Moda na streetwear nie przemija, a projektanci stale proponują nowe rozwiązania. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten styl i czemu zawdzięcza swoją popularność

Czym jest streetwear?

Najprostsza definicja streetwearu to modne i codzienne ubrania. Jednak pojęcie to jest znacznie szersze i obejmuje przeróżne trendy. Moda uliczna pozwala bowiem na wiele oryginalnych połączeń, a jednocześnie promuje wygodne ubrania.

Jeżeli więc cenisz unikalność, mnogość kolorów i ponadprzeciętny komfort, zdecydowanie warto sięgnąć po propozycje ze świata miejskiego designu.

co-to-jest-streetwear

Trendy panujące na ulicach najczęściej kształtowane są przez artystów ze Stanów Zjednoczonych, choć nie tylko. Nie brakuje również wpływów azjatyckich, a szczególnie japońskich.

Streetwear popularny jest już od lat, jednak stale ewoluuje, a fantazja projektantów nie zna granic. Wszystko to sprawia, że takie ubrania robią furorę zarówno wśród młodych osób, jak i przedstawicieli starszego pokolenia.

Prekursorem streetwearu jest Shawn Stussa, a uliczna moda cieszy się uznaniem już od końca lat 70. Rozwijała się wraz z zainteresowaniem kulturą hip-hopu oraz rozwojem skateboardingu.

Ponadto trendy kreowali nie tylko projektanci, ale również DJ-e. Już wtedy miejski look był bardzo zróżnicowany. Powstawały jednak marki odzieżowe znane na cały świat, które do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością.

Streetwear to nie tylko moda, ale również rynek wart miliony. Obok marek znanych od wielu lat, co pewien czas pojawiają się nowe. Niektóre zaledwie w ciągu kilku miesięcy zyskują olbrzymią popularność. Eksperci twierdzą, że w kolejnych latach ubrania uliczne staną się jeszcze popularniejsze.

Oznacza to, że na pewno możemy spodziewać się zupełnie nowych trendów oraz debiutów kolejnych projektantów. Ponadto nie zabraknie polskich firm, które już dziś zyskują coraz większe uznanie.

Marki streetwearowe śmiało korzystają z nowoczesnych metod komunikacji. Stawiają na interakcję z klientem za pomocą mediów społecznościowych, co często sprzeczne jest z rozwiązaniami firm z innych obszarów mody. Wszystko wskazuje na to, że streetwear zostanie z nami przez wiele lat i za szybko nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Streetwearowy ubiór

Przede wszystkim w streetwearze nie panują ściśle określone zasady. To właśnie szeroko rozumiana wolność przyciąga tak wielu entuzjastów mody. Luźne ubrania, stylowe nakrycia głowy i oryginalne dodatki wpisują się w gusta młodych i starszych pokoleń.

Ponadto wysokiej jakości produkty są bardzo łatwo dostępne i bez trudu możesz je kupić w sieci. Doskonałym przykładem może być wybór modnych, inspirujących oraz solidnie wykonanych ubrań Pit Bull.

W garderobie miłośnika streetwearu nie może zabraknąć sportowych butów. Warto nadmienić, że niektóre pary mają wartość kolekcjonerską, a ich unikalność sprawia, że ceny są bardzo wysokie.

Do elementów ulicznego ubioru należą również spodnie joggery, bluzy z kapturem, luźne T-shirty czy czapki z daszkiem. Wśród designerskich nakryć głowy wyróżnić można także kapelusze. W dodatku uliczny styl pozwala na oryginalną biżuterię czy sportowy zegarek. Właściwie jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia.

Obok estetyki liczy się również klasa wykonania ubrań. Topowe marki przyzwyczaiły klientów do solidnych produktów, więc na rynku nie ma miejsca na bylejakość. Jednak podczas zakupów w dobrych sklepach internetowych nie musisz się o to martwić. Ponadto zawsze możesz liczyć na pomoc ze strony profesjonalnej obsługi.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.