Czy masz już przygotowaną filiżankę herbaty? To dobrze, usiądź wygodnie i sprawdź, które lektury są godne przeczytania. Oto 5 książek, dzięki którym zmienisz swoje życie na lepsze.

Raz na jakiś czas trafia się książka, która wpada nam w ręce, aby całkowicie zmienić nasz życie. Niektóre z nich zmieniają sposób w jaki postrzegamy miłość, inne pozwalają nam spojrzeć w głąb siebie. Nieważne w jaki sposób książki nas zmieniają, ważne jest to, że potrafią tak na nas działać. Pozwalają nam otworzyć oczy, serca i umysły na to, czego do tej pory nie zauważaliśmy.

1. ”Alchemik” Paulo Coelho

okładka książki ”Alchemik” Paulo Coelho„Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć”. To słowa starego króla Santiago, bohatera tej książki. Wspaniały cytat. „Alchemik” opowiada o pasterzu, który kilkakrotnie śnił o tym, że znajduje skarb w Egipcie.

Fabuła ukazuje jego podróż, podczas której po licznych perypetiach poznaje tytułowego alchemika. Ta książka nie jest właściwie o samym Santiago czy skarbie ukrytych gdzieś w Egipcie, ale o tym by podążać za swoimi marzeniami, sięgać po to, co najważniejsze w życiu, nie poddawać się i odnaleźć sens życia.

2. ”Ostatni wykład” Randy Pausch

”Ostatni wykład” Randy PauschCzytając tę książkę jest bardzo prawdopodobne, że będziesz płakała. „Ostatni wykład” to książka o samym autorze, który po zdiagnozowaniu raka trzustki usłyszał, że pozostało mu tylko kilka miesięcy życia. Ostatnie miesiące życia Pausch spędził na spisywaniu, jak to jest być optymistą, pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem.

Autor uczy nas, aby mieć pozytywne nastawienie do życia, nawet wtedy, gdy przechodzimy bardzo trudny czas. Kiedy nic nie idzie po naszej myśli, nie należy się poddawać. Jego książka uznawana jest za podręcznik motywacji do działania, spełniania swoich marzeń oraz gloryfikowania życia. Koniec z narzekaniem, życie jest jedno i należy czerpać z niego każdego dnia.

3. ”Sandman” Neil Gaiman

”Sandman” Neil GaimanJeśli szukasz czegoś lżejszego do czytania, co również może zmienić twoje spojrzenie na świat, wybierz serię komiksów „Sandman”. Przeczytanie całej serii to nie lada wyczyn, ponieważ składa się ona z 10 tomów.

Jednak czas poświęcony tym komiksom z pewnością zostanie ci wynagrodzony. Autor uczy przebaczania, wolności, nadziei oraz jaką moc mają marzenia. Z każdą stroną komiksu uczysz się więcej o życiu.

4. ”Złodziejka książek” Markus Zusak

okładka złodziejka książekFabuła toczy się w Niemczech, w czasie II wojny światowej. „Złodziejka książek” uczy o mocy i magii słów, o tym, że czas jest cenny i o zbawieniu duszy. Narratorem powieści jest Śmierć, stąd też czytelnik po takiej lekturze może docenić przemijanie czasu.

Oprócz tego, dzięki głównej bohaterce możemy się przekonać, że w tak trudnych czasach wojny możliwa jest miłość, przyjaźń i zaufanie.

5. ”Gwiazd naszych wina” John Greene

”Gwiazd naszych wina” John GreeneKolejna lektura, przy której uronisz nie jedną łzę. Główna bohaterka Hazel choruje na raka, a czytelnik towarzyszy jej w trakcie podróży, która porusza kwestie choroby i zdrowia, życia i śmierci.

Powieść ta jest wnikliwa, odważna, tragiczna, jak i pełna humoru. Pokazuje co oznacza żyć naprawdę i w jaki sposób jedna osoba może wszystko zmienić. Książka uczy, aby otwierać serce na innych ludzi oraz żyć pełnią życia, póki jest na to czas.

Powyższe książki zostały wymienione w przypadkowej kolejności, ponieważ każda z nich może być w innym stopniu ważna na konkretnego czytelnika. Sama wiesz najlepiej, co czujesz, czego chcesz od życia i jaka powieść jest w stanie zmienić twoje postrzeganie świata. Miłej lektury!

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

3 KOMENTARZE

  1. Czytałam kilka Sandmanów – super, polecam każdemu. Teraz chyba spróbuje wziąć się za Gwiazd Naszych Wiana:)

  2. Ja jeszcze z całego serca polecam “Dziewczyny chcą się zabawić” A. Michalewskiej i I. Szolc

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.