Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy,  powinniśmy zadbać o swój sposób odżywiania się. Dietę wspomagającą utratę wagi może ułożyć nam profesjonalny dietetyk.

Innym, popularnym rozwiązaniem są cateringi dietetyczne oferujące niskokaloryczne diety pudełkowe. Która opcja jest korzystniejsza? Pora rozwiać wątpliwości!

Dieta u dietetyka – z czym się wiąże?

W pewnym uproszczeniu, usługi dietetyka polegają na zaplanowaniu zdrowej diety dla jego klientów. W jadłospisie bierze się pod uwagę nie tylko jego cele żywieniowe, ale i jego indywidualne potrzeby, upodobania czy styl życia.

Dzięki temu otrzymuje on w pełni spersonalizowany pakiet, składający się z menu (np. tygodniowego) oraz przepisów na zawarte w nim dania, a czasami także listy zakupów. 

Catering dietetyczny czy dieta u dietetyka
Catering dietetyczny czy dieta u dietetyka

Profesjonalny dietetyk przy układaniu planu żywieniowego bierze pod uwagę historię chorób klienta oraz regularnie kieruje go na badania kontrolne stanu zdrowia. Pomimo niewątpliwych zalet, usługi dietetyczne nie są wolne od wad. Współpraca ze specjalistą, indywidualnie podchodzącego do każdego przypadku wiąże się z wyższymi kosztami. 

Żywienie na bazie diety od dietetyka jest czasochłonne, ponieważ obliguje nas do robienia zakupów oraz samodzielnego przygotowywania wszystkich posiłków. Dla osób, które nie radzą sobie w kuchni zbyt dobrze, może być to spore wyzwanie. Ponadto, utrzymanie takiej diety wymaga większej samodyscypliny i postępowania według zaleceń dietetyka.

Zalety cateringów dietetycznych

Alternatywą dla kosztownych wizyt u dietetyka może być zdrowy catering dietetyczny. Wprawdzie nie zakłada on tak indywidualnego podejścia do klienta, ale wynagradza mu to ogromną oszczędnością czasu.

Wszystkie posiłki od śniadania, aż po kolacje są przygotowywane przez kucharzy, co zwalnia nas z obowiązku wizyt w sklepie oraz spędzania godzin w kuchni. Zamiast tego otrzymujemy catering dietetyczny do domu, pod same drzwi i pozbywamy się zmartwień o to, co zjeść na śniadanie czy co przygotować na szybki obiad po pracy. 

Najlepsze diety pudełkowe rozpoznamy po jakości i smaku oferowanych posiłków. Należy zwrócić uwagę na produkty wykorzystane do przygotowania potrawy – dużym plusem są sezonowe warzywa i owoce oraz pełnowartościowe składniki. Wybierając dostawcę, warto zdecydować się na tego, którego jadłospis jest układany przez wykwalifikowanego dietetyka – jak np. catering dietetyczny Wygodna Dieta

Oferuje on również darmowe porady u specjalisty od żywienia, dzięki czemu możemy skonsultować swoje potrzeby i oczekiwania. Natomiast jeżeli borykamy się z dolegliwościami, które wymuszają na nas zmianę swoich nawyków żywieniowych lub z własnej woli chcemy wyeliminować pewne produkty z naszej diety, możemy wybrać pakiet dedykowany np. wegetarianom lub osobom chorującym na cukrzycę.

Dietetyk czy catering – co wybrać?

Zarówno usługi dietetyczne, jak i diety pudełkowe mają swoje wady i zalety. To, co sprawdzi się lepiej w konkretnym przypadku, jest uzależnione od naszych osobistych potrzeb, preferencji i możliwości.

Jeżeli zależy nam na indywidualnym podejściu, o wiele bardziej usatysfakcjonuje nas dietetyk, szczególnie jeśli lubimy gotować i mamy na to czas. Natomiast osoby zapracowane, żyjące w ciągłym biegu docenią wygodę diety pudełkowej. 

Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować cele, jakie chcemy osiągnąć w odniesieniu do danego sposobu żywienia. Przykładowo dieta odchudzająca od dietetyka uwzględni nasz stan zdrowia oraz brak sympatii do rukoli, ale niskokaloryczny catering dietetyczny zostanie dostarczony pod nasze drzwi, zanim jeszcze zdążymy pomyśleć o zjedzeniu śniadania. Znając siebie, swój styl życia oraz słabości będziemy w stanie wybrać idealnie dopasowaną opcję.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.