Naturalne kosmetyki to rzadkość… Wiele kobiet najbardziej ufa firmom kosmetycznym reklamującym się w telewizji. Nic dziwnego, ponieważ niejednokrotnie przedstawiają one swoje produkty jako działające cuda. Kosmetyki naturalne wydają się przy nich mało skuteczne.

Kosmetyki naturalne czy te ze zwykłej półki?

Wychodząc do drogerii jesteśmy oszołomieni mnogością kosmetyków na włosy i skórę. Istnieje wiele kremów do pielęgnacji, a producenci obiecują, że zawarte w nich substancje są w stanie dodać urody każdej kobiecie. To właśnie one są najbardziej narażone na manipulację w tym zakresie. Czołową odkrywamy, gdy porównujemy skład pierwszego lepszego kremu do stóp i do twarzy, by przekonać się, że nie różnią się one prawie wcale. Ponadto zawierają wręcz szkodliwe składniki, które wcale nie nawilżają skóry na długo, a jedynie tworzą wrażenie nawilżenia, jak popularnie stosowana (bo tania, łatwo dostępna i łatwa w przechowywaniu) parafina.

Tak naprawdę skóra pokrywana jest warstwą zatykającą pory, w dodatku organizm nie potrafi takiej ilości parafiny wydalić. Większość kremów zawiera substancje zapachowe oraz konserwujące znane z rakotwórczości. Jeśli zaś znajduje się w nich jakiś procent naturalnych olejów, to jest to zaledwie ułamek. Nie przeszkadza to producentom reklamować swojego kosmetyku jako naturalny! Taka sytuacja zdarza się niemal u wszystkich producentów kosmetyków. Naturalne kosmetyki są rzadkością i ich cena jest większa niż cena zwykłego kosmetyku…

Korzyści z kupowania naturalnych kosmetyków

W Polsce istnieje garstka firm zajmujących się produkowaniem kosmetyków wyłącznie z naturalnych składników. Mimo wszystko nie odbiegają one ceną od kosmetyków znanych z drogeryjnych półek, a niejednokrotnie można nawet na nich zaoszczędzić. Przede wszystkim pomagamy tym sobie – mniej się trujemy, lepiej czujemy. Badania wykazały, że w mleku karmiących matek znajduje się dużo toksyn pochodzących między innymi właśnie z kosmetyków. Dlatego zmiana to także wyraz troski o nasze dzieci. W następnej kolejności pomagamy tym samym również środowisku naturalnemu.

Sposoby na odświeżenie starych kosmetyków

Wszystko to, co trafia do ścieków, płynie następnie do oczyszczalni. Te zaś nie są w stanie usunąć wszystkich chemikaliów w wodzie, jaka trafia do roślin zwierząt i ludzi. Jeśli więcej osób używałoby naturalnych kosmetyków, problem byłby znacznie mniejszy.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl