Jaki jest najskuteczniejszy laser do depilacji w tym roku? najlepiej sprawdzają się i mają najlepsze opinie, depilatory laserowe takie jak m.in.: Philips Lumea, Braun Silk Expert, Remington IPL6250, RIO Celebrity.

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest około 30 laserów do depilacji różnych marek, niestety nie wszystkie z nich w 100% spełniają swoją rolę, dlatego aby ułatwić Ci wybór, przygotowałam ranking depilatorów laserowych na ten rok.

wedKażde urządzenie dokładnie opisałam, skupiając się na jego największy zaletach i wadach, natomiast po kliknięciu przycisku: “Sprawdź cenę”, zostaniesz przekierowana do listy sklepów, które dany model depilatora sprzedają najtaniej w internecie!

Jeszcze jakiś czas temu depilację laserową można było przeprowadzić jedynie w salonie kosmetycznym, ale te czasy bezpowrotnie odeszły w niepamięć. Dziś depilację można zrobić samemu w domowym zaciszu za pomocą małego urządzenia.

Ranking depilatorów laserowych

czytaj-wiecej

Philips Lumea Prestige BR1956/00

Philips-Lumea-Prestige-BR1956Ranking laserów do depilacji otwiera depilator Philips Lumea Prestige BRI956/00, może depilować jako podłączony do prądu lub bezprzewodowo z akumulatorów, więc zabranie go w podróż nie będzie żadnym problemem.

W zestawie znajdziesz kilka nasadek, dzięki którym spokojnie wydepilujesz:

 • twarz
 • pachy,
 • okolice bikini,
 • nogi i ręce.

Philips Lumea Prestige BRI956/00 emituje impulsy świetlne, które są w stanie dotrzeć aż do cebulek włosowych, hamując ich porost nawet na 8 tygodni, a więc gładka skóra jest w zasięgu Twojej ręki.

Ten model depilatora ma bardzo ciekawą funkcję, jest nią czujnik SmartSkin, dzięki któremu urządzenie samo dobierze natężenie lasera na podstawie koloru i odcienia Twojej karnacji, nie musisz już martwić się o prawidłowe nastawy mocy impulsów świetlnych…

Jest to naprawdę ciekawa dodatkowa funkcja, szczególnie jeśli depilacji poddajesz różne części ciała, skóra ma inny koloryt w okolicach bikini i pod pachami a inny np. na nogach. Warto jeszcze dodać, że ten model depilatora jest w stanie depilować skórę o fototypie od I do V.

Jeśli natomiast chodzi o opinie na temat Philips Lumea Prestige BRI956/00 – to urządzenie z pewnością dobrze leży w dłoni, nie jest zbyt ciężki i z łatwością przeprowadza się zabieg depilacji. Poza tym instrukcja obsługi tego modelu jest bardzo prosta i ogranicza się do wciśnięcia przycisku i powolnym przesuwaniu główki depilatora po skórze pod kątem 90 stopni.

Ponadto depilacja za pomocą tego depilatora laserowego jest znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne metody depilacji jak wosk czy krem. Wybierając ten model, jesteś w stanie kompleksowo wydepilować całe swoje ciało.

ZALETY

Trwałość lampy – producent gwarantuje aż 250 000 impulsów świetlnych, co przekłada się na 20 lat ciągłej pracy depilatora, a więc wymiana lampy na nową z pewnością nie będzie konieczna.

Philips-Lumea-Prestige-BRI956-00-twalosc-lampy

Skuteczność depilatora – już po 3 zabiegach znacznie zredukujesz owłosienie, a skóra pozostanie gładka nawet przez okres 8 tygodni.

Wbudowany filtr UV – dzięki niemu nie podrażnisz sobie oczu ani skóry, co więcej, dzięki filtrowi UV nie jest konieczne zakładanie specjalnych ochronnych okularów jak w przypadku innych laserowych depilatorów (ale o tym później).

ochrona-uv

Ochronny pokrowiec – w zestawie otrzymasz pokrowiec, dzięki któremu zabranie depilatora w podróż nie będzie żadnym problemem.

wygodny-pokrowiec

Wyprofilowany uchwyt – dzięki niemu depilacja różnych zakątków Twojego ciała nie sprawi Ci żadnego problemu, urządzenie pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się.

WADY

Wymiana nasadek do depilowania – zdarza się, że wymiana nasadki sprawia pewne problemy i trzeba użyć siły, aby ją wymienić.

Philips-Lumea-Prestige-BRI956-00-wymiana-nakladek

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

 

Philips Lumea SC1994/00

Philips-Lumea-SC1994Ten laser do depilacji, to o kilkaset złotych tańsza wersja wyżej opisywanego modelu. Przedstawiane urządzenie IPL do depilacji światłem także posiada sensor odcienia skóry co znacznie ułatwia zabieg depilacji.

Tym którzy jeszcze nie wiedzą co oznacza termin IPL należy się krótkie obajaśnienie, a więc IPL to skrót oznaczający technologię intensywnego światła impulsowego (Intense Pulsed Light).

Naświetlając mieszek włosowy i jego cebulkę impulsami światła, doprowadzisz do jego stymulacji i przejścia w fazę spoczynku, to z kolei oznacza, że odrost włosów zostaje całkowicie wstrzymany.

Dzięki depilatorowi Philips Lumea SC1994/00 może wydepilować niemal całe ciało, czyli okolice bikini, pachy, brzuch, nogi oraz ramiona a nasadka do ciała ma aż 4cm². Wydepilowanie nóg zajmie Ci 15 minut, wydepilowanie pach tylko 2-3 minuty, a wydepilowanie okolic bikini jedynie 4 minuty.

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

 

Depilator IPL Remington IPL6750

Remington-IPL6750Depilacja światłem IPL w wykonaniu depilatora Remington IPL6750 to prawdziwy majstersztyk, jako jedyny model spośród urządzeń do laserowej depilacji posiada technologię Advanced ProPulse™, która polega na ogrzaniu mieszka włosowego, przerywając tym samym cykl jego wzrostu.

Depilator Remington IPL6750 emituje światło, z co 3-sekundowymi impulsami trwale usuwając owłosienie i tak jak model opisywanego Phlipsa Lumea, Remingot również posiada ochronny filtr UV chroniący oczy przed działaniem lasera, oraz powierzchnię skóry przed podrażnieniami.

Ponadto producent obiecuje, że pozbędziemy się owłosienia z dowolnej części ciała już po 3 zabiegach, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby depilator Remington IPL6750 posłużył do usuwania owłosienia z twarzy.

To, co jeszcze warto wspomnieć: to depilator Remington świetnie radzi sobie z usuwaniem owłosienia u kobiet, jak i u mężczyzn. Kolejną bardzo ważną funkcją, jaką posiada ten depilator laserowy, jest pomiar odcienia karnacji i automatyczny dobór mocy lasera, jak już wiesz, jest to bardzo przydatna funkcja.

Na uwagę zasługuje także obecność aż 3 głowic, dzięki którym poruszanie się główką depilatora po powierzchni skóry jest znacznie łatwiejsze. Remington IPL6750 to usuwanie włosków światłem IPL, a pierwsze efekty laserowej depilacji ujrzysz już po 3 zabiegach.

ZALETY

Trwałość lampy – producent zapewnia żywotność lampy na poziomie 300 000 impulsów oraz 5-letnią gwarancję.

Filtr UV – chroniący oczy oraz skórę przed podrażnieniami.

Certyfikat FDA – depilator IPL6750 był testowany klinicznie, jest polecany przez dermatologów i otrzymał certyfikat FDA.

Technologia ProPulse™ – przerwanie cyklu wzrostu włosa przez podgrzanie mieszka włosowego, które wydłuża okresy od depilacji do depilacji.

Unisex – depilator poradzi sobie z damskim, jak i męskim owłosieniem.

Funkcja Single Flash i Multi Flash – jeśli do wydepilowania masz dużą powierzchnię skóry, to po przełączeniu na tryb Multi Flash znacznie przyspieszysz zabieg, bo światło IPL emitowane będzie automatycznie co do 2 sekundy.

Duże okienko świetlne – największa nakładka ma aż 3cm² powierzchni, dzięki czemu skrócisz czas trwania zabiegu do minimum.

Remington-IPL6750-okienko-swietlne-3-cm

WADY

Brak akumulatorów – niestety model ten nie posiada akumulatorów, dzięki którym zabieg laserowej depilacji można było by przeprowadzić w dowolnym miejscu. Tutaj uzależniamy się od obecności gniazdek z prądem.

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

 

Braun Silk Expert IPL BD5009

Braun-Silk-Expert-IPL-BD5009Kolejny w rankingu jest depilator laserowy Braun Silk Expert IPL BD5009 to urządzenie, dzięki któremu wygrasz walkę z owłosieniem na całym ciele.

Aby zmaksymalizować efekty depilacji laserem IPL, producent dołącza do zestawu dedykowane nakładki, które świetnie sprawdzą się podczas depilacji pach, bikini oraz twarzy.

Warto także wspomnieć o technologii SensoAdapt™, która na bieżąco rozpoznaje odcień depilowanej skóry i szybko dopasowuje natężenie impulsów świetlnych. A jak wiadomo, odcienie skóry różnią się w zależności od rejonu ciała. Sensor kolorytu skóry bada jej barwę z częstotliwością aż 80 razy na sekundę!

Kolejną nowinką technologiczną jest technologia Silk-expert IPL, dzięki której (jak obiecuje producent) depilator jest dwukrotnie szybszy od pozostałych swoich konkurentów. Depilacja rąk i nóg zajmuje jedynie 8 minut.

Jeśli uważasz, że laser IPL może wyrządzić Ci krzywdę, zawsze możesz przełączyć się w tryb delikatny lub bardzo delikatny i zażegnać obawy przed depilacją wrażliwych miejsc, gdzie skóra rzeczywiście jest o wiele wrażliwsza niż np. skóra na nogach czy rękach.

Do zestawu Braun Silk Expert IPL BD5009 producent dołącza także szczoteczkę soniczną Peeling Silk-épil SkinSpa, dzięki której przed depilacją usuniesz martwy naskórek, zwiększając tym samym efektywność depilatora i wydłużając okres między depilacjami.

Natomiast lampa, w którą wyposażony jest depilator, zapewnia 300 000 błysków świetlnych, a więc całkiem sporo, ponadto urządzenie to mogą używać kobiety, jak i mężczyźni. Dzisiejszy ranking laserów do depilacji niemógłby obejść się bez tego urządzenia!

ZALETY

Technologia SensoAdapt – wbudowany czujnik kolorytu skóry, która bada jej powierzchnie w czasie rzeczywistym 80 razy na sekundę, dobierając jednocześnie moc lasera i intensywność impulsów, dzięki czemu uzyskasz najlepsze efekty depilacji.

Czujnik kontaktu ze skórą – impulsy świetlne zaczną być emitowane dopiero gdy główka depilatora zetknie się z powierzchnią skóry.

czujnik-kontaktu-ze-skora-Braun-Silk-Expert-IPL-BD5009

Unisex – depilator laserowy Braun Silk Expert IPL BD5009 mogą używać kobiety oraz mężczyźni, poradzi on sobie z każdym rodzajem owłosienia.

Trwałość lampy – producent Braun zapewnia żywotność lampy na poziomie 300 000 impulsów co w przłożeniu na depilowanie całego ciała oznacza 15 lat ciągłych zabiegów.

braun-silk-eexpert-ipl-trwalosc-lampy

Tryb płynny – jeśli zależy Ci na czasie, to możesz uruchomić tryb płynny który wyemituje impuls świetlny co 2 sekundy.

braun-silk-eexpert-ipl-fast-treatments

3 tyby pracy – jeśli obawiasz się bólu podczas depilacji czy innego dyskomfortu, to możesz ustawić depilator w 3 trybach: normalnym, delikatnym lub bardzo delikatnym.

WADY

Głośna praca – niektórzy skarżą się na głośność pracy depilatora, dźwięk wydobywany przez urządzenie może zakłócać spokój innych Twoich domowników.

Brak akumulatorów – niestety w tym modelu nie znajdziemy akumulatorów, które można naładować i zabrać depilator w daleką podróż, jesteśmy zdani na obecność gniazdek z prądem.

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

 

RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C

RIO-Celebrity-Salon-Laser-LAHR2-CRanking depilatorów laserowych rozszerzam również o angielskiej marki depilator RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C, który w pierwszej kolejności zwraca na siebie uwagę dużą powierzchnią okna świetlnego, i jest to aż 5 cm² (35mm x 14mm).

Producent obiecuje, że po 3-4 zabiegach depilacji ilość włosków zredukuje się do połowy, ale żeby owłosienie zniknęło całkowicie, zabiegów wykonać należy 6 w ciągu 6-ciu miesięcy, to dlatego, że włosy na skórze a także pod jej powierzchnią są na różnych etapach porostu (jedne rosną, a inne są w fazie uśpienia) i aby wyeliminować je całkowicie, laser musi do nich dotrzeć w trakcie każdej fazy wzrostu.

Depilator RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C wyposażony jest w funkcję potrójnego błysku, co skutkuje skróceniem czasu depilacji, ponadto do Twojej dyspozycji jest 5 poziomów mocy, niestety to urządzenie do depilacji laserowej nie ma funkcji badania kolorytu skóry i automatycznego dobru mocy i częstotliwości lasera, wszystko ustawiać trzeba ręcznie.

Co ważne, aby zabieg depilacji udał się w 100% włoski znajdujące się na skórze muszą być ciemniejsze niż sama karnacja, inaczej zabieg się nie uda. Depilator posiada też funkcję ochrony oczu przed kontaktem z lampą.

To co może Cię jeszcze zaciekawić to fakt, że laser emituje niezużywalną wiązkę, przez co unikniesz dodatkowych kosztów związanych z wymianą lampy po wyczerpaniu liczby impulsów.

Depilator RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C przeznaczony jest do usuwania owłosienia na nogach, ramionach, pachach, twarzy i okolicach bikini. Dzięki temu jesteś w stanie przeprowadzić kompleksową depilację całego ciała w domowym zaciszu.

Podobnie jak w modelu Silk Expert IPL BD5009, RIO Pro IPHR 2 posiada czujnik dotykowy, który uruchomi naświetlanie dopiero, gdy główka depilatora zetknie się z powierzchnią skóry.

ZALETY

Czujnik kontaktu ze skórą – laser zacznie emitować wiązkę laserową dopiero gdy depilator zetknie się ze skórą.

Laser diodowy – jest to niezużywalny i niewyczerpywalny laser, dzięki któremu nie musisz martwić się o żywotność lampy i koszty z tym związane.

Ręczna regulacja mocy lasera – dla jednych może to być zaleta, a dla innych wada, wg. mnie posiadanie kontroli na mocą depilującego lasera jest jak najbardziej zaletą.

Ochrona oczu – depilator chroni oczy przed kontaktem z wiązką lasera w ten sposób, że emituje żółte światło na które oko reaguje mrugając, ten właśnie odruch zapewnia ochronę dla oczu przed laserem.

Systemy zabezpieczeń – kod bezpieczeństwa, kluczyk, czujnik termiczny oraz czujnik czasowy.

Walizka na depilator – dzięki praktycznej walizeczce transportowanie tego depilatora przebiegnie w sposób bezpieczny, bez ryzyka jego uszkodzenia.

Szybkie rezultaty depilacji laserowej – jak podaje angielski producent, efekty laserwoej depilacji staną się widoczne już po 3-4 zabiegach. Po takiej ilości zabiegów, liczba włosków powinna zmniejszyć się o 50%.

WADY

Baza + słuchawka – rozmiar depilatora jest nieco większy niż rozmiar pozostałych jego konkurentów, wszystko przez tzw. bazę przez którą włączamy i regulujemy laser, oraz słuchawkę którą wykonujemy zabieg depilacji laserowej.

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

 

Braun Silk-Expert BD 5008

Braun-Silk-Expert-BD-5008Depilator laserowy Braun Silk-Expert BD 5008 to zaawansowane urządzenie do depilacji, które wykorzystuje technologię odczytu koloru skóry (SensoAdapt), odczyt przebiega 80 razy na sekundę, a dzięki niemu urządzenie jest w stanie dostosować intensywność światła, by skutecznie i z największą dokładnością usunąć owłosienie na skórze.

Aby całkowicie pozbyć się włosów ze skóry, należy przeprowadzić 4 zabiegi. Depilator Braun Silk-Expert BD 5008 uzbrojony jest również w system przesuwania główki depilatora po skórze, co znacznie przyspiesza proces depilacji.

Ponadto producent Braun radzi, aby używając depilatora pierwszy raz, przełączyć go z trybu codziennego na tryb łagodny, który głównie przydaje się przy depilacji miejsc intymnych oraz twarzy, gdzie skóra jest naprawdę wrażliwa.

Dołączona Szczoteczka Braun Face to także kolejne udogodnienie i dodatkowy przyrząd, dzięki któremu 6-krotnie zwiększysz skuteczność oczyszczania twarzy.

Szczoteczka-Braun-Face-Braun-Silk-Expert-BD-5008

Braun Silk-expert jest urządzeniem posiadającym innowacyjny systeme IPL, dzięki któremu efekty laserowego depilowania widać już po 4 zabiegach. Wiązka lasera oddziałuje pod skórą na mieszeki włosowe prerywając cykl ponownego ich wzrostu. Stosując depilator marki Braun regularnie, zapobiegniesz wyrastaniu nowych włosków pod powierzchnią skóry.

ZALETY

SensoAdapt – badanie kolorytu skóry w czasie rzeczywistym i automatyczne dostosowanie mocy emitowanego światła. Analiza kolorytu skóry odbywa się z częstotliwością 80 razy na sekundę.

Tryb płynny – depilator Braun Silk-Expert BD 5008 posiada tryb pracy płynny, co to oznacza? podczas depilacji błyski światła są ciągłe a nie jak w domyślnym trybie, gdzie pojawiają się co 2-3 sekundy.

Trzy tryby pracy – dzięki trzem trybom pracy dostosujesz zabieg do swoich potrzeb, do dyspozycji masz tryb normalny, delikatny i bardzo delikatny (który przydaje się do depilacji miejsc intymnych, jak np. okolice bikini oraz miejsca wrażliwe jak np. twarz).

Żywotność lampy – 300 000 impulsów światła to bardzo dobra żywotność, odpowiednik zabiegów depilacyjnych całego ciała na 15 lat.

WADY

Brak baterii – niestety mobilność urządzenia jest ograniczona i wręcz uzależniona od obecności gniazdek w pomieszczeniu.

Jasne światło – można spotkać się z opiniami, że światło wydobywające się z depilatora Braun Silk-Expert BD 5008 razi po oczach w czasie depilacji, gdzie bacznie obserwujemy proces przesuwania depilatora po skórze.

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

 

Depilator IPL Remington IPL6250 i-Light Essential

Remington-IPL6250Ranking depilatorów laserowych wygrywa: depilator IPL marki Remington IPL6250 usuwa owłosienie za pomocą lasera IPL, czyli wysyła do skóry intensywne impulsy światła, które wchłonięte przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych, hamują ich porost i sprawiają, że włoski nie będą odrastać.

Ponadto model IPL6250 i-Light Essential wyposażony jest w technologię ProPulse™ i możliwość 5-stopniowej regulacji mocy lasera, która ma znacznie ułatwić golenie.

Urządzenie Remington IPL6250 wysyła impulsy świetlne co 3 sekundy i wyposażone jest w zintegrowany czujnik skóry, a posługując się trybami Multi Flash i Single Flash usuwanie włosków z powierzni skóry ma być proste i bezbolesne.

Szybkie objaśnienie: Tryb Single Flash oznacza emitowanie błysków światła ręcznie, natomiast tryb Multi Flash to ciągła praca depilatora, bez konieczności ręcznego wznawiania błysków.

ZALETY

Unisex – Urządzenie Remington IPL6250 mogą używać kobiety oraz mężczyźni, producent zapenia, że depilator spokojnie poradzi sobie z męskim owłosieniem.

Zaawansowana technologia PROPULSE™ – hamowanie wzrostu włosa przez oddziaływanie na mieszek włosowy przez ogrzanie go.

Ręczna regulacja mocy – depilator IPL6250 posiada ręczną 5-stopniową regulację mocy.

Czujnik skóry – depilowanie rozpocznie się dopiero, gdy główka depilatora zetknie się ze skórą.

WADY

Żywotność żarówki – producent określa żywotność żarówki na 100 000 błysków, czyli jest to równowartość 115 pełnych zabiegów depilacji na całym ciele. Jeśli więc depilowanie będziesz przeprowadzać co 2 tygodnie, to żarówka starczy Ci na 54 miesiące co daje nam 4,5 roku.

Brak zasilania akumulatorowego – niestety urządzenie nie posiada akumulatorków, które mogłyby umożliwić stosowanie depilatora w terenie.

RANKING Depilatorów Laserowych TOP7 + OPINIE na 2022 rok! 15

Mam nadzieję, że porównanie depilatorów laserowych udało mi się i wiesz już, które urządzenie najlepiej się u Ciebie spisze. Zachęcam Cię jeszcze do pogłębienia swojej wiedzy na temat depilacji:

czytaj-wiecej

Depilator laserowy jaki wybrać?

wedweMarka depilatora – im bardziej znana, tym lepszy domowy depilator laserowy możesz dostać. Kupując od znanej firmy, unikniesz niespodzianek związanych gwarancją i serwisem pogwarancyjnym. Wybieraj znane marki, gdzie jakość i bezpieczeństwo zakupów idą w parze.

wedwePowierzchnia obszaru roboczego – przez wzgląd na bezpieczeństwo, depilatory domowego użytku mają mniej mocy niż te stosowane w salonach kosmetycznych, gdzie pracownik przechodzi specjalne szkolenie, by móc depilację wykonać.

A więc ze względu na zmniejszoną moc domowego depilatora, depilację laserem będziesz musiała powtórzyć kilkukrotnie. Co za tym idzie, im większa powierzchnia obszaru roboczego, tym szybciej ukończysz depilowanie.

wedweRegulacja mocy – używając regulacji mocy depilatora, będziesz w stanie odpowiednio dobrać moc lasera do rodzaju i koloru włosków oraz skóry. Ponadto regulując moc lasera, unikniesz ryzyka poparzenia, szczególnie że skóra w różnych miejscach ma różną wrażliwość.

wedweEmitowane impulsy – każda lampa depilatora ma określoną żywotność, posiadając licznik takich impulsów, jesteś w stanie określić, kiedy mniej więcej przyjdzie czas na wymianę lampy w depilatorze. Z reguły żywotność lamp jest ogromna i bardzo często w ogóle nie trzeba ich wymieniać, ale dobrze znać ilość impulsów, jakie lampa wyemitowała.

wedweDodatkowe funkcje – producenci depilatorów prześcigają się w unowocześnianiu swoich modeli. Ostatnim ulepszeniem jest np. automatyczne ustawienie mocy depilatora (intensywność światła) na podstawie pomiaru kolorytu skóry, innym ciekawym patentem jest ochrona wzroku przed uszkodzeniem w trakcie depilowania albo filtry UV.

wedweWaga – zabieg depilacji może czasem trochę potrwać, dlatego waga depilatora też jest bardzo ważna, aby nie obciążał on nadmiernie Twojego nadgarstka.

wedweDługość przewodu – o ile nie jest to bezprzewodowy depilator akumulatorowy, to znaczenia nabiera długość przewodu zasilającego. Za krótki przewód będzie utrudniał depilację, a za długi może zacząć plątać się, wywołując poirytowanie.

wedweJakość wykonania – depilatory nie są tanie i jeśli zamierzamy wydać na niego pieniądze, to lepiej, aby urządzenie dobrze leżało w dłoni, było odporne na uderzenia, po to, by mogło służyć nam wiele lat.

czytaj-wiecej

Jak się przygotować do depilacji laserowej IPL

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej to jedynie kilka kroków, dzięki którym zabieg będzie w ogóle możliwy, skuteczniejszy, a usuwanie owłosienia przyniesie piękny efekt gładkiej i dokładnie wydepilowanej skóry.

Przeciwwskazania do depilacji

W pewnych przypadkach depilowanie laserem jest zabronione, ponieważ może wywołać niepożądaną reakcję organizmu, zanim więc przystąpisz do depilacji upewnij się, że:

 • nie jesteś w ciąży,
 • nie posiadasz rozrusznika serca,
 • nie masz opryszczki, grzybicy czy innej infekcji bakteryjnej skóry.

Jeśli natomiast cierpisz na inne choroby skórne, jak np. łuszczyca czy bielactwo, to przed zabiegiem skonsultuj się z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem.

Jasna skóra = efektywna depilacja

Czy wiesz, że im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włoski, tym zabieg depilacji laserowej przyniesie lepsze efekty? laser w depilatorze działa na tej zasadzie, że wychwytuje ciemne włoski (melanina) i dopiero po ich “rozpoznaniu” jest w stanie na nie zadziałać.

Jeśli więc ciemne włoski nie będą dobrze widoczne na Twojej skórze, bo jesteś zbyt opalona, laser może pominąć niektóre z nich, obniżając tym samym efekty depilacji.

Dlatego na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie opalaj się, nie chodź na solarium, nie stosuj samoopalaczy, ani innych kosmetyków które sprawią, że skóra na Twoim ciele stanie się ciemniejsza.

Zabiegi których nie wolno stosować

Depilacja pastą cukrową czy np. depilacja woskiem są zabronione przed zabiegiem depilowania laserowego, ponieważ zabiegi te deformują w pewien sposób cebulkę włosa i wtedy działanie lasera nie będzie już tak efektywne.

Skuteczność depilacji laserowej obniżysz usuwając włoski pensetą – nie rób tego. To samo jeśli chodzi o peelingi, złuszczając martwy naskórek przyczynisz się do wystąpienia ryzyka podrażnienia skóry podczas depilowania laserem.

Jeśli chodzi o przygotowanie do laserowej depilacji tuż przed zabiegiem, warto abyś nie stosowała na depilowanej skórze perfum, dezodorantów, antyprespirantów, kremów, balsamów czy innego rodzaju kosmetyków.

Skóra ma być krystalicznie czysta od wszelkich środków chemicznych i potu. Zabrania się także picia alkoholu na dobę przed zabiegiem.

Dieta i leki a depilacja laserowa

Na 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji zaprzestań picia ziołowych herbat, które zawierają w składzie: nagietek, rumianek, dziurawiec i skrzyp polny. To samo jeśli chodzi o leki światłouczulające, czyli leki antydepresyjne, antybiotyki czy środki psychotropowe.

Tuż przed depilacją…

Na dzień przed zabiegiem poddaj się goleniu (ale unikaj depilatora i pęsety), a tuż przed nim skórę umyj delikatnym mydłem by pozbyć się łoji oraz potu ze skóry. Golenie przedepilacyjne najlepiej przeprowadzić tradycyjną maszynką do golenia.

Osoby wrażliwe na ból mogą użyć maści znieczulającej EMLA (maść należy położyć na skórę 2 godziny przed zabiegiem). Jednak odradzam jej stosowanie, bo odczucia jakie będziesz doznawać podczas depilacji, wiele powiedzą Ci na temat mocy urządzenia.

Jeśli zabieg będzie bolesny, oznacza to zbyt wysokoą moc depilatora, wtedy zalecane jest zmniejszenie mocy depilatora.

czytaj-wiecej

Co po zabiegu depilacji laserowej?

rJeśli jesteś już po zabiegu, bezwzględnie należy chronić skórę poddaną zabiegowi przed promieniami słonecznymi przez okres 2 tygodni – pod żadnym pozorem nie wolno się opalać.

A w ciągu kilku dni od zabiegu, zwróć uwagę, aby nie stosować na skórę:

 • mydła,
 • dezodroantu,
 • gorących kąpieli,
 • sauny i basenu,
 • toników z zawarością alkoholu.

Aby przyspieszyć regenerację skóry, możesz stosować 2 lub 3 razy na dzień kremy bepanten lub alantam.

czytaj-wiecej

Skąd bierze się skuteczność lasera?

Ranking depilatorów laserwych który wyżej przygotowałam, głównie opiera się na laserach IPL, warto jednak wiedzieć, że oprócz tego typu lasera, są jeszcze lasery:

 • aleksandrytowe,
 • diodowe,
 • neodymowo-yagowe,
 • E-light.

Aby owłosienie nie pojawiało się, wymyślono lasery przenikające w głąb skóry, gdzie znajdują się cebulki włosów. Laser ma za zadanie uszkodzić rejon wokół cebulki włosa oraz samą cebulkę, w której znajduje się barwnik włosa, który to przyjmuje całą energię ze światła lasera (błysku).

Dlatego im włoski są ciemniejsze, tym są w stanie skumulować więcej energii pochodzącej z błysku (światła) lasera i depilacja jest wtedy najefektywniejsza. Oczywiście nie oznacza to, że mając jasne włoski nie możesz skorzystać z laserowej depilacji…

Natomiast samo depilowanie ogranicza się jedynie do przesuwania główki depilatora po skórze, aby właściwie naświetlić obszary, z których pragniesz pozbyć się owłosienia.

Oto jak działają poszczególne rodzaje laserów wykorzystywanych przy depilacji:

Laser IPL – wiązka tego typu lasera emituje szerokie spektrum światła, laser uszkadza okolice cebulki włosa oraz samą cebulkę. Wiązka IPL osłabia i spowalnia odrastanie włosków, ale nie jest w stanie usunąć owłosienia raz na zawsze.

Laser E-light – wiązka jest mieszanką światła IPL oraz prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości (RF). Wykorzystując laser E-light do depilacji, jesteś w stanie doszczętnie zniszczyć komórki macierzyste znajdujące się w mieszku włosowym, co będzie oznaczać trwałe usunięcie włosów.

Laser didowy, aleksandrytowy i neodymowo-yagowe – to wiązka o różnej długości fal. Najbardziej bolesnym laserem jest laser neodymowo-yagowy, jednak wszystkie trzy wiązki są w stanie usunąć owłosienie nieodwracalnie, niszcząc cebulkę włosa.

czytaj-wiecej

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało Ci się przebrnąć przez cały ranking depilatorów laserowych. Decydując się na usuwanie owłosienia laserowo (IPL), musisz zadbać o regularność zabiegów, z każdym kolejnym zabiegiem ilość włosków będzie znacząco zmniejszać się.

Ponadto, aby zabieg przyniósł jak najlepsze rezultaty, różnica kolorów między skórą a włoskami musi być jak największa, idealnie jeśli skóra na której rosną włoski byłaby blada, a same włoski czarne, wtedy technologia IPL zadziała najlepiej.

Przy wyborze depilatora warto także zwrócić uwagę nie tylko na sam depilator, ale i na dodatkowe nasadki, dzięki którym usuniesz wąsik z twarzy, czy owłosienie z bikini.

Oprócz nasadek i dodatkowych atrybutów, zwróć uwagę na możliwość regulacji wiązki światła, bo inną moc należy użyć przy depilowaniu bikini, a inną przy depilowaniu nóg (chyba, że model który chcesz kupić ma automatycznie ustawianą moc).

Ostatni ważny wątek, to mobilość depilatora, osobiście uważam, że bezprzewodowe depilatory laserowe IPL górują nad tymi przewodowymi wersjami, bo urządzenie zawsze możesz zabrać w podróż i nie jesteś uzależniona od pomieszczeń z gniazdkami elektrycznymi, chyba, że w ogóle nie zamierzasz podróżować, wtedy zasilanie sieciowe jest jak najbardziej w porządku.

Mam nadzieję, że praca jaką włożyłam w stworzenie rankingu laserowych depilatorów wyjdzie Ci na dobre i unikniesz zakupowych wpadek. Pamiętaj, że efekty walki z niechcianym owłosieniem przyjdą z czasem, nie spodziewaj się, że już po pierwszym zabiegu pozbędziesz się kłopotliwego owłosienia.

czytaj-wiecej

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.