Dzieci to z reguły najbardziej wymagający czytelnicy. Niełatwo usiedzieć im w miejscu i skupić się na czytanej historii. Dlatego tak ważne jest, by książeczki dla dzieci były odpowiednio skonstruowane, aby przyciągnąć je na dłużej.

W końcu wiadomo nie od dziś, że literatura pobudza do kreatywnego myślenia i pomaga zrozumieć rzeczywistość, otaczającą maluchy. Jedną z takich pozycji jest bez wątpienia „Detektyw pozytywka”.

Po jakie książki dla dzieci warto sięgać?

ksiazkidladzieci

Pytanie te nierzadko zadaje sobie każdy, kto w rodzinie ma malucha, ale przede wszystkim ich rodzice. W końcu książka to dobry pomysł na prezent, niezależnie od okazji, lub sposób na spędzenie wolnego czasu z pociechą. Zastanawiasz się zatem, po jaki tytuł warto sięgnąć?

Dobrze by było, gdyby propozycja dla najmłodszych pobudzała ich ciekawość i zachęcała do czytania. Pamiętaj jednak o tym, że dzieci przede wszystkim zainteresują się kolorowymi ilustracjami – ściana tekstu nie będzie dla nich atrakcyjna.

Ponadto czytana historia powinna nieść za sobą jakąś naukę lub morał, w końcu wiadomo, że to poprzez zabawę dzieci lepiej chłoną wartościowe treści. W związku z tym książka pt. „Detektyw pozytywka”, której autorem jest Grzegorz Kasdepke będzie dobrym wyborem.

detektywpozytywka

Co takiego ma w sobie „Detektyw pozytywka”?

Przede wszystkim jest to przystępna treść, serwowana czytelnikom w postaci niedługich opowiadań. Każda z historii zawiera zagadki wzorowane na tych kryminalnych, które maluch musi rozwiązać.

Jednak, aby to zrobić, odbiorca musi z uwagą podążać za głównym bohaterem. To sprawia, że dzieci uczą się logicznie myśleć i zdobywają umiejętność wyciągania wniosków.

Nie brakuje tu również zabawnych anegdotek i nawiązań do sytuacji z życia codziennego. Dzięki temu, jeśli kiedyś staną przed podobnym zdarzeniem, będzie im łatwiej poradzić sobie z nieoczekiwaną okolicznością.

Oprócz tego książka składa się z licznych, kolorowych ilustracji, które skutecznie przykuwają wzrok malucha i skupiają jego uwagę. To one sprawiają, że czytana historia staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, a dziecko z chęcią sięga po książkę.

3 korzyści z czytania książek z dzieckiem

Korzyści z czytania książeczek wraz z dzieckiem jest oczywiście całe mnóstwo, warto jednak skupić się na tych najbardziej znaczących.

Jest to świetna alternatywa dla rodziców, by produktywnie spędzić z maluchem wolny czas. Zyska na tym przede wszystkim wasza więź. Co jeszcze przemawia za taką formą rozrywki?

Odpoczynek i skupienie

W dobie wszechobecnych smartfonów i innych rozpraszaczy, część z dzieci miewa trudności z wyciszeniem się i skupieniem. Nadmierna ilość bodźców skutecznie utrudnia odpoczynek, z tego powodu tak ważne jest, by w ciągu dnia znaleźć chwilę na odpoczynek. Wspólne czytanie książki to idealny moment.

Nauka cierpliwości

Tak właściwie, to nie tylko cierpliwości! Książki uczą dzieci również skupienia, radzenia sobie z nie oczywistymi sytuacjami, poszerzają horyzonty i skłaniają do refleksji. Nierzadko też stają się dobrym punktem wyjścia do rozmów o emocjach i ważnych tematach.

Komunikacja

Książeczki dla dzieci to sprawdzony sposób na poszerzanie słownictwa dziecka. Historie w nich zawarte niejednokrotnie pomagają zdobyć umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Pomagają też dziecku opisywać otaczający je świat i wydarzenia w sposób przyczynowo-skutkowy. Ponadto, im większy zasób słów, tym łatwiej dziecku wyrazić własne myśli i uczucia.

Jak więc widzisz, angażujące książeczki dla dzieci, takie jak „Detektyw pozytywka”, niosą za sobą same korzyści. Dlatego warto po nie sięgać!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.