Problem z nauką pojawia się już od najmłodszych lat. W podstawówce, odrabiając lekcje, dzieci są rozpraszane przez chęć zabawy z rówieśnikami. Im jesteśmy starsi, tym gorzej nam się skupić.

Nie rozpraszaj swojej uwagi

W dzisiejszych czasach najskuteczniejszą metodą na naukę jest…. wyłączenie Facebooka. O tym, jak bardzo rozprasza on naszą uwagę, świadczą internetowe memy, wyśmiewające studentów, uczących się do sesji oraz tematyczne fanpage.

motywacja-do-nauki

“Nie uczę się Facebooka bo siedzę na sesji” (pisownia oryginalna, “Przeglądałem Facebooka, przeszkodziła mi sesja”, “Tak dużo nauki, tak mało czasu na fejsa”.

Facebook to Twój wróg

Każdy uczeń i student potwierdzi, że gdy ucząc się, ma włączony Internet, traci motywację do nauki.

Z kim Adam jest na herbacie?

Czy Grażyna już była na siłowni?

Agnieszka znów ma status związku: “To skomplikowane” a Paweł zmienił status na: “Wolny”.

W sumie zanim się pouczysz, możesz też wrzucić zdjęcie nad książkami, by pokazać, jak się uczysz. No i przecież dawno nie wrzuciłaś sweet foci. Właściwie to też kiedyś wstawiałeś beznadziejne posty, trzeba je więc pokasować, bo co ludzie powiedzą.

Na Facebooku możesz też podyskutować ze znajomymi z roku we właściwej grupie o tym, jak się uczycie. Albo dlaczego jeszcze się nie uczycie. Albo, czy prowadzący da te same pytania co rok temu. Czy skrypt się zgadza. Czy ściągi są gotowe.

Wystarczy też w Facebookową wyszukiwarkę wpisać; “Sesja”, by zobaczyć, jak popularne są wszelkie strony na ten temat:

– W obliczu tragedii jak sesja wszyscy jesteśmy studentami – 3111 osób lubi to

– Sesja, sesja i po studiach – 3816 osób lubi to

– Sesja – ucieszył się właściciel ksera – 70 osób lubi to

Rekordowe polubienia ma: “Sesja jak zwykle zaskoczyła studentów”. Stronę lubi blisko 56 tysięcy użytkowników portalu. Nie ma co się oszukiwać. Z włączonym Facebookiem nasza motywacja do nauki jest na poziomie zerowym.

Z włączonym telefonem również, bo daje on dziś możliwość…. logowania się na najpopularniejszy dzisiaj portal społecznościowy.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.