Demakijaż twarzy to podstawa pielęgnacji. Każdego dnia naszą twarz pokrywa kurz, spaliny, nadmiar sebum, pot i bakterie, które zatykają pory. Konsekwencją braku odpowiedniego umycia twarzy są zaskórniki, krostki, zaczerwienienia czy opuchnięte oczy. Poświęcając odpowiednią ilość czasu na demakijaż, nasza cera stanie się promienna, zdrowa i pełna blasku. To też dobry początek do nakładania kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Warto zamienić więc tradycyjny demakijaż w codzienny rytuał, tak by cieszyć się młodym wyglądem na długo. Pomocne będą w tym kosmetyki dopasowane do naszej cery i nakładane we właściwy sposób.

Podstawa – płyn do demakijażu

Podstawowym produktem, od którego należy zacząć oczyszczanie twarzy jest płyn do demakijażu. Na rynku dostępne są płyny micelarne, dwufazowe, olejki oraz mleczka.

ABC demakijażu – niezbędne wskazówki! 1

W zależności od typu naszej cery i intensywności makijażu powinniśmy zastosować inny kosmetyk. Płyny micelarne będą właściwym wyborem dla kobiet z cerą wrażliwą.

Szybko i skutecznie usuwają makijaż dzięki zawartym micelom, które delikatnie oczyszczają twarz i nie uszkadzają naskórka. Dla skóry suchej odpowiednie będą mleczka do twarzy – zawierają najwięcej składników odżywczych, dobrze nawilżają i natłuszczają cerę.

Jeżeli używasz kosmetyków wodoodpornych, koniecznie sięgnij po płyny dwufazowe, które najlepiej poradzą sobie z trwałym makijażem. Wykonując demakijaż z użyciem wody warto sięgnąć po żele bądź mydła kosmetyczne, które dokładnie usuwają makijaż.

Należy jednak pamiętać, by używać letniej wody – najlepiej przegotowanej – a sam kosmetyk nakładać na zwilżoną skórę.

ziaja-plyn-oliwkowy-do-demakijazu-dwufazowy-kontigo-c92

Ekspresowe chusteczki do demakijażu

Praktycznym rozwiązaniem na szybkie i skuteczne oczyszczenie twarzy są chusteczki do demakijażu. Są łatwe w użyciu i nie wymagają zmywania twarzy wodą.

Idealnie sprawdzą się więc w podróży, gdy mamy mało miejsca na kosmetyki, jak również na co dzień, gdy nie mamy czasu na cały rytuał zmywania twarzy.

Szybko oczyszczą twarz z makijażu i odświeżą ją, będą też dobrą bazą do nakładania kremu. Na rynku dostępna jest cała gama chusteczek z podziałem na typy cery.

cleanic-chusteczki-do-demakijazu-skora-sucha-kontigo-c4e

Szczoteczka do twarzy

Ciekawym rozwiązaniem na demakijaż jest szczoteczka do twarzy. Zapewnia ona staranny demakijaż i głębokie oczyszczenie dzięki ruchom oscylacyjnym. Przy jej użyciu powinny uważać kobiety z wrażliwą cerą, gdyż szczoteczka działa dość intensywnie.

Panie z pozostałymi typami skóry mogą się cieszyć doskonale oczyszczoną twarzą, bez zatkanych porów i suchych skórek.

Do zabiegu z użyciem szczoteczki potrzebny będzie żel oczyszczający. Należy również pamiętać o zaopatrzeniu się w płyn do demakijażu oczu – szczoteczki do twarzy nie możemy stosować do wrażliwej okolicy oczu.

k-szczotka-do-mycia-twarzy-kontigo-333

Dzięki szerokiej gamie produktów do demakijażu w sklepie Konigo i różnym sposobom ich zastosowania, każda z kobiet może cieszyć się dobrze oczyszczoną i promienną skórą.

Zadbaj więc o ten codzienny rytuał, który zajmie kilka minut, a przyniesie efekt na lata – zdrową i pełną blasku cerę.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.