Lupulina pozyskiwana jest ze szyszek chmielu i finalnie ma konsystencję żółtego proszku. Niegdyś lupulinę używano do leczenia nimfomanii. Dziś Lupulina jest naturalnym środkiem uspokajającym w formie tabletek. Ciekawostką jest… uwaga, że lupulinę wykorzystuje się do leczenia otyłości, sprawdź co naprawdę kryje w sobie ten naturalny produkt.

Jaki posmak ma lupulina?

Konsystencja lupuliny to lepki, żółty proszek o ostrym intensywnym a zarazem gorzkim posmaku.

Jak działa lupulina?

Działa ona spowalniająco na korę mózgową, ogranicza transfer niektórych bodźców do naszego mózgu. Jest to naturalny środek uspokajający polecany szczególnie dla osób które są ukresu wytrzymałości nerwowej.

Lupulina wzmaga pracę żołądka jednocześnie obniżając ciśnienie tętnicze w żyłach. Przyjmując większą dawkę lupuliny doprowadzimy, że zacznie ona działać bakteriobójczo w naszym organizmie.

Lupulina

Niepożądanym nazwijmy to efektem uboczny spożywania lupuliny jest hamowanie popędu seksualnego a zawarte w lupulinie estrogeny powodują czasami zaburzenia w miesiączkowaniu.

Są na świecie producenci suplementów którzy produkują tabletki na powiększenie piersi czyniąc lupulinę kluczowym składnikiem.

Lata świetlne temu, stosowano ją w ziołolecznictwie ponieważ naprawdę posiada znakomite właściwości, niestety medycyna 21 wieku postanowiła porzucić ten naturalny produkt – niestety niesłusznie.

Coraz ciężej jest znaleźć w aptekach i sklepach zielarskich ekstrakt czy maść z lupuliny. Na szczęście spotykana jest jeszcze w kapsułkach ale jak wiadomo, to już nie jest to.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl