Czy są to nasze zakupowe szaleństwa, nasza miłość do butów, czy może całkowity brak punktualności? Wszystko to razem wzięte i znacznie, znacznie więcej …

Jeśli chodzi o facetów, z łatwością przychodzi nam sporządzenie listy rzeczy, których wprost nie cierpimy. Są to zbyt częste wyjścia z kolegami, fakt, że oni nas w ogóle nie słuchają, ich wygórowane ego i piłka nożna, która jest dla nich najważniejsza.

A gdybyśmy miały odwrócić sytuację i zapytać facetów, czego w nas nienawidzą?
“Nienawiść? Przecież jesteśmy idealne!” Cóż … Chciałybyśmy!

Poznajmy zatem prawdę:

1. Zagłaskać na śmierć…

Spis treści

Tak, jest coś takiego jak nadmiar miłości. On wie co do niego czujesz. Nie musisz mu tego w kółko powtarzać poprzez smsy, e-maile czy też osobiście. Daj temu biednemu facetowi trochę przestrzeni i okazję do tego, by za tobą zatęsknił.

2. Za dużo makijażu

Zaskakujące, a jednak. Zbyt duża ilość makijażu może rzeczywiście mężczyzn odstraszać. Nie musisz od razu z niego rezygnować, po prostu staraj się, aby był naturalny, a nie teatralny. Będzie to wyglądało znacznie lepiej niż warstwy mazi na twarzy!

3. Nie bądź zrzędą

Nie jesteś jego matką (dzięki Bogu), więc przestań dręczyć go przez cały czas i mówić mu, co ma robić i kiedy. Wiem, że niektóre z nas uważają, że tylko w taki sposób mogą zmusić faceta, aby zrobił cokolwiek, jednak uwierz mi, to go tylko odstraszy.

4. Potrafisz się z siebie śmiać?

Mężczyźni chcą być z kimś kto ma poczucie humoru i potrafi się z siebie śmiać. Wyluzuj i przestań być cały czas taka poważna. Odrobina dystansu do samej siebie na pewno ci pomoże!

5. Nie porównuj go

Twój były facet to przeszłość, nie bez powodu… Tak samo ty jesteś ze swoim obecnym partnerem również nie bez powodu. Przestań ich więc porównywać. Twój facet nie chce słyszeć o tym, jakim świetnym kompanem na zakupach był twój eks i czym się zajmował. Mężczyźni mają wygórowane ego, zapomniałaś?

6. Inwigilacja

kobieta sprawdzająca w telefonie komórkowym

Przestań przeglądać jego smsy, połączenia, pocztę czy konto na Facebooku … Związek opiera się na zaufaniu i dopóki nie masz uzasadnionego powodu, aby mu nie wierzyć, nie masz też prawa go szpiegować.

7. Beksa

Czy masz magiczne zdolności i potrafisz płakać na zawołanie? Przestań! Nikt nie polubi beksy, a on z czasem przestanie reagować na twoje łzy.

8. Obsesja na punkcie wagi

Większość mężczyzn nie dba o wygląd, aż tak jak nam się wydaje. Tak, to prawda, zdrowe odżywianie jest ważne, tak samo jak ćwiczenia. Jest jednak cienka granica, której nie powinnaś przekraczać, bo zaczniesz go irytować. Jeśli ciągle liczysz kalorie, „zabijasz” go wzrokiem, gdy on rozkoszuje się smażonym bekonem i nie chodzisz na imprezy w obawie przed przejedzeniem, to czas najwyższy trochę wyluzować.

9. Zazdrośnica

Czy jesteś zazdrosna o jego koleżanki? O kobiety, z którymi pracuje? O ekspedientkę w sklepie? W skrócie: Zazdrość nie jest zaletą i faceci tego nienawidzą! Oczywiście, jeśli widzisz, że flirtuje z innymi kobietami, porozmawiaj z nim o tym. Ale pamiętaj, bezpodstawnej zazdrości mówimy stanowcze – nie!

10. Wszystko w porządku…

… gdy wcale tak nie jest. Musisz rozmawiać ze swoim partnerem. Dobra komunikacja to połowa sukcesu w związku. Nie oczekuj więc, że będzie czytał ci w myślach. Jeśli masz jakiś problem, wyduś to z siebie.

11. Nic na siłę…

smutna kobieta siedzi na podłodze

Zakochałaś się w nim nie bez powodu więc, dlaczego tak nagle jego nawyki zaczynają cię drażnić? Rzeczywiście, związek wiąże się z pewnymi zmianami, ale to musi wyjść od niego. Nie możesz niczego na nim wymuszać i na pewno niczego nie da się zmienić na siłę. Im bardziej się starasz przejąć nad nim kontrolę, tym dalej on od ciebie ucieknie.

12. Znów spóźniona

Wiemy, że kobiety nie są szczególnie znane ze swojej punktualności, ale czy wiesz, jak bardzo faceci nie lubią na nas czekać? Dziewczyny, postarajcie się! Jeśli potrzebujesz ponad godzinę, aby się przygotować, zacznij wcześniej! Zaskocz go i bądź na czas, a później sprawdź jego reakcję!

13. Babskie programy

On naprawdę nie ma ochoty oglądać z tobą kolejnego sezonu Top Model, Kliniki urody czy Plotkary. Zostaw to na spotkania z przyjaciółkami lub wtedy, gdy spędzasz czas sama. On to z pewnością doceni.

14. Seks jako broń

Nie ma nic atrakcyjnego w kobiecie, która wykorzystuje seks, aby dostać to, co chce. Nic! Jesteś w romantycznym związku i seks powinien być wyrazem miłości, więc przestań być małostkowa.

15. Zakupoholizm

kobieta z torebkami na zakupach

Mężczyźni nigdy nie zrozumieją naszej ciągłej potrzeby chodzenia na zakupy, tak jak my nigdy nie zrozumiemy ich miłość do piwa i piłki nożnej. Czy potrafiłabyś odpowiedzieć na pytanie:  “Dlaczego tak bardzo kochasz buty?”  Cóż, można spróbować to wyjaśnić, ale nie jest to do końca możliwe.
Najlepiej osiągnąć kompromis – robisz zakupy kiedy chcesz, ale nie zmuszaj go by ci towarzyszył. Będzie zadowolony, ty też będziesz, ucierpi jedynie twój portfel.

16. Miłość do pieniędzy

Czy kochasz go za to jaki jest czy może za zawartość jego portfela? Jeśli to drugie – uważaj, on się zorientuje prędzej czy później.

17. Sekrety

Czy twoje przyjaciółki znają najdrobniejsze szczegóły dotyczące waszego związku, w tym życia seksualnego? Mężczyźni nie rozumieją, dlaczego koniecznie musimy omawiać te sprawy z naszymi koleżankami. Naprawdę tego nienawidzą!

18. Nigdy nie kończące się rozmowy telefoniczne

kobieta rozmawiająca przez telefon

Z początku wszyscy faceci udają, że nie przeszkadzają im długie rozmowy telefoniczne, które prowadzisz z koleżankami, ale prawda jest taka, że nie znoszą tego i to bardzo.

19. Przemądrzała królewna

Mężczyźni nie cierpią kobiet, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy. Chcą żebyś była przyjacielem, z który można swobodnie porozmawiać, a nie jakąś kobietą z syndromem księżniczki. Więc zdejmij koronę i zachowuj się normalnie!

20. Brak wiary w siebie

Faceci absolutnie nie znoszą niepewnych siebie kobiet. Każdy z nas ma chwile wątpliwości w samego siebie, ale ciągłe szukanie u niego odpowiedzi dotyczących wyglądu, pracy czy waszego związku, może źle na niego wpłynąć. Mężczyźni naprawdę nienawidzą pytań typu „Czy wyglądam w tym grubo?” Więc jeśli ty w siebie nie wierzysz, to kto to za ciebie zrobi?

Poznaj również 17 powodów, dla których mężczyźni zdradzają.

 

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.