Minimalizm nigdy nie wychodzi z mody, od lat ciesząc się niesłabnącą popularnością wśród miłośniczek biżuterii. Jego elegancja jest niezaprzeczalnie olśniewająca, a zastosowanie wszechstronne.

Subtelne – złote lub srebrne – dodatki, choć wydają się niepozorne, to potrafią zjawiskowo rozświetlić każdą kreację, podkreślając przy tym naturalne, kobiece piękno. Wbrew pozorom minimalizm również może intrygować i skutecznie przyciągać spojrzenia.

Nie wierzysz? Poznaj propozycje prostych, ale jednocześnie oryginalnych damskich kolczyków i sprawdź, z jakimi ubraniami warto je nosić, aby stworzyć niepowtarzalny i elegancki look!

Minimalistyczna biżuteria – co ją wyróżnia?

bizuteria-dla-minimalistek-jak-delikatne-podkreslic-swoj-styl

Minimalistyczna biżuteria to przede wszystkim proste, uniwersalne formy, pozbawione dodatkowych, charakterystycznymi dla baroku, zdobień, które wyróżnia elegancja, subtelność i umiar. Nie oznacza to jednak, że tego typu ozdoby muszą być nudne – choć są niezwykle wyrafinowane, to mogą zawierać nieoczywiste, finezyjne kształty wzbogacone o starannie przemyślane detale, takie jak dyskretne kamienie szlachetne.

Ich główną funkcją jest podkreślenie piękna osoby, która je nosi i jednocześnie uzupełnienie stylizacji, dlatego poszczególne elementy nie mogą przytłoczyć całego looku. Warto dodać, że zastosowanie biżuterii w minimalistycznym stylu jest wszechstronne. Można je zestawiać z wieczorowymi, jak i codziennymi kreacjami.

Jak dobrać minimalistyczną biżuterię do stylizacji?

Zasady dobierania biżuterii do stylizacji są uniwersalne. Dodatek powinien być dopasowany zazwyczaj do wybranych elementów garderoby, jak i okazji. Wielkim atutem prostych ozdób uniwersalnych jest to, że można je zestawić z bardziej ekstrawaganckimi ubraniami, dlatego że rewelacyjnie dopełniają każdy outfit.

Oczywiście prawdziwą kwintesencją minimalistycznego stylu jest połączenie klasycznej, małej czarnej z delikatną bransoletką. Możliwości jednak jest naprawdę wiele! Warto dodać, że od kilku sezonów prym wiedzie layering, który polega na noszeniu kilku warstw biżuterii na raz. Najczęściej dotyczy łańcuszków i bransoletek o prostych formach zestawionych ze sobą w spójną kompozycję.

Rodzaj surowca w tym wypadku pozostaje dowolny, a zjawiskowy efekt można uzyskać, łącząc ze sobą złoto i srebro w różnych proporcjach – wszystko zależy od preferencji osoby, która nosi biżuterię. Pamiętaj, że minimalistki również eksperymentują, a mieszanie metali stanowi ciekawe pole do eksploracji.

Propozycje oryginalnych damskich kolczyków dla minimalistek

W przypadku upiętych włosów (i fryzur typu kok) oszałamiająco prezentują się wisząco kolczyki, Minimalizm uwielbia surowe, geometryczne kształty. Jeśli szukasz nieoczywistego dodatku, zwróć szczególną uwagę nie tyle na klasyczne koła, ile wyraziste prostokątny. To prosty sposób na przełamanie nudy i uzyskanie oryginalnej ozdoby. Nieoczywisty rozwiązaniem jest również tworzenie setów z kolczyków.

Połączenie subtelnych elementów, takich jak ponadczasowe sztyfty, z nausznicami to strzał w dziesiątkę! W zależności od dobranych elementów można uzyskać zarówno bardziej wyrafinowany, jak i dziewczęcy efekt. W tym wypadku warto postawić na kreatywność i drobne detale w postaci kamieni naturalnych, które podkreślą osobowość i temperamenty kobiety, która je nosi.

Dlaczego warto postawić na biżuterię w minimalistycznych stylu?

Minimalistyczna biżuteria ma do zaoferowania wiele ponadczasowych dodatków, które sprawdzają się zawsze, niezależnie od obowiązujących aktualnie trendów. Można je zestawiać z eleganckimi ubraniami, jak i bardziej streetwearowym propozycjami. Wszystko zależy od efektu, do którego dążysz.

Minimalizm również ma wiele odcieni i barw – z jednej strony potrafi być romantyczny, a z drugiej surowy. Znalezienie oryginalnych damskich kolczyków, które odzwierciedlą indywidualny styl i jednocześnie będą utrzymane w oszczędnej estetyce, nie powinno stanowić żadnego problemu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.