Gdy z upływem lat skóra traci elastyczność i zaczyna opadać, można skorygować jej owal i przywrócić dawną jędrność, w dodatku bez użycia skalpela! Od kilkunastu lat rekordy popularności biją zabiegi wolumetryczne.

Ich nazwa pochodzi od słowa „wolumen”, czyli „objętość”, co bardzo trafnie opisuje charakter i efekty tego zabiegu. Na czym dokładnie polega wolumetria twarzy?

Jak wygląda dodawanie objętości tkankom bez użycia skalpela? Dowiedz się, jak możesz wymodelować twarz, by wyglądać młodziej!

Wolumetria twarzy – co to jest?

czym-jest-wolumetria

Wspomnieliśmy, że wolumetria to inaczej modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Zabieg wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na podawaniu za pomocą cienkiej igły różnego rodzaju preparatów, które mają za zadanie wypełnić określone miejsce, aby poprawić owal i jędrność twarzy, odmłodzić oraz skorygować defekty.

Najpopularniejszym i zarazem najlepszym preparatem wykorzystywanym w wolumetrii jest kwas hialuronowy. Warto wiedzieć, że wolumetria nadaje się nie tylko do modelowania twarzy, ale i ciała.

To warto wiedzieć! Kwas hialuronowy używany w wolumetrii jest doskonałym składnikiem, ponieważ występuje on naturalnie w ludzkim organizmie. To właśnie on odpowiada za jędrność i elastyczność twarzy, a także za doskonałe nawilżenie, ponieważ potrafi utrzymać cząsteczki wody w tkankach, zapobiegając przez naskórkowej utracie wody (TEWL).

Idealnie nadaje się do przywrócenia właściwego owalu twarzy, poprawia jędrność i gęstość skóry, a nawet ułatwia przeprowadzenie niewielkich korekt nosa, ust oraz kości policzkowych.

Wolumetria twarzy – dla kogo będzie idealny?

Kto może poddać się zabiegowi wolumetrii? Właściwie każdy, kto zauważy u siebie znaczne procesy starzenia się skóry i pragnie zachować jej jędrność i oraz elastyczność . Wolumetria przywraca młody wygląd skóry i jest w stanie wizualnie odmłodzić twarz o kilka, a nawet kilkanaście lat!

Ponieważ wolumetria jest mało inwazyjna, cieszy się ogromną popularnością. Wybierz ją, jeśli zauważysz u siebie utratę objętości, opadające policzki, zmianę konturów twarzy.  Wolumetria jest świetnym remedium na problem z zapadniętymi kośćmi policzkowymi, opadającymi policzkami czy też w przypadku ogólnego zwiotczenia skóry.

Zaleca się ją, by poprawić rysy twarzy, modelować skronie, żuchwę, policzki lub brodę. To niechirurgiczny lifting, który przywróci twarzy odpowiednią symetrię. W dodatku tylko jeden zabieg wystarczy, aby zobaczyć spektakularne efekty na skórze!

Wolumetria twarzy – jak wygląda zabieg?

Pamiętaj, aby do zabiegu wolumetrii wybrać profesjonalną i renomowaną klinikę. Przed zabiegiem specjalista dokonuje oględzin twarzy i ocenia, gdzie i w jakiej dawce podać kwas hialuronowy, aby twarz zyskała symetryczne proporcje.

Preparat wprowadzany jest za pomocą kaniuli, czyli miękkiej i tępo zakończonej igły, aby nadać tkankom miękkim należytą objętość. Efekty zabiegu widać praktycznie od razu, ale ponieważ jest to stopniowy proces, pełne rezultaty wystąpią mniej więcej miesiąc po zabiegu i utrzymują się od 1 do 2 lat! Wolumetria nie jest bolesna.

Niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort, porównywany do uczucia rozpierania skóry, jednak jest to kwestia indywidualna.

Jak wygląda twarz po wolumetrii – efekty zabiegu

Imponujące efekty po zabiegu wolumetrii sprawiają, że tak wiele osób chętnie się na niego decyduje. Zaraz po zabiegu twarz wygląda młodziej, skóra staje się jędrna, nawilżona i sprężysta. Po 4 tygodniach policzki są odpowiednio uniesione, a buzia staje się kształtna i młodzieńcza. Znikają drobne zmarszczki i bruzdy.

Ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji i już następnego dnia można wrócić do swoich codziennych zajęć. Wolumetria to zabieg pełen subtelnych, ale znaczących zmian, niosących poprawę wyglądu bez sztucznego, przerysowanego efektu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.