Chcesz mieć własny biznes i być swoim szefem? Skorzystaj z poniższych pomysłów na biznes. Na szczęście czasy, w których kobiety mogły aspirować jedynie na stanowisko sekretarki czy pielęgniarki mamy już za sobą. W dzisiejszych czasach kobiety odnoszą sukcesy w wielu różnych branżach.

Od czego zacząć?

Nabywanie różnych umiejętności to zawsze dobra inwestycja, pod warunkiem, że później ich używasz. Jeśli chcesz zapisać się na jakiś kurs, wcale nie musisz się brać wolne w pracy. Jest wiele dostępnych szkoleń, które można zrobić online. Ponadto niektóre kursy odbywają się wieczorami. Uważaj jednak, aby nie zmarnować czasu, który na to poświęcisz. Wykorzystaj zdobytą w ten sposób wiedzę w praktyce.

Zamień swoje umiejętności na czysty zysk

uśmiechnięta kobieta i mężczyzna w garniturze na spacerze w mieście

Być może już posiadasz odpowiednie umiejętności, aby rozkręcić swój własny biznes i nie potrzebujesz specjalnego szkolenia. Niektórzy są z natury utalentowanymi artystami, grafikami czy kucharzami. Zastanów się nad tym, w czym jesteś dobra i co kochasz, połącz ze sobą te dwie rzeczy, dodaj trochę pasji i energii. Dzięki temu osiągniesz to, co zechcesz, a twoje umiejętności przełożą się na zyski.

Naucz innych

Niektóre profesje nie są zbyt dobrze płatne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nauczyła innych tego, co sama potrafisz. Wielu wykwalifikowanych profesjonalistów zarabia pieniądze dzięki dzieleniu się wiedzą z innymi. Dostarczają pomocy naukowych tj. książki, kursy, seminaria.

1.Wedding plannerka

młoda para w samochodzie, weeding planer

Jeśli organizowałaś swoje wesele lub jakąkolwiek inną imprezę, będziesz doskonale wiedziała jak do tego podejść z logistycznego i strategicznego punktu widzenia. Mając takie doświadczenie, możesz okazać się bardzo pomocną osobą. Przyszłe panny młode coraz częściej zatrudniają wedding plannerki, które dopilnują czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, aby one same nie musiały się już niczym martwić w tak ważnym dla nich dniu. Zastanów się więc, czy nie możesz wykorzystać swoich umiejętności organizacyjnych. Z pewnością twoje opanowanie, dobra komunikacja i dbałość o detale mogą okazać się idealne w przyszłej karierze wedding plannerki.

2.Life coaching

kobieta biznesu uśmiechnięta twarz

Kobiety są idealnymi słuchaczami, a słuchanie innych to też umiejętność. Jeśli lubisz pomagać innym w osiągnięciu życiowych celów, kariera coacha będzie dla ciebie idealna. W Polsce life coaching staje się coraz bardziej popularny. Dzięki rozmowom możesz pomóc drugiej osobie w różnych aspektach życia, tj. rodzina, kariera, zdrowie, związek czy nawet finanse. Przypominać to może pracę psychologa, jednak polega ona głównie na pomocy innym ludziom w odniesieniu sukcesów, osiągnięciu życiowych celów, odkryciu talentów.

3.Konsultant biznesowy

Konsultant biznesowy to nie tylko dobrze płatna praca, ale też praca dająca satysfakcję. Jeśli masz doświadczenie w jakiejś konkretnej branży możesz doradzać innym i stać się ekspertem w swojej dziedzinie. Wiedza konsultantów jest bardzo często wykorzystywana do projektów specjalnych. Firmy zatrudniają takich konsultantów, którzy wnoszą nowe spojrzenie na pewne sprawy i pomagają w rozwoju firmy.

4.Pisanie

kobieta biznessu zajmująca się pisaniem

Jest wiele dziedzin, w których może się przydać twoja umiejętność pisania dobrych tekstów. Od sloganów reklamowych, przez edytowanie tekstów, aż do pisania artykułów do różnych magazynów. Sprawdź w czym czujesz się najlepiej, wybierz się na odpowiednie szkolenia i rób to, co lubisz.

5.Blogowanie

Ostatnio bardzo popularne stało się prowadzenie bloga. Znani bloggerzy nie ukrywają, że można się z tego zajęcia utrzymać. Wymaga to dużo cierpliwości i ciężkiej pracy, ale jeśli się zmotywujesz, a treść twojego bloga będzie ciekawa, zaczniesz przyciągać coraz więcej czytelników. Potrzebujesz tylko oryginalnego pomysłu. Zastanów się o czym byś chciała pisać i czym chciałabyś się podzielić z innymi. Wybór tematyki bloga jest bardzo istotny. Nie decyduj się na coś, o czym pisze już mnóstwo osób. Odkryj coś nowatorskiego, czym podbijesz internetowy świat.

6.Robienie na drutach

kobieta robi na drutach, kobiecy bizness

Do tej pory kojarzyć się mogło z babcią siedzącą w fotelu, która w ten sposób spędzała swój czas. Teraz robienie na drutach jest trendy. Możesz przekształcić to w swój własny biznes, a to co uda ci się stworzyć możesz zacząć sprzedawać. Z czasem nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby otworzyć własny sklep internetowy.

7. Gotowanie

piekna młoda kobieta gotuje

Jeśli twoja pasją jest gotowanie możesz pisać książki kucharskie, prowadzić kursy online czy zająć się cateringiem. Bardzo popularne są też blogi kulinarne, na których każdy dzieli się swoimi pomysłami. Lubisz piec ciasta i je dekorować? Dekoracja ciast i babeczek również może przekształcić się w biznes. Coraz więcej osób zamawia pięknie dekorowane wypieki na ważne okazje. Catering dla specjalnej grupy osób może być strzałem w dziesiątkę. Pomyśl o wegetarianach, weganach, osobach preferujących żywność bezglutenową, konkretnych grupach religijnych i ich narodowych potrawach.

Przemyśl jeszcze raz swoje umiejętności i postaraj się je wykorzystać. Podziel się nimi ze światem i przekształć na własny biznes, z którego możesz czerpać korzyści. Powodzenia!

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

6 KOMENTARZE

    • Witaj. Pewnie da się zarobić, kwestia doświadczenia – szybkości robienia, fajnego projektu oraz dobrego marketingu.

  1. Moja znajoma wzięła z urzędu prazy dofinansowanie na własną działalność. Otworzyła gabinet podologiczny jest zadowolona. Idzie jej fajnie jak na razie. Jak się chce to można!

  2. Po założeniu biznesu warto pomyśleć o dobrym programie do zarządzania nową działalnością. Ja ze swojej strony mogę polecić Firmao, który sprawdza się od lat w mojej firmie. Możesz wypróbować za darmo, czy to świetne narzędzie również dla Ciebie firmao.pl/register

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.