Botki to niezwykle popularny rodzaj damskiego obuwia, który podbił serca kobiet na całym świecie. Ich sekret tkwi w uniwersalności: botki damskie na płaskim obcasie możemy bowiem z powodzeniem zestawiać ze spodniami, sukienkami oraz spódnicami.

Świetnie pasują także zarówno do sportowej ramoneski, jak i do eleganckiego płaszcza. Co jeszcze ważniejsze, botki damskie na płaskim obcasie są wygodne, idealnie nadają się więc na spacer, zakupy oraz do zakładania do pracy.

Botki damskie na płaskim obcasie do spodni – na czy pod nogawkami?

botki

Jesienią oraz zimą najchętniej zakładamy spodnie. Doskonale chronią bowiem nasze nogi przed chłodem oraz zimnym wiatrem, oraz nie wymagają zakładania dodatkowych rajstop.

Botki na obcasie to idealne obuwie, które z powodzeniem możemy nosić z praktycznie wszystkimi modelami spodni. Botki damskie na płaskim obcasie doskonale komponują się bowiem zarówno z obcisłymi rurkami, jak i luźniejszymi boyfriendami.

Wiele kobiet planując zestawienie botków ze spodniami, zadaje sobie jednak podstawowe pytanie – jak je nosić, na nogawkach czy pod nimi? Odpowiedź na nie zależy od wybranego przez nas kroju spodni.

Jeśli zakładamy spodnie z luźnymi nogawkami najlepiej delikatnie podwinąć nogawki tak, aby linia botków znajdowała się lekko przed nogawkami. Jeśli natomiast zakładamy obcisłe i dobrze dopasowane spodnie typu rurki możemy ukryć ich nogawki w botkach lub je delikatnie podwinąć.

Podwijanie spodni poleca się jednak raczej tym kobietom, które są dość wysokie i mają długie nogi. W przeciwnym wypadku możemy bowiem wywołać nieciekawy efekt nadmiernego skrócenia nóg.

Jeśli zależy nam na wydłużeniu i wysmukleniu sylwetki, do botków warto założyć spodnie w takim samym kolorze, a ich nogawki umieścić w butach. Pozwoli to „zatrzeć” granicę między spodniami a botkami i w ten sposób uzyskać efekt dłuższych i smuklejszych nóg.

To świetna propozycja zwłaszcza dla niższych kobiet, które z powodu swojego wzrostu nie chcą jednak rezygnować z noszenia modnych oraz bardzo wygodnych botków na płaskim obcasie.

Botki damskie na płaskim obcasie do spódnicy i sukienki

Botki damskie na płaskim obcasie świetnie komponują się także ze spódnicami i sukienkami o dowolnej długości. Decydując się na takie zestawienie botków mamy naprawdę duże pole do popisu, gdyż fantastycznie komponują się one z praktycznie z każdym krojem spódnic oraz sukienek.

Zakładając botki do spódnicy lub sukienki, warto jednak zadbać o odpowiednie rajstopy, bez których nie możemy się obyć zwłaszcza zimą i jesienią. Botki damskie na płaskim obcasie świetnie skomponują się z rajstopami w tym samym kolorze, co buty.

Podobnie, jak w przypadku spodni, taki sam kolor rajstop pozwoli nam bowiem optycznie wydłużyć oraz wysmuklić nogi, co docenią zwłaszcza niższe panie.

Jak widać, botki damskie na płaskim obcasie to buty, które dają nam wiele możliwości. Możemy je z powodzeniem zestawiać zarówno ze spodniami, jak i sukienkami oraz spódnicami.

Prawidłowo dobrany kolor oraz krój poszczególnych dodatków pozwoli nam na uzyskanie pożądanego efektu na naszej sylwetce, oraz podkreśli wszystkie jej zalety.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.