Jeśli kiedykolwiek patrzyłaś na szczególnie inspirujące cię kobiety i zastanawiałaś się, “co ona takiego robi inaczej niż ja?” to jesteś we właściwym miejscu. Dowiedz się, w jaki sposób możesz rozwijać dobre nawyki inspirujących kobiet, aby przyniosły ci szczęście, zdrowie i poczucie sukcesu.

Wystarczy tylko obserwować zachowanie inspirujących kobiet, aby dowiedzieć się, co działa nieco inaczej w ich świecie. Nie wydaje się, aby przejmowały się codziennymi troskami i zawsze udaje im się inspirować i motywować ludzi dookoła.

Są fajne, opanowane i pewne siebie. Więc jak one to robią?

1. Nie przejmuj się błahostkami

Dziewczyna w mieście

Łatwo jest zachować spokój, kiedy mało rzeczy cię stresuje. A dla inspirujących kobiet, to nie tylko motto, jest i filozofia życia. Nie jest to nic odkrywczego, ale może silnie wpłynąć na twoje życie.

Zbyt często jesteśmy tak pochłonięte naszymi codziennymi problemami, że zapominamy spojrzeć na wszystko z dystansem i pomyśleć: “Hej! Tak właściwie moje życie jest dość niesamowite!”

Bo w rzeczywistości, choć martwisz się egzaminem, stresujesz opinią na swój temat czy denerwujesz cudzym zachowaniem, prawda jest taka, że ​​to wszystko to błahostki. A poważne sprawy, którymi należy się przejmować… cóż, same się jakoś ułożą.

Zamartwianie się niczego nie zmieni. Więc przyjmij tę filozofię i przestań przejmować się tym co nieistotne.

2. Medytuj

Wiele inspirujących kobiet medytuje każdego dnia. Podczas gdy typ i długość medytacji mogą się różnić, każda z tych kobiet wygospodarowała na to czas, aby pod koniec dnia móc się odprężyć.

Wspaniałe jest to, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby spróbować od zaraz. Wystarczy, że znajdziesz spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie cię rozpraszał i usiądziesz w wygodnej pozycji. Zacznij od skoncentrowania się na swoim oddechu, a następnie dostosuj swój typ medytacji do własnego stylu życia.

Na przykład, jeśli czeka cię egzamin, którym się martwisz, medytacja pomoże ci zmniejszyć ten niepokój, lub jeśli masz problemy z pewnością siebie, możesz wybrać taki typ medytacji, w którym skupisz się na polubieniu samej siebie.

Istnieje wiele różnych sposobów medytacji, więc wybierz taki, który najbardziej będzie ci odpowiadał.

3. Zmień poranne przyzwyczajenia

Jeśli jesteś typem osoby, która korzysta z przycisku drzemki co najmniej dwa razy każdego ranka, to ten nawyk jest dla ciebie.

Większość inspirujących kobiet rozpoczyna dzień od pobudzenia swojego organizmu do działania. Niektóre decydują się na szklankę ciepłej wody i soku z cytryny zanim zaczną delektować się zdrowym i smacznym śniadaniem. Inne wybierają poranny jogging, a następnie koktajl owocowy.

Cokolwiek to jest, te kobiety trzymają się swoich porannych przyzwyczajeń. Co więcej, rozpoczynają dzień w najlepszy i najbardziej korzystny dla siebie sposób.

4. Zadbaj o to, co najważniejsze

Jogging girl, nature green

Inspirujące kobiety cenią swoje zdrowie, dobrobyt i szczęście ponad wszystko inne. Ale to nie robi z nich egoistek, pochłoniętych wyłącznie swoją osobą, wręcz przeciwnie.

Kobiety te wiedzą, że zanim będą mogły pomagać innym, muszą najpierw pomóc sobie. Dlatego też, jedzą pożywne, zdrowe posiłki i znajdują czas na ćwiczenia każdego dnia. Poświęcają trochę czasu na relaks i odpoczynek, dzięki czemu później lepiej radzą sobie ze stresem.

Kiedy są pełne energii i gotowe, by stawić czoło światu, dają z siebie wszystko, aby pomóc ludziom wokół nich.

Jest to nawyk, który zawsze będzie wymagał pracy nad sobą, ale na dłuższą metę będzie ci dobrze służyć.

5. Nigdy się nie poddawaj

Każda z nas doświadczyła kiedyś porażki. To jeden z tych “nieuniknionych” momentów w życiu. Przecież nie da się zawsze wszystkiego robić bezbłędnie przez cały czas. Gdzie w tym wszystkim miejsce na trochę zabawy?

Jednak te kobiety zdają sobie sprawę, że porażka wcale nie jest złą rzeczą. Może pomóc ci zrozumieć, co poszło źle i jak następnym razem tego uniknąć. Dzięki temu nauczysz się pokory.

W rzeczywistości, niepowodzenie może cię wzmocnić i pozwoli ci w przyszłości rozwinąć żagle.

Obiecaj więc sobie, że nigdy się nie poddasz. A jeśli dotrzymasz tej obietnicy, z pewnością odniesiesz sukces, po prostu nie będzie innej możliwości.

6. Bądź wdzięczna za to, co masz

Inspirujące kobiety podejmują wysiłek i dziękują za to, co otrzymały w życiu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to jeden z najprostszych dobrych nawyków, jakie możesz rozwijać i jednocześnie taki, który będzie miał ogromny wpływ na twoje życie. Doceniając to co posiadasz, twój poziom szczęścia znacznie się zwiększy. Będziesz czuć się bardziej zadowolona ze swojego życia i przestaniesz się martwić tym, co nieistotne.

Zaczniesz zauważać także ludzi i rzeczy, których wcześniej nie doceniałaś i będziesz się cieszyła nawet z drobnostek.

Możesz zacząć zapisywać to, co doceniasz w swoim życiu najbardziej i za co jesteś wdzięczna. To nie musi być specjalny pamiętnik, wystarczy zwykły notes. Najważniejsze jest to, co w nim umieścisz. I z każdym dniem zaczniesz zdawać sobie sprawę, jak magiczne jest naprawdę twoje życie.

7. Miej optymistyczne, ale realne oczekiwania

happy-small-things-woman-street

Niektórzy psychologowie twierdzą, że pojęcie szczęścia to nasze oczekiwania kontra rzeczywistość. Jeśli więc twoje oczekiwania są niższe niż to, co dzieje się w rzeczywistości, to w rezultacie będziesz szczęśliwa. Jednakże, jeśli twoje oczekiwania są zbyt wysokie, istnieje ryzyko, że w rzeczywistości nie uda ci się tego osiągnąć.

Niemal instynktownie, inspirujące kobiety dokładnie zrozumiały to pojęcie. Dlatego też, ich oczekiwania są realne i na miarę ich możliwości, dzięki temu nie spotykają się tak często z rozczarowaniami.

Oczywiście może się zdarzyć, że rzeczywistość nie spełnia ich oczekiwań, ale kierując się zasadą „nie przejmowania się błahostkami”, ich życie toczy się dalej.

Nie miej więc zbyt wygórowanych oczekiwania wobec siebie czy innych, zaufaj swojemu instynktowi i ciesz się szczęściem, gdy je odnajdziesz.

8. Pokochaj siebie

Nauczy się akceptować siebie. Inspirujące kobiety nie myślą o sobie negatywnie, ani nie krytykują siebie za to, że nie są idealne. Starają się zaspokoić swoje potrzeby, znają poczucie własnej wartości i są pewne siebie.

Prawda jest taka, że ​​nikt nie jest doskonały. Tak więc, stawianie sobie nieosiągalnych celów, będzie prowadzić do frustracji, niezadowolenia i niepokoju.

I wiesz co, ludzi wokół ciebie będzie drażnić twoje ciągłe narzekanie na zbyt duży tyłek, gruby brzuch, chłopaka, pracę i cokolwiek innego, co nie spełnia twoich idealnych oczekiwań.

Nie bądź więc osobą, która wszystkich przygnębia. Bądź światłem, które inspiruje innych, by pokochali siebie i odnosili sukcesy w życiu.

Od dziś to ty bądź kobietą, która inspiruje innych!

audrey hepburn cytat

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.