Każda kobieta świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że dłonie są jedną z jej najpiękniejszych wizytówek. Panie zwykle dbają o to, by mieć odpowiednio wykonany manicure, a także poświęcają czas na wiele zabiegów pielęgnacyjnych.

Niemniej jednak nie da się zapomnieć o tym, że panie nie rezygnują z biżuterii, a w szczególności z bransoletek! Pozwalają one na optyczne wyszczuplenie nadgarstków i wysmuklenie dłoni.

Jednak bransoletki budzą także wiele dylematów. Zatem czy faktycznie jest to modny i stylowy dodatek do każdej stylizacji, czy być może jednak ozdoba, która nie przetrwa próby czasu?

Bransoletki – kiedy pojawiły się one po raz pierwszy?

Bransoletki

Bransoletki to element tzw. biżuterii osobistej. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku armille, pojawiły się one już w czasach starożytnych. Oczywiście odbiegały one swoim kształtem i designem od tych, które dostępne są obecnie w sklepach jubilerskich.

Niemniej jednak już starożytne kultury doceniały ich wyjątkowy wydźwięk. Dawniej jednak bransoletkom przypisywało się silnie konotacje kulturowe. Dziś jednak panie chętnie noszą je po prostu w formie modnych dodatków, aczkolwiek zawieszki lub inne, metalowe wstawki mogą mieć wyjątkowy wydźwięk symboliczny.

Jak więc widać, dzisiejsza bransoletka jest tak naprawdę udoskonaloną wersją pierwowzorów, które pochodziły jeszcze z czasów starożytnych.

Czy bransoletki faktycznie są unikalnym dodatkiem do każdej stylizacji?

Panie z zamiłowaniem kupują i noszą bransoletki, które podkreślają ich niesamowity wdzięk i kobiecość. Faktycznie, te nietuzinkowe dodatki biżuteryjne są w stanie w znaczny sposób odmienić damski wizerunek. W jaki sposób? Otóż dodają one odrobinę luksusu i prestiżowego wydźwięku.

Dzięki umieszczeniu ich na nadgarstku, nawet zwykły, biały t-shirt i para jeansów mogą prezentować się w unikalny sposób. To właśnie z tego powodu panie tak chętnie decydują się na noszenie bransoletek, które ożywiają i dynamizują ich wygląd. Jednocześnie warto zauważyć, że różnorodne konotacje symboliczne dalej są jednym z najgorętszych trendów tego sezonu.

Wszelkie motywy kwiatowe, czterolistne koniczyny, serca czy kamienie szlachetne i perły stanowią swojego rodzaju amulety, które dodają pewności siebie i odwagi. Można więc śmiało powiedzieć, że bransoletki nadal spełniają jedną z ważniejszych funkcji, pozostając jednocześnie oryginalnym dodatkiem do każdej stylizacji.

Bransoletki są nietrwałe? To mit!

Wśród kobiet powszechne jest przekonanie, że bransoletki to wyjątkowo delikatne i subtelne. W tym momencie do głosu dochodzi również obawa o to, że nie grzeszą one swoją trwałością. Z pewnością każdej kobiecie dobrze znana jest sytuacja, w której bransoletka się po prostu zerwie.

Wówczas panie tłumaczą to chociażby tym, że wybrały modele cienkie, pozbawione dodatkowych wzmocnień czy po prostu trafiły na wadliwy produkt. Okazuje się jednak, że nietrwałość bransoletek jest mitem, który w prosty sposób można obalić. Wystarczy zwrócić uwagę na modele, które są dostępne w asortymencie renomowanych sklepów jak np. Prettybling czy innych.

Oferowane wyroby są przede wszystkim jakościowe, a dzięki temu nawet najcieńsza i najbardziej subtelna bransoletka będzie w stanie przetrwać trudny dnia codziennego i to przez wiele lat. Nietrwałość tych dodatków biżuteryjnych wynika najczęściej z kupna ich od niesprawdzonego sprzedawcy, dla którego liczy się ilość sprzedanych towarów, a nie ich jakość czy zadowolenie klientów. Warto mieć to na uwadze, z wybrana bransoletka z pewnością nie rozczaruje żadnej kobiety!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.