Większość kobiet ma w szafie parę idealnych szpilek. Niestety, wiele porusza się w nich w sposób daleki od perfekcji. Nie martw się – od momentu, w którym będziesz przyciągać spojrzenia w swoich najbardziej uwodzicielskich szpilkach, dzieli cię zaledwie kilka kroków. Dowiedz się, jak w mistrzowski sposób poruszać się na wysokich obcasach.
Wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć ten krótki kurs chodzenia na szpilkach, to para wygodnych butów, nieco praktyki i pozytywne nastawienie. Nie ma potrzeby się spieszyć – wszędzie zdążysz, daj sobie czas. Przyjrzyjmy się najczęstszym błędom, które popełniają kobiety chodząc w butach na wysokim obcasie.

Niestabilne stawy skokowe

Najlepszym ćwiczeniem na poradzenie sobie z tym problemem jest naprzemienne stanie na jednej nodze.  Gdy masz zajęte ręce, na przykład przy okazji esemesowania, czy poprawiania makijażu, spróbuj tego ćwiczenia najpierw z prawą, potem z lewą nogą. Dzięki temu rozwiniesz swój zmysł równowagi.

Sztywne kolana

Jest to częsty błąd, z powodu którego osoba chodząca w szpilkach porusza się tak, jak by miała szczudła zamiast nóg. Aby twój chód był łagodniejszy i bardziej elegancki powinnaś rozluźnić kolana. Nie możesz jednak przesadzić. Zwróć uwagę na to, jak reagują twoje kolana, kiedy chodzisz w tenisówkach. Stąpaj delikatnie, ale pewnie.

Chodzenie na czubkach palców

kobieta w czerwonych szpilkach i rurkach

Poza tym, że będziesz wyglądać śmiesznie, nabawisz się od tego bolesnych pęcherzy. Nie musisz się skradać. Zawsze najpierw stawaj na pięcie, potem na palcach. Idź stawiając jedną drogę przed drugą, jak Marilyn Monroe – to doda ci szyku. Nie wysilaj się zanadto – pozwól, by kierował tobą naturalny rytm twoich kroków.

Nie odchylaj się do tyłu

Kluczem do pewnego siebie poruszania się w szpilkach jest aktywowanie twoich mięśni brzucha. Dzięki temu ustabilizujesz dolną część pleców. Wyprostuj się, wypchnij piersi do przodu, ramiona do tyłu, patrz dokładnie przed siebie.
Pierwszą rzeczą, do której musisz się przyzwyczaić, jest przeniesienie ciężaru twojego ciała na palce. Abyś uświadomiła sobie, jakie to uczucie chodzić w szpilkach, sugerujemy abyś ćwiczyła w mieszkaniu chodząc na palcach w skarpetkach. Ćwicz, aż do tego przywykniesz. Chodząc staraj się balansować, to ćwiczenie pozwoli ci wzmocnić stawy kostkowe – bardzo istotna kwestia, jeśli planujesz całe dnie spędzać w szpilkach.

Kiedy już opanujesz chodzenie na palcach, czas abyś założyła buty na obcasie. Na początku zalecamy wybór obcasów o normalnej wysokości (3,5 – 5 cm). Dzień spędzony w tych butach da ci przedsmak tego, czym jest spędzenie dnia w butach na wyższym obcasie.
Zanim się na to zdecydujesz, musisz koniecznie przygotować się w domu. Jednym ze sposobów jest przygotowanie stawów na bieżni. Załóż szpilki, wejdź na bieżnie i zaprogramuj ją na wolną prędkość. Podczas spaceru trzymaj się uchwytów bieżni, aby utrzymać balans. Gdy już nabierzesz wprawy, możesz zwiększyć prędkość (pamiętaj, aby trzymać się uchwytów).

Kiedy opanujesz już chodzenie w szpilkach po bieżni, czas abyś zaczęła w nich chodzić po mieszkaniu, po schodach i po różnych powierzchniach. Chodzenie po podłodze różni się od chodzenia po dywanie, czy linoleum. Dzięki temu, nabierzesz pewności siebie. Nie ma nic gorszego, od chodzenia w szpilkach, kiedy masz pęcherze na stopach.

Gratulacje! Jesteś gotowa! Przed wyjściem na miasto radzimy jednak, abyś przeszła się jeszcze chwilę po okolicy, w której mieszkasz. Dzięki temu nie będziesz zaskoczona, kiedy wejdziesz w błoto, albo w dziurę w betonie – tego nie mogłaś doświadczyć ćwicząc w domu. Pamiętaj, aby nie zakładać szpilek na naprawdę długie wyjścia – nie możesz ich zdjąć, kiedy odczujesz, że na twoich stopach zaczynają się tworzyć pęcherze lub doświadczysz innego rodzaju dyskomfortu.

Z każdym dniem chodzenia na szpilkach będziesz nabierać coraz więcej pewności siebie. Przede wszystkim pamiętaj, aby wybierać buty rozważnie i cieszyć się z ich zakupu.

Przeczytaj również: Czy wiesz jak nosić legginsy i wyglądać przy tym świetnie?

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ile razy widzę inne dziewczyny, które wyglądają jak pokraki jak idą w szpilkach. Wszystkiego trzeba się nauczyć.

  2. No nie wiem czy w takich butach da się chodzić jak dama: Jestem zwolenniczką umiarkowanych obcasów, nie tylko do chodzenia przez 5 min, a resztę do przesiedzenia. Tak, zdarza się, że dziewczyny noszą takie buty ale potem za parę lat stękać będą jak moja mama, że haluksy, że noga boli czy coś. Nie da się jednak ukryć, że piękne i gdyby nie ból, to pewnie sama bym je nosiła nagminnie :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.