Wydaje się, że audiobooki to synonim współczesności. Coraz więcej osób stawia właśnie na tę formę książek. Popularne są przy tym nie tylko audiobooki dla dorosłych, ale również bajki do słuchania dla dzieci.

Jakie mają zalety? Jakie korzyści z nich płyną? Dlaczego warto kupić je swojej latorośli pod choinkę? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Audiobooki – synonim nowoczesności

bajki-do-sluchania

Przygoda z audiobookami nie kończy się na jednej pozycji. Jeżeli raz podarujesz dziecku bajkę do słuchania, to będziesz je kupował przy każdej kolejnej okazji. Twoja pociecha natomiast często będzie Cię namawiała na włączenie jej następnej bajki do słuchania. Nie odmawiaj, bo taka przystępna forma literatury przynosi naprawdę wiele korzyści.

Na tę formę nowinek technologicznych warto się otworzyć, szczególnie wtedy, gdy nie masz czasu na codzienne czytanie dziecku. Ze słuchania audiobooków można nawet stworzyć swoisty, codzienny rytuał – przed pójściem spać albo w ciągu dnia.

Nie trzeba sięgać po okulary do czytania i nadwyrężać głosu. Wystarczy wybrać ulubioną bajkę i wcisnąć przycisk „play” na telefonie lub innym nośniku.

Jakie są współczesne bajki do słuchania?

Bajki do słuchania podawane są dzisiaj w bardzo przystępnej formie. Najczęściej nagrywa je kilka osób, ewentualnie jedna osoba odpowiednio modulująca głos, by wcielić się w różnych bohaterów.

Często audiobooki dla dzieci wzbogacone są też o dodatkowe efekty dźwiękowe, w tym, chociażby muzykę, odgłosy natury, szum żyjącego miasta i wiele innych. Te dźwięki pojawiają się w tle lub przeplatają czytane kwestie. W pewnym sensie bajki do słuchania są zatem takim radiowym teatrem.

Mają dodatkowe elementy i więcej do zaoferowania niż standardowe czytanie książki na głos. Poza tym rolę „czytaczy” powierza się często profesjonalnym aktorom i osobom o nienagannej dykcji, które doskonale potrafią oddać przekaz bajki do słuchania.

Jakie korzyści przynoszą bajki do słuchania?

Bajki do słuchania mają wiele zalet. Przede wszystkim potrafią zdecydowanie lepiej przyciągnąć uwagę naszych pociech, niż tradycyjne książki.

Czasem nawet zachęcają malucha do samodzielnego przeczytania papierowej wersji bajki. Poza tym audiobooki można zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Wgrane na telefon lub inny nośnik nie zajmą zbyt wiele miejsca. Można je zatem mieć przy sobie w podróży, a nawet w poczekalni u lekarza. Bajki do słuchania nie męczą także wzroku.

Poza tym uczą skupienia i wzbogacają słownictwo malucha. A gdzie je kupić? Dostępne są w zaufanych księgarniach. Polecamy w szczególności sklep internetowy Matfel.pl.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.