Jedzenie i picie przebiega znacznie przyjemniej, gdy nie tylko dobrze smakuje, ale i wygląda. Ten naukowo dowiedziony fakt bardzo łatwo wykorzystasz do zwiększenia ruchu w swoich lokalu, kupując urządzenie, którym jest witryna chłodnicza. W jaki sposób wpłynie na jego zwiększenie?

Dlaczego klient, który widzi pięknie wyeksponowane ciastko, ma na nie większą ochotę? Gdzie umieszczać witryny chłodnicze, by wypełniały swoje zadanie najlepiej?

Witryna chłodnicza – okno na smak!

Wyobraź sobie sytuację, w której Twój potencjalny klient bądź klientka wchodzą do Twojej kawiarni. Wielu osobom kawiarnia kojarzy się właśnie z tym – kawą. A przecież lokal tego typu jest znacznie bogatszy w produkty oferowane klientom niż tylko napoje w postaci kawy czy herbaty!

Kiedy Twoi klienci wchodzą do lokalu, z pewnością zamówią swój ulubiony gorący napój, ale co się stanie wtedy, gdy zobaczą smakowitości przy kontuarze, wystawione w urządzeniach, takich jak witryny cukiernicze?

Odpowiedź jest bardzo prosta – poczują pragnienie. No bo któż mógłby się oprzeć ciastu, które tak cudnie zerka zza szyby, zachęcając do jedzenia swoim oryginalnym wyglądem. Co to wszystko znaczy? Mniej więcej tyle – masz bardzo duży wpływ na kreowanie pragnień kulinarnych swoich klientów, a witryna chłodnicza jest sprzętem, który pomoże Ci w tym zadaniu koncertowo!

Witryna cukiernicza, lodówka na ciasto, chłodziarki sklepowe (przeszklone) – nazw na ten wyjątkowy sprzęt jest wiele, efekty zaś w większości przypadków te same – wzrost sprzedaży i wzrost zadowolenia Twojego klienta, że przyszedł właśnie dla Ciebie. Dlaczego jeszcze warto kupić tego typu sprzęt?

witryna-chlodnicza

Witryna chłodnicza – lepszy smak!

Na witrynach na ciasta, czyli po prostu witrynach ekspozycyjnych, pojawiają się przeróżne dania, zazwyczaj słodkie, ale nie tylko (dlatego sprzęt tego rodzaju sprawdza się poza kawiarniami!). Przebywają w odpowiedniej dla siebie temperaturze, zachowując nie tylko konsystencję, ale również doskonałe walory smakowe.

Są ciasta, które smakują doskonale wtedy, gdy są schłodzone, a w ciepłej temperaturze tracą nie tylko część swojego smaku, ale na przykład rozpływają się, co nie wygląda estetycznie.

Kupując lodówki cukiernicze takie jak witryna chłodnicza nablatowa czy witryna chłodnicza nastawna, inwestujesz w smak przysmaków, które sprawią, że Twoi klienci będą do Ciebie wracać, a przypadkowi przechodnie staną się stałymi klientami!

Smak, zapach i wygląd (tak, wygląd, estetyka) przysmaków, ciast, tortów, ciastek – to wszystko ma niebagatelny wpływ na działanie Twojego lokalu gastronomicznego, na jego obroty, na ruch. Chcesz zachęcić swoich gości do kupna ciasta z nowego, niesamowitego przepisu?

Wstawienie pozycji w menu to jedno, ale klient najpierw chciałby zobaczyć to, co znajdzie się na jego talerzu, witryna chłodnicza jest więc idealnym narzędziem, aby spełnić to wymaganie.

Pamiętaj, aby tego typu sprzęty ustawiać w miejscu możliwie najbardziej widocznym. Jest nim lada, kontuar i bar, a więc miejsce, do którego goście podchodzą, by, na przykład, zapłacić, zamówić coś (o ile nie robią tego przy stoliku, a są tacy goście, którzy wolą robić to bezpośrednio, nie czekając na kelnera czy kelnerkę) lub zapytać o konkretny produkt.

Dobierz odpowiednią wielkość i ilość witryn, a przekonasz się, że wzrosną nie tylko Twoje przychody, ale również satysfakcja klientów, którzy wybiorą Twój punkt gastronomiczny, bar czy kawiarnię!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.