Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet. Z pewnością można uznać je za niepożądane niedoskonałości cery: postarzają, sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona i poszarzała. Szczególnie widoczne są u kobiet o delikatnej, cienkiej skórze, przez którą przebijają się naczynka krwionośne.

Na szczęście można im zaradzić – najprostszym sposobem na zamaskowanie cieni pod oczami jest zastosowanie kosmetyków maskujących. Jakie wybrać? Jak aplikować korektor po oczy? O czym jeszcze warto pamiętać? Poznaj przydatne wskazówki.

Jeden korektor pod oczy drugiemu korektorowi nierówny: na rynku dostępnych jest wiele produktów, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie, niezależnie od typu cery i skali problemu.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Co na cienie pod oczami

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zamaskować cienie pod oczami, w pierwszej kolejności wypada określić, w jaki sposób właściwie powstają. Charakterystyczne zasinienia i worki najczęściej pojawiają się na twarzy z wiekiem.

Kiedy skóra traci swoją gęstość i elastyczność, na twarzy zaczynają gościć pierwsze zmarszczki. Kształtują się one w miejscach, w których skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza, a więc między innymi w okolicach oczu. Delikatnej skóry dotykają także oznaki zmęczenia.

To jednak nie jedyny powód. Cienie pod oczami dotyczą często również młodych kobiet. Są efektem niewyspania, stresu, zmęczenia, po całonocnej imprezie. Niekiedy są pokłosiem uwarunkowań genetycznych. Aby się ich pozbyć lub przynajmniej ograniczyć widoczność, należy wdrożyć właściwą pielęgnację: nawilżanie, odżywianie, wzmacnianie za pomocą kremu pod oczy lub bogatego w składniki serum.

Czy w związku z tym warto sięgać po korektor po oczy? W tym przypadku odpowiedź jest twierdząca. Korektory są znacznie lepszym wyborem niż podkład czy puder przeznaczony do innych rejonów twarzy. Ich lekka konsystencja nie obciąża i tak wrażliwej skóry, nie podkreśla zmarszczek i nie zapycha porów.

Jaki korektor pod oczy wybrać? Rodzaje

Szeroki wybór w drogeriach i perfumeriach sprawia, że wcale nie jest łatwo wybrać najlepszy korektor. Aby ułatwić dopasowanie, w pierwszej kolejności zastanów się, jaki typ korektora sprawdzi się w twoim przypadku. Do wyboru masz:

  • korektor maskujący zasinienia – o różowym lub łososiowym kolorze, dokładnie niwelujący cienie,
  • korektor kryjący – zaawansowany kosmetyk, który wygładza i tuszuje wszelkie niedoskonałości pod oczami, oprócz cieni także zmarszczki czy przebarwienia,
  • korektor rozświetlający – ma lekką formułę, a jego głównym zadaniem jest podkreślenie oczu, a nie tuszowanie mankamentów,
  • korektor nawilżający – przeznaczony przede wszystkim do skóry dojrzałej, mocno nawadnia i odbija światło.

Wśród produktów godnych wyróżnienia znajdują się korektory pod oczy MakeUp Revolution, Golden Rose, Bourjois Healthy czy Max Factor Radiant Lift. Nieco droższa półka cenowa niż wymienione popularne marki to korektory Estee Lauder czy Yves Saint Laurent.

Kolor korektora pod oczy

Za dobre krycie i właściwości korektora odpowiada nie tylko jego formuła, ale również kolor. Warianty, które zasługują na uwagę to:

  • żółte korektory – idealne do maskowania zasinień. Skutecznie niwelują fioletowe tony. Pasują do ciepłej i neutralnej tonacji skóry,
  • różowe korektory – są raczej chłodne. Skutecznie ukrywają kolor zielony cieni pod oczami, na przykład przebijające naczynka krwionośne,
  • pomarańczowe korektory – usuniesz dzięki nim ciemne cienie pod oczami: od niebieskich, przez szare aż po jasnofioletowe,
  • beżowe korektory – to ponadczasowy klasyk. Sprawdzi się u osób, u których cienie pod oczami nie są mocno wyraźne.

Warto wykorzystać moc przeciwstawnych kolorów, aby makijaż był dokładniejszy i bardziej naturalny.

Jak dopasować odcień korektora?

Dobry korektor powinien być dopasowany do naturalnego odcienia skóry. W przypadku kosmetyku nakładanego pod oczy sprawdzi się wersja o 1-2 tony jaśniejsza od koloru podkładu – wyjątkiem jest sytuacja, w której cienie maskujesz jednym z wyżej przedstawionych kolorów. Bogaty asortyment drogerii sprawia, że do wyboru masz zarówno chłodne, jak i ciepłe odcienie.

Uważaj, aby nie przesadzić. Zbyt ciemny korektor pod oczy sprawi, że koloryt cery będzie prezentował się nieatrakcyjnie, a opuchnięcia staną się bardziej widoczne. Z kolei za jasny kosmetyk nie zakryje cieni, ponieważ jedynie nada im szary ton.

Aplikacja korektora

Nawet najlepszy korektor pod oczy nie spełni swojego zadania, jeżeli zostanie nałożony w sposób nieprawidłowy. Przede wszystkim wybierz miejsce aplikacji: nie nakładaj kosmetyku tylko tam, gdzie widnieje główne zasinienie. Wklep korektor także powyżej linii rzęs i przy samym załamaniu. Dzięki temu efekt będzie bardziej naturalny.

Lepiej nałożyć mniej kamuflażu i później go dołożyć niż sprawić, by korektor pod oczy trafił w zbyt dużej ilości, niemożliwej do równomiernego roztarcia. W tej kwestii liczy się minimalizm.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.