Czy jestem ładna? Piękno to dość subiektywna sprawa. Każdy inaczej definiuje piękno i subtelność. Dla jednych może się podobać coś, na co druga osoba nie zwróci całkowicie uwagi. Jeszcze bardziej sytuacja się komplikuje kiedy mamy stwierdzić, czy ja sama jestem ładna. Wtedy sprawa jest bardzo trudna, bo w ocenie naszego własnego wyglądu jesteśmy bardzo krytyczni. Dlaczego tak jest? Skąd mamy wiedzieć, czy jestem ładna?

Zadajesz sobie pytanie: Czy jestem ładna?

czy-jestem-ladna
Czy jestem ładna?

Powiem wam, że raczej sami tego nie ocenimy. Z własnego doświadczenia wiemy, że kiedy stajemy przed lustrem wtedy ogarnia nas smutek i przerażenie. Nie jedną rzecz byśmy w sobie zmieniły. Nie jedną wycieli, tam odjęli, tu dodali.

Człowiek jednak, szczególnie kobieta ma taką naturę, że w szczególności do siebie jest zawsze mocno krytyczny. Nie chodzi ty o nasz wygląd, ale również na przykład o, to co robimy.

Zawsze nam się nie podoba efekt końcowy naszej pracy, bo już takie jesteśmy. Kobiety, które się sobie podobają i nie mają z tym problemu są naprawdę szczęśliwe.

Czy jestem ładna?

Nie uzyskaliśmy odpowiedzi wciąż na to, czy jestem ładna? Podejdźmy do tego troszkę inaczej. Czy ja muszę się komuś podobać? Jeśli jestem na tyle mocna, że się sobie podobam to powoduje, że nasza wartość rośnie i mamy świadomość tej wartości to nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba.

[irp]

To jest dość pozytywna cecha, którą proponuje, aby zastosowały wszystkie kobiety wobec siebie. Kiedy się same dowartościujemy wtedy same stajemy się odporniejsze na krytykę i stajemy się bardziej odważne.

Jest to jednak bardzo rzadka cecha wśród kobiet, a kobiety, które posiadają tą cechą zazwyczaj są ładne, Tak oczywiście powiedzą kobiety które maja problem z odpowiedzią na pytanie: czy jestem ładna?czy-jestem-ladna-dziewczyna

 

Przejdźmy jednak do setna tej sprawy. Jeśli koniecznie chcemy uzyskać odpowiedź na to pytanie, to jak to zrobić? Przede wszystkim nie powinnyśmy zadawać sobie tego pytania. Jeśli już je sobie zadajesz to masz już problem ze sobą. 

Chyba, że to pytanie ma ukryty podtekst, czyli: czy jestem atrakcyjna dla płci przeciwnej?  To co innego i na to pytanie można uzyskać odpowiedź. Jeżeli czujesz, że mężczyźni nie traktują cię poważnie, że dość przedmiotowo z tobą rozmawiają i nie czujesz z ich strony adoracji to znaczy, że nie jesteś atrakcyjna.

[irp]

Nic z tych rzeczy. Na samym wstępie artykułu pisałam, że piękno to dość subiektywne odczucie i że każdy ma inna definicje tego piękna, a co za tym idzie atrakcyjności. Nie można oceniać własnej osoby pod względem ilości randek w miesiącu, czy ile razy ktoś do mnie zagadał.

Każda dziewczyna czy kobieta wystarczy, aby podobała się jednej osobie na świecie. To wystarczy. Dla takiej osoby będziesz ładna i atrakcyjna i mając taka osobę przy boku pytanie z tego artykułu: czy jestem ładna – staje się bezsensowne. Podobam się  tej jednej osobie na świecie, czyli podobam się sobie i czego chcieć więcej od życia.

jestem-ladna

Podsumowując. Nie musimy podobać się rzeszy mężczyzn, nie musimy do końca podobać się sobie. Ważne, że dla tej jednej osoby z którą spędzamy życie jesteśmy atrakcyjne, to wtedy możemy mówić o sobie, że jesteśmy ładne. Głowa do góry dziewczyny. 

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma co się zastanawiać: czy jestem ładna, piękno szczególnie jeśli chodzi o urodę to bardzo subiektywna… niechcę pisać, że każda potwora znajdzie swojego amatora ale chyba troxhę tak w życiu jest hehe

  2. Nie wiem czy jestem ładna bo nikt mi tego jeszcze nie powiedział, ale czy to znaczy, że powinnam się tym przejmować, z drugiej strony, nie ma na tyle w sobie pewności siebie żeby staną w lustrze i na pytanie: czy jestem ładna odpowiedzieć twierdząco! :-(

    Myślę, że aby mieć poczucie, że jesteśmy atrakcyjne, musimy zbudować w sobie poczucie piękna i pewności siebie, wtedy będąc odważniejszymi, spokojnie stwierdzisz, że tak! przecież ja jestem ładna kobieta… Pytanie jak zacząć stawać się pewną siebie z poczuciem właśnej wartości?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.