Codyceps to kolejna propozycja w postaci grzybów dla osób lubiących wyzwania. Jak wiele innych drogocennych zdrowych grzybów codyceps pochodzą z Azji.

Profil codyceps

Inna nazwa dla tego grzyba to na przykład maczużnik chiński. Jest powszechnie stosowany w medycynie chińskiej jako środek leczniczy. Zaskakujący jest sposób rozmnażania się tego grzyba, nie wyrasta on z grzybni jak wiele innych, lecz bazą dla jego rozwoju są larwy z rodzaju Tybetian Plateau, żyjące pod ziemią.

codyceps

Grzyby atakują te larwy i żywią się nimi. Dlatego produkt końcowy tego procesu to zasuszone larwy w kolorze brązowym. Nic dziwnego, że pokarm ten może odstraszać wrażliwe osoby.

Najczęściej jest jednak podawany w postaci mielonej co pozwala zapomnieć o jego pochodzeniu. Pomijając odstręczający dla niektórych sposób rozmnażania się grzyba, jest to pokarm wysoko stymulujący o działaniu prozdrowotnym.

Właściwości codyceps

Maczużnik chiński jest polecany osobom wystawionym na działanie stresu oraz sportowcom. Ci ostatni mają wysoki poziom kortyzolu co również wiąże się z wysokim poziomem stresu. Jest to także środek dla osób przeżywających depresję, pomagający przejść przez trudne chwile.

Codyceps ma zdolności wysoko regeneracyjne i wzmacniające ciało fizyczne oraz psychikę. Oprócz tego grzyb ten znacząco zwiększa ogólną witalność człowieka.

Jest polecany w przypadku chronicznego zmęczenia i spadku sprawności seksualnej, ponieważ zwiększa libido. Jest zatem jednym z pomocnych afrodyzjaków.

Pomoże także w przypadku zaburzeń pracy tarczycy, ponieważ reguluje jej funkcje. Reguluje również pracę nerek oraz zwiększa wydolność serca i płuc co jest bardzo istotne dla osób trenujących.

Zauważono, że maczużnik chiński dobrze wpływa na zwiększenie wydajności układu odpornościowego przez co zmniejsza dolegliwości związane z nim, takie jak skłonność do alergii.

Stosowany jest jako środek pomocniczy w leczeniu białaczki i innych nowotworów. Jest naturalnym środkiem stosowanym przy leczeniu trudnej w usunięciu boreliozy.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.