Czy wiesz już czym jest zdrada emocjonalna? Czy jesteś zadowolona ze swojego związku? Proste pytanie, oczekuję prostej odpowiedzi. Pewnie większość z Was odpowie, że “tak” – jesteście ze swoimi partnerami, wspieracie się wzajemnie, kochacie się, jest dobrze. Ale jest jeszcze inna kwestia, której prawdopodobnie nie wzięłyście pod uwagę. Czy nie ma w waszym związku jeszcze kogoś poza Wami? Nie mam na myśli dziecka (jeśli macie), tylko osobę będącą zawsze blisko, o której często myślicie. Nic więcej. Czy może aż tyle?

Czym jest zdrada emocjonalna? przecież to może być tylko przyjaciel…!

zdrada-emocjonalna

Tą dodatkową osobą często jest kolega z pracy, z którym się śmiejesz, któremu się zwierzasz, często opowiadasz o problemach w Twoim związku. To tylko pozornie nie brzmi groźnie. Zaczynacie zbliżać się coraz bardziej. Po pracy wymieniacie SMS-y, wiadomości w internecie, on potrafi Cię rozśmieszyć i pocieszyć.

Stopniowo uzależniasz się od niego

Myślisz, co robi, jak mu mija dzień, czy już się obudził. Myślisz, że to nic groźnego – w końcu nie masz nawet w głowie zdrady. Jednak czas się zastanowić – czy nie dokonała się już zdrada emocjonalna?

Gdy partner to za mało 

Możesz uważać, że Ty i twój partner jesteście świetną parą i że nie ma się co martwić o tę dodatkową znajomość. Jednak podświadomie musisz już coś czuć. Prawdopodobnie jest on pierwszą osobą, której się zwierzasz po kłótni z chłopakiem/mężem. Prawdopodobnie myślisz, że to tylko przyjaźń. Ale spróbuj sobie wyobrazić, jak wyglądałoby Twoje życie bez tej osoby? Czy Twój partner to nie byłoby “za mało”?

Jak nie zdradzać – poradnik dla platonistów 

Gdy sobie uświadomisz, że faktycznie jest taka osoba, z którą masz bliskie relacje, ale niekoniecznie chcesz o niej rozmawiać ze swoim wybrankiem, to mam kilka rad, jak sprawdzić, czy wasza znajomość nie wymyka się spod kontroli. Po pierwsze, zrób sobie mały detoks. Nie piszcie przez tydzień, zobacz jak wtedy zaczną układać się sprawy. Czy będziesz za nim tęskniła?

Czy nie będziesz mogła przestać o nim myśleć?

Czy może wręcz przeciwnie – zrozumiesz, że Twój związek jest lepszy niż sądziłaś i już nie musisz szukać wsparcia u innego mężczyzny?

Kolejnym rozwiązaniem jest zastanowienie się, czy on Cię pociąga fizycznie – czyli po prostu, czy chciałybyście z nim iść do łóżka. Dopiero teraz o tym wspominam, bo nie chciałam Cię wystraszyć, żebyś już na wstępie nie stwierdziła, że to Cię nie dotyczy.

Czym jest zdrada emocjonalna? Możecie uważać, że nie było seksu – nie było zdrady, ale platoniczne uczucia są często o wiele groźniejsze niż właściwa zdrada – mogą nas uzależnić psychicznie, a nie fizycznie, co może być o wiele bardziej krzywdzące dla obu stron.

Jednak jeśli czujesz do tej trzeciej osoby “to coś”

…to na tym etapie już warto rozważyć swój obecny związek i… potencjalny nowy.

Wybieram Ciebie! 

Życie to nie bajka, ani film Woody’ego Allena, więc stoisz między młotem i kowadłem. Możesz żyć tak jak teraz jeszcze przez długi czas, ale jestem pewna, że ta bańka mydlana w końcu pęknie. Możesz zostawić partnera i rzucić się na głęboką wodę, albo możesz ograniczyć kontakty z tą “trzecią osobą” i zobaczyć, czy wychodzi Wam to na dobre. Wybór należy do Ciebie, jak potoczy się twoja przyszłość.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.