Chokery pochodzą z lat dziewięćdziesiątych i tego roku wróciły na rynek mody. Mogą być metalowe, aksamitne lub koronkowe.

Na rynku pojawia się coraz więcej najróżniejszych wersji Chokera, mogą to być rzemyki czy nawet minimalistyczne paski, które ozdobią nie jeden dekolt tego lata. Chokery świetnie wyglądają gdy założysz bluzkę bez ramion ze spodniami mom jeans…

Koniecznie sprawdź wczorajsze nowe zestawienie: Tusz do rzęs wodoodporny – RANKING

Chokery wracają do gry!

Definicja słowa choker – Jest to dość ciasno noszony na szyi pasek wykonywany z różnych materiałów z dodatkiem kamieni ozdobnych lub bez. Przypomina on obrożę i znajdziecie go w sklepach w kategoriach łańcuszki i naszyjniki.

Choker był noszony przez takie gwiazdy jak Naomi Campbell czy Alicia Silversotne. Tego rodzaju biżuteria pojawiła się około 2010 roku, ale wtedy nie zawładnęła sercami kobiet, aby wrócić ponownie w 2016 roku i najprawdopodobniej zostać na dłużej na rynku mody.

Wtedy, w 2010 roku chokery zostały zepchnięte na bok przez naszyjniki w rozmiarze XL.

chokery

Historia Chokerów sięga 1798 roku kiedy prawo do ich noszenia miały jedynie bogate i dobrze urodzone damy. Ewoluując, choker stał się dodatkiem noszonym przez wszystkie sfery, aż trafił do handlu a później na „ulicę” w 19 wieku.

Rynek mody amerykańskiej i tamtejsze gwiazdy show-biznesu takie jak Kim Kardashian, Kendall Jenner, Hailey Baldwin i Gigi Hadid noszą je w różnych stylach, jako skórzane rzemyki czy jedwabne lub metalowe ozdobione paski.

choker

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.