Streetwear wdarł się do świata mody i momentalnie przejął ulice. Szczególną popularność zyskał wśród młodzieży, której zależy na luzie i dobrym samopoczuciu.

Jakie buty wpasowują się w charakter streetwearu?

Streetwear – czym jest?

Streetwear w wolnym tłumaczeniu oznacza modę uliczną. Kojarzy się ona z wyjątkową swobodą oraz pewnego rodzaju niedbałością w stylizacjach. Nie chodzi tu jednak o przesadę, którą niektórzy przypisują streetwearowym outfitom. Każdy zagłębiający się w ten trend nadal chce pozostać w granicach modowego smaku.

Modzie streetwearowej przyświeca określony cel, tożsamy z innymi gałęziami tego świata, czyli próba wyrażenia siebie poprzez części garderoby. Jeżeli chcesz podkreślić własną odrębność i unikalność, a jednocześnie preferujesz luźne outfity, to wybór dla Ciebie.

Warto eksperymentować i szukać własnego stylu, nawet gdy wydaje Ci się, że masz pewien określony obraz swojej szafy. Kilka wyjść w stylówka streetwearowych może przekonać do zapełnienia garderoby elementami przynależącymi do tego stylu.

Jakie buty w streetwearowych stylizacjach?

Converse Run Star Hike

Streetwear to styl, który opiera się na różnego rodzaju sneakersach i trampkach. Buty są tutaj integralną częścią całego formy. Z tego powodu niezwykle ważne okazuje się dobranie odpowiedniej pary do danej stylówki. Różnorodność fasonów i wzorów pozwala jednak na wybór modeli dopasowanych do Twoich potrzeb.

Podstawą stylu streetwear są trampki. Mogą to być modele z klasyczną, wysoką cholewką, która osłania kostki. Egzemplarze z prostym wykończeniem są odpowiednie na letnie wieczory.

Trampki połączysz z rozmaitymi elementami garderoby – pasują niemal do wszystkiego. Przykładowo modele z kolekcji Converse Run Star Hike możesz zestawić z beżową sukienką lub denimowymi jeansami.

Drugim typem obuwia spotykanym w streetwearowych stylizacjach są sneakersy. Sprawdzają się w każdej sytuacji – zarówno w podczas treningu, jak i na co dzień.

Możesz być pewna, że w tym wypadku znajdziesz wiele modeli, z których przynajmniej jeden trafi w Twoje gusta. Z każdym sezonem pojawiają się egzemplarze o unikalnym designie, więc masz możliwość znalezienia pary idealnej do Twoich streetwearowych outfitów.

Streetwearowe rozwiązania – poznaj ich więcej

Streetwear to moda bazująca na latach 80. i 90., która miała pomagać w pokonywaniu granic możliwości i tolerancji. Oznaczała i wciąż oznacza wolność wyrażania siebie. Tym samym powstają całe kolekcje ubrań bazujące na tym stylu.

Streetwear to nie tylko buty, lecz także spodnie, bluzy i sukienki. W tych elementach dominuje jeans, połączony z brązem i czernią. Pozwala to w pewien sposób wtopić się w zgiełk miasta i stać się jego częścią.

Poszukując swojego stylu, nie zapomnij o streetwearowych trendach. Jeżeli powoli chcesz wprowadzać je do swoich stylizacji, zacznij od podstaw, czyli butów. Sneakersy czy lekkie trampki nadadzą Ci ulicznego looku, a jednocześnie pozwolą na komfort w ciągu dnia.

Artykuł sponsorowany.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.