Nie sztuką jest się całować – sztuką jest całować się dobrze. Ale co to właściwie znaczy „dobrze”? Czy chodzi o ograniczenie wymiany płynów, czy może o miarowy oddech? A może o stosowanie różnych technik?

Chyba nie do końca. Z całowaniem jest trochę jak z seksem – można uprawiać go na tysiąc różnych sposobów, ale kluczem do sukcesu jest dobra atmosfera i współpraca dwóch ciał. Bo w tym cały jest ambaras, by we wszystkim zgrać się naraz!

KTO PROWADZI?

No i stało się. Nadszedł ten długo wyczekiwany moment, gdy patrzycie sobie głęboko w oczy i zbliżacie usta do pocałunku. Pierwsze zetknięcie się waszych warg i pytanie: „no dobra, ale co dalej”?

Wszytko zależy od doświadczenia twojego partnera i tego, jak on poprowadzi tę grę. Na początku nie rób nic – pozwól mu dyrygować. Jeśli on pierwszy nie rzuci się na ciebie jak wygłodniały lew na antylopę, nie psuj zabawy i podążaj powoli za jego ruchami.

GRA WSTĘPNA

Jeżeli twój partner nie jest doświadczony w tych sprawach albo czujesz, że całowanie nie jest jego mocną stroną – no trudno – musisz przejąć kontrolę nad pocałunkiem. Tylko nie wrzucaj was od razu na głęboką wodę, zacznij od gry wstępnej.

Zanim wasze języki złączą się w namiętnym tańcu, zajmij się wargami – możesz je delikatnie muskać, ssać, a nawet przygryzać. Z tym ostatnim postaraj się jednak nie przesadzić.

POCAŁUNEK KLASYCZNY

Jeżeli chcesz, by wasz pocałunek przypominał ten z hollywoodzkich produkcji filmowych, musisz robić to delikatnie i z wyczuciem. Lekko rozchylone usta i przechylona głowa, wargi złączone z wargami partnera i muskające się koniuszki waszych języków – to tzw. klasyka.

Nie wkładaj języka zbyt głęboko – chyba chcesz się całować, a nie badać chłopakowi migdałki?!

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stopniowo zwiększać intensywność pocałunku – tu jednak teoria jest zbędna. To już kwestia wprawy i wspólnych upodobań. Zobacz: jak dobrze całować po francusku!

ZAMKNIJ OCZY

całujący się chłopak i dziewczyna
Zamknięte oczy podczas pocałunku, to nie tylko sposób na uczynienie chwili bardziej romantyczną. Umożliwia to przede wszystkim lepiej działać zmysłom dotyku, przez co przyjemność z pocałunku jest jeszcze większa. Pozwól więc działać wyobraźni!

CAŁUJ DO UTRATY TCHU…

…ale gdy ci go zabraknie, po prostu odpocznij. Muskanie, cmokanie, przygryzanie, lizanie i kąsanie warg – w przerwach pomiędzy namiętnym całowaniem z języczkiem, pozwoli wam złapać oddech, a tym samym urozmaicić całą zabawę.

DOTYK DŁONI

Wbrew pozorom, w waszych pocałunkach biorą udział nie tylko wasze usta i języki, ale też dłonie. Nie pozwól, by opadły bezwładnie – mogą otulać twarz ukochanego, wplatać się w jego włosy lub masować płatki uszu.

Te ostatnie są bardzo wrażliwe na dotyk – jeśli więc nie chcesz, aby partner zanadto się podniecił, złap go po prostu za szyję lub za kark.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Coś poszło nie tak? Zamiast oscarowego pocałunku wyszło wam co najwyżej nieudolne migdalenie się? Nie przejmuj się! Do tego potrzeba czasu i wielu treningów! Całowanie jest jak zgranie się w tańcu – na początku możecie deptać sobie po palcach, ale z czasem zostaniecie mistrzami parkietu!

ZWIĄZKI CHEMICZNE

Całować możesz się z każdym, ale jeśli nie ma pomiędzy chemii, nie oczekuj też wielkiego wystrzału fajerwerków.

Kolana się nie ugną, świat się nie zatrzyma, a motylom w brzuchu skrzydła nawet nie drgną – jeśli zamiast pożądania i namiętności, wyczują u was tylko zwykłą sympatię. Zobacz również:  Jak uwieść faceta? Poznaj 5 przydatnych wskazówek

0 Udostępnień
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com

2 KOMENTARZE

  1. Alu, z życzeniami świątecznymi nie zdążyłam, więc noworoczne proszę prijymzj. Życzę by każdy dzień był dla Ciebie inspiracją do wszelkich działań a one by wypełniały Cię radością! I nie znikaj z sieci – never!!!Uściski!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.