Dietetyk online w dzisiejszych czasach jest coraz częściej wybierany przez osoby, które marzą o metamorfozie, chcą zmienić odżywianie i poczuć się dobrze we własnym ciele. Wiele ludzi zastanawia się: jak zmienić nawyki żywieniowe?

Pacjenci coraz częściej nie pojawiają się stacjonarnie u specjalisty dietetycznego m.in. ze względu na brak czasu, zbyt dużą odległość km do pokonania, czy niechęć do tego typu wizyt. W takich sytuacjach ratunkiem jest dieta online.

Dieta online na bazie nawyków żywieniowych

Dietetyk online, czyli jak wygląda opracowanie diety przez internet

Ten rodzaj diety skierowany jest do osób, które nie mają czasu, nie mogą lub nie chcą przyjeżdżać osobiście do gabinetu, by skorzystać z usługi dietetycznej.

Dieta online jest wygodna, umożliwia swobodny kontakt z dietetykiem, uwzględnia upodobania i stan zdrowia pacjenta. Dzięki niej można też zaoszczędzić czas.

Jak zatem wygląda kontakt z dietetykiem?

Dietetyk online dokonuje wywiadu z pacjentem, na podstawie którego ocenia ogólny stan organizmu, określa jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze i kalorie, a także udziela niezbędnych, cennych rad i ustala plan diety. Wywiad żywieniowy składa się z kilkunastu pytań odnośnie zdrowia, rodzaju i godzin pracy czy codziennego stylu życia.

Spersonalizowana dieta online cieszy się coraz większą popularnością. Po zamówieniu określonego pakietu pacjent ma prawo wyboru odnośnie typu i czasu współpracy, a przed rozplanowaniem diety, zobowiązany jest do uzupełnienia wywiadu. Na podstawie przesłanych materiałów i wywiadu żywieniowego wyznaczany jest cel współpracy i jadłospis.

Pomoc dietetyka online w metamorfozie dzień po dniu

Decydując się na dietę online, otrzymujesz nie tylko jadłospis, czy cenne rady odnośnie dobrych nawyków żywieniowych. Dietetyk online służy pomocą swoim pacjentom każdego dnia, zapewnia stały kontakt zarówno telefoniczny, jak i e-mailowy.

Porady dietetyka to także edycja diety i lista zakupów. Dlatego w razie wątpliwości, czy chęci wprowadzenia zmian do planu diety – specjalista jest na wyciągnięcie ręki.

Dietetyk służy pomocą codziennie, a porady dietetyczne są niezbędne, by cieszyć się końcowymi efektami kuracji. Skuteczna dieta sprawi, że pacjent przejdzie niesamowitą metamorfozę! We wszystkim pomoże Ci dietetyk online.

Dietetyk kliniczny online – tak!

Dietetyk kliniczny – co to znaczy? Dietetyk kliniczny jest specjalistą, mającym wiedzę z zakresu zdrowego i właściwego odżywiania. Jego zadaniem jest rozpisanie odpowiedniej diety, tak by dopasować jadłospis do stanu zdrowia pacjenta, uwzględniając przy tym choroby, alergie i nietolerancje pokarmowe.

Dietetyk, a dietetyk kliniczny. Gdzie jest różnica? Dietetyk natomiast zajmuje się promocją zdrowia, poprawą stanu zdrowia poprzez edukację żywieniową.

W trakcie przeprowadzenia wywiadu żywieniowego dietetyk kliniczny poznaje ogólny stan zdrowia pacjenta. Warto pamiętać, że dietetyk online nie może wypisać skierowania do specjalisty – ale może podpowiedzieć, gdzie pacjent powinien się udać lub jakie suplementy diety powinien kupić.

Dobry dietetyk wie, jaka dieta będzie najlepsza w przypadku choroby pacjenta, np. cukrzycy. Nowe nawyki żywieniowe mogą zatrzymać rozwój choroby, a co za tym idzie – sprawić, by pacjent cieszył się dobrym samopoczuciem. Takim ekspertem jest Michał Wrzosek — dietetyk kliniczny, założyciel Centrum Respo i autor książki „Projekt. Zdrowe życie”

Co potem?

Systematyczna współpraca ze specjalistą oraz zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają cieszyć się z efektów metamorfozy. Regularne rozmowy i porady z opiekunem wpływają na lepsze samopoczucie pacjentów.

Dietetyk online podchodzi kompleksowo do opieki żywieniowej. Jeśli widzi taką potrzebę, zleca badania laboratoryjne, właściwą suplementację czy konsultację psychologiczną.

Pacjenci decydujący się na dietę przez Internet, nie będą zadawać już pytania: jak zmienić nawyki żywieniowe?  W Centrum Respo gwarantujemy, że dobre nawyki żywieniowe zostają z naszymi pacjentami już na zawsze!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.