Wydawałoby się, że chodzenie do lekarza jest dziś ze względu na swoją dostępność normą. Jednak chorób wcale nie ubywa, a są one większą plagą niż kiedykolwiek. Co jest tego przyczyną?

Lekarz przez internet?

Niestety współczesne realia są dość przykre. Większość ludzi chodzi do pracy nawet czując się źle, nie chcąc jej stracić. Boją się, bo wiedzą, że mogą nie znaleźć posady przez długi czas. Jeśli wezmą zwolnienie, może nie spodobać się to szefostwu, które szybko zastąpi delikwenta kimś innym. A na utrzymaniu jest przecież rodzina i małe dzieci! Ponadto żeby szybko uzyskać poradę lekarską trzeba niejednokrotnie płacić i to nie małe pieniądze. Albo czekać, czasami nawet kilka miesięcy! Dlatego w wolnej chwili wolimy po prostu zajrzeć do internetu. Sugerujemy się mrożącymi krew w żyłach historiami użytkowników for, twierdzących, że dany objaw oznacza ciężką chorobę.

Lęk, niepokój i stres rosną. Nawet profesjonalne strony potrafią wprowadzić w błąd. Warto pamiętać, że każdy jest indywidualnym przypadkiem. Jeden objaw jeszcze o niczym nie świadczy. Dopiero lekarz i przeprowadzone badania pomogą coś ustalić. Nawet jeśli trzeba zapłacić, to jest szansa, że wizyta ta uratuje zdrowie.

Prawdziwy mężczyzna nie chodzi do lekarza

Mówi się, że żonaci mężczyźni są zdrowsi. To dlatego, że ich żony monitorują ich stan zdrowia i proszą, by poszli się zbadać. Jednak prawda jest taka, że mężczyźni unikają lekarza ze strachu przed tym, co mogą od niego usłyszeć. Szczególnie w średnim wieku słyszą coraz to bardziej przerażające i mrożące krew w żyłach opowieści o sąsiedzie, który poszedł do lekarza i wrócił w karawanie. Dopóki nie poszedł do lekarza czuł się całkiem dobrze. Lęk przed złymi wieściami jest powszechny, ale powinien zostać przełamany, ponieważ za tymi przerażającymi opowieściami kryje się zupełnie inny problem.

Mężczyźni tak długo zwlekają z wizytą u lekarza, że gdy w końcu objawy są zbyt dokuczliwe by je zignorować, lub zostają siłą do niego wysłani, rzeczywiście słyszą to, czego najbardziej się obawiali. Znaczne większe szanse mieliby gdyby odwiedzili lekarza wcześniej.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl