Baby shower jest amerykańskim przyjęciem zorganizowanym na cześć dziecka, które w niedługim czasie ma pojawić się na świecie. Ostatnio coraz bardziej popularne przedsięwzięcie w Polsce. Takie przyjęcie organizuje się zazwyczaj w ostatnim miesiącu ciąży. Jak przebiega takie spotkanie i jakie zasady obowiązują na nim?

Co musisz wiedzieć o Baby shower?

Określenie „baby shower” w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego (baby-dziecko, shower- prysznic) oznacza oblewanie, obsypywanie kobiety w ciąży prezentami przeznaczonymi dla jej nienarodzonego jeszcze malucha.

Baby Shower pomysły
Baby Shower

Określenie to nie odnosi się tylko do prezentów materialnych, ale także do okazywania szacunku, miłości, serdeczności przyszłej mamusi.

Baby shower mogą mieć różny charakter, mogą odbywać się podczas skromnej kawy i ciastka w towarzystwie najbliższej rodziny lub przyjaciół.

Zdarzają się także huczne imprezy, na które zapraszane są osoby, nawet te z grupy dalszych znajomych, widywanych nadzwyczaj rzadko.

Kto organizuje Baby Shower?

Wbrew pozorom przyjęcie to nie jest organizowane przez samą przyszłą matkę, czy przyszłych obojga rodziców, a przez najbliższe osoby np. przyjaciółkę, czy matkę, która angażuje w całe przedsięwzięcie resztę znajomych.

Do gości zaproszonych na imprezę, rozsyła się zaproszenia, a także często listę prezentów, które powinni zakupić.

Najczęściej kupowane są rzeczy charakterystyczne dla wyprawki dla dziecka na przykład ubranka dla maluszka, smoczki, nosidełka, zabawki.

Jak odbywa się przyjęcie?

Na imprezie tego typu oprócz obecności smakołyków w postaci ciast, ciasteczek, małych, zdrowych przekąsek, również odbywają się różnorodne zabawy. Wystrój przyjęcia to baloniki, dekoracje w formie misiów, maskotek, laleczek.

Bardzo często zdarza się, że w tle zostaje puszczana muzyka dla dzieci w postaci kołysanek.

Zadaniem osoby organizującej Baby Shower, jest również przygotowanie różnych gier i zabaw, które związane są z przyszłymi narodzinami dzieciątka takich jak : wymyślanie imienia dla przyszłego dziecka, tworzenie biżuterii z koralików dla przyszłej mamy, która ma przynieść jej szczęście.

Każdy z gości w tym celu przynosi zakupione przez siebie koraliki. Często goście dekorują brzuszek mamy ciężarnej i robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Starsze kobiety, mamy, ciocie, babcie, udzielają kobiecie błogosławionej porad dotyczących wychowania dziecka, właściwej pielęgnacji, karmienia.

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com