabym się bać? – Stella Stewart

Nie często słyszymy tak pozytywne deklaracje. Recytując je kilkakrotnie, zdasz sobie sprawę, że świat i wszechświat naprawdę są otwarte i obfitują w niekończące się możliwości. Wyobraź sobie siebie, powtarzającą tę mantrę każdego ranka, gdy stoisz przed lustrem. Idealne rozpoczęcie dnia i silna motywacja. Spróbuj i sprawdź co się stanie.

2. By być szczęśliwym – brakuje nam tylko, abyśmy zdali sobie z tego sprawę. – Voltaire

Ta mantra ma podwójny cel. Nie tylko cię uszczęśliwi, ale także zadba o zdrowie. Gdy zdecydujesz się być szczęśliwa, będziesz, ale musisz podjąć taką decyzję. Na koniec dnia to od nas zależy jak reagujemy na pewne sprawy i jak postrzegamy konkretne sytuacje w naszym życiu.

W dzisiejszych czasach dość znane jest powiedzenie: „jak siebie postrzegamy, takimi się stajemy” oraz to, że nasze myśli wpływają na stan naszego zdrowia. Voltaire oferuje nam tę mądrą mantrę, a my powinniśmy na poważnie wziąć sobie tę radę do serca. Bądź więc szczęśliwsza i zdrowsza!

3. Zamknij oczy, oczyść serce, odpuść.

Ta mantra to inspirujący cytat i rada do wykorzystania w życiu codziennym. Wszyscy rozpamiętujemy pewne rzeczy zbyt długo niż powinniśmy. Często są to dawne urazy, zgryźliwy komentarz usłyszany pod naszym adresem, czy też inne negatywne emocje. Nie wiąże się z tym nic dobrego, a powracanie do takich momentów tylko psuje humor.

Powracanie do przykrych chwil nie jest zdrowe. Musisz się nauczyć odpuszczać w pewnym momencie. Nie trzymaj się negatywnych myśli, zamiast tego otaczaj się pozytywnymi emocjami. Zrób sobie w sercu miejsce na nowe dobre rzeczy, które cię czekają.

4. Z głową do góry i otwartym sercem.

Nie znajdziesz lepszej rady! Powtarzanie tego cytatu pozwoli ci odetchnąć. Pozwól wszystkim złym emocjom odejść, zanim będziesz gotowa na wszystko dobre, co przyniesie los. Możesz tego dokonać jeśli będziesz miała otwarte serce .

Nie bój się tego co cię spotka, jest tyle pozytywnych możliwości. Musisz tylko wsłuchać się w to, co dyktuje ci serce.

5. Jestem szczęśliwą i wartościową osobą.

To mantra uspokajająca. Wypróbuj ją podczas medytacji lub jogi. Poczujesz się bardzo dobrze w swojej skórze. Ta mantra jest idealna, gdy czujesz się przytłoczona czy zestresowana. Znajdź czas dla siebie i powtarzaj te proste, ale jak potężne słowa.

Podsumowując, najlepsze mantry to te, które tworzymy sami na własne potrzeby. Te, przedstawione tu powyżej mogą służyć za przykład i możesz sobie je dowolnie modyfikować według uznania, tak by były najbardziej motywujące dla ciebie.

Każdy cytat, który wybierasz powinien mieć w sobie intencję, która dotrze bezpośrednio do twojego wnętrza. Mantra powinna być prosta, łatwa do zapamiętania.

Teraz twoja kolej! Czy już wybrałaś swoją mantrę na każdy dzień?

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl