W ostatnich latach w Polsce ponda 40% porodów kończy się cesarskim cięciem. Blizny po tym zabiegu są problemem wielu kobiet.

Szczególnie w pierwszych latach blizny są mocno widoczne, źle zagojona skóra w pierwszym okresie może przekształcić się w bliznowiec, czyli nieestetyczne zgrubienie skóry. Z tego powodu blizna nie wygląda dobrze i duża część kobiet nie czuje się z nią komfortowo.

Blizny po cesarskim cięciu – jak z nimi walczyć?

Jest wiele sposobów i specyfików, mających poprawić wygląd blizny, jednak nie wszystkie są praktyczne w przypadku blizny po cesarskim cięciu. Maści i kremy długo się wchłaniają i nie można ich nosić pod ubraniem, gdyż łatwo się ścierają. Zabiegi takie jak laseroterapia
i presoterapia w gabinecie kosmetycznym są stosunkowo drogie i nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić.

Ze względu na specyficzne umiejscowienie blizny po cesarskim cięciu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowaniem plastrów redukujących widoczność blizn. Plastry zostały stworzone z myślą o płaskich powierzchniach ciała np. brzuchu.

 • Są optymalną metodą terapii w miejscu blizny po cesarskim cięciu – dobrze się trzymają i nie są ścierane przez ubrania.
 • Przylegają do blizny do 24 godzin na dobę, dzięki czemu efekty są widoczne szybciej niż
  w przypadku innych preparatów.

Z innowacyjnym rozwiązanie na rynek Polski wszedł ochronny plaster na blizny po cesarskim cięciu AntiScarin, który łączy skuteczność terapii silikonem medycznym z masażem uciskowym blizny.

krem-na-blizny-po-cesarskim-cięciu

 

Zastosowanie silikonu jest jedną z najlepiej przebadanych i skutecznych metod
w terapii leczenia blizn – zalecaną przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów ds. Leczenia Blizn.

Silikon zapewnia odpowiednią wilgotność w miejscu blizny i dobrze trzyma się skóry.
Z kolei dzięki specjalnemu materiałowi tzw. drugiej skóry AntiScarin pozwala na uzyskanie efektu presoterapii, czyli masażu uciskowego blizny.

Wywieranie ucisku na bliznę powoduje niedokrwienie i niedotlenienie tkanek bliznowatych, dzięki czemu liczba włókien kolagenowych zostaje zredukowana, dochodzi do zahamowania rozrostu blizny ponad powierzchnie skóry – zmniejsza to wysokość blizny a tym jej widoczność.

Zastosowanie plastrów AntiScarin pozwala na połączenie dwóch bardzo skutecznych metod walki z bliznami. Dzięki temu plaster:

 • Redukuje widoczność blizn
 • Rozjaśnia i wygładza blizny
 • Poprawia wygląd i elastyczność blizn

Dobrze założony plaster:

 • wywiera nacisk na skórę
 • w trakcie noszenia masuje bliznę

AntiScarin został stworzony z materiału mającego cechy „drugiej skóry”

 • zawiera pory, które pozwalają skórze oddychać
 • zapewnia odpowiednią wilgotność
 • pozwala na zachowanie kształtu plastra
 • nie haczy się o ubranie

Z czego się składają i jak działają plastry AntiScarin?

plaster-warstwy-OK

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.