Teneryfa, podobnie jak zresztą cała Hiszpania należą do najchętniej wybieranych kierunków na wakacje. Piękne plaże, do tego murowana pogoda zachęcają do wypoczynku właśnie w tym miejscu.

Warto też pamiętać, że oprócz przyhotelowych plaż wart na Teneryfie zobaczyć co nieco więcej. Sprawdźmy dokładniej co warto zobaczyć na Teneryfie.

Pico del Teide

Jeśli zechcecie wybrać się na wakacje na Teneryfie to koniecznie musicie znaleźć czas by wybrać się na Pico del Teide. Jest to szczyt wulkaniczny o wysokości 1715 m.n.p.m. Najwyższa góra położona na wyspach oceanu Atlantyckiego.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

Nie musicie jednak wspinać się na niego na piechotę bowiem kursuje tu kolejka linowa. Istnieje możliwość wyprawy na Teide nocą razem z przewodnikiem, a warto bowiem na górze znajduje się wielkie obserwatorium astronomiczne.

Klify Los Gigantes

Ciągną się pasmem długim na około 10 kilometrów. W niektórych miejscach ich wysokość przekracza 600 metrów. Najlepiej oglądać je od strony wody na przykład poprzez wykupienie rejsu tutejszym małym statkiem wycieczkowym. Może uda się Wam przy okazji zauważyć delfiny i wieloryby, które żyją w tutejszych wodach.

Park wodny Siam Park

Największy w Europie aquapark z basenami i atrakcjami dla gości w każdym wieku. Zajmuje powierzchnię 185 000 m2. Spodoba się Wam tam pobyt przez cały dzień. Oprócz basenów do dyspozycji są także ogrody, bary, restauracje, a nawet targ.

Wąwóz i wioska Masca

Dobre miejsce dla miłośników pięknych widoków i wędrówek po górach. W małej wsi liczącej około 100 mieszańców zachowały się przykłady typowej kanaryjskiej architektury. Daleko jest stąd do wielkiej cywilizacji. Jedno z nielicznych miejsc na Teneryfie miejsc, gdzie istnieje jeszcze dzika plaża.

Teneryfa dla aktywnych

Na Teneryfie jest sporo możliwości aktywnego spędzania czasu. Wśród najbardziej popularnych trzeba wymienić pływanie na desce surfingowej, przejażdżki rowerem (wiele hoteli oferuje wypożyczanie). Także nie jedn hotel dysponuje kortami tenisowymi i boiskami do innych sportowych gier.

Jak wyjechać na Teneryfę?

Można na wiele różnych sposobów. Odważni na własną rękę rezerwują hotel, przelot samolotem i program zwiedzania okolicy. Jeśli jednak wolelibyście być w większym stopniu zaopiekowani polecamy wyjazd z biurem podróży. Na przykład z Rego – Bis.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.